CiekawostkiPolska

10 najlepszych lokali z burgerami w Pieninach 🍔

burgery pieniny

Pieniny to pasmo górskie w Karpatach, które rozciąga się na terenie Polski i Słowacji. Ze względu na korzystne położenie okolice te przyciągają wielu miłośników pieszych wycieczek po górach, a w związku z tym w pobliżu znajduje się sporo miejsc, w których można się posilić. Gdzie warto zjeść burgera w Pieninach? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Curry Burger

Curry Burger w Niedzicy to miejsce, gdzie w karcie dań znajduje się aż czterdzieści różnych burgerów. Różnią się dodatkami w postaci warzyw, serów oraz pikantnych i łagodnych sosów.

2. Bistro Kotońka

Bistro Kotońka w Szczawnicy serwuje burgery, które imponują nie tylko smakiem, ale również rozmiarem. Z pewnością nikt nie wyruszy stąd w góry głodny.

3. Vinyl Burger

Vinyl Burger w Szczawnicy oferuje klientom prawdziwe amerykańskie burgery z soczystą wołowiną, chrupiącą sałatą, rozmaitymi dodatkami i dopełniającą całość rumianą bułką.

4. Jazz Bar

Jazz Bar w Szczawnicy to miejsce przyciągające klientów dzięki prawdziwym bombom kalorycznym w postaci ogromnych burgerów, które opcjonalnie są serwowane również z lejącym się serem. 5. Restauracja by Marco to miejsce, gdzie można zjeść typowy polski obiad składający się z zupy i drugiego dania, a także smaczne burgery z wysmażonym kotletem wołowym i soczystymi warzywami.

6. Riders Burger

Riders Burger w Maniowym zachwyca znakomitymi burgerami, które serwowane są w efektowny sposób razem z frytkami z batatów. W ofercie znajdują się również opcje dla wegetarian.

7. Food Makerzy

Food Makerzy w Kluszkowicach uczciwie zapracowali na miano burgerowych mistrzów. Zdecydowanym faworytem jest tutaj tak zwana „czarna owca wśród burgerów”, czyli burger w czarnej bułce z mięsem wołowym i panierowanym serem.

8. Karczma Dunajec

Karczma Dunajec jest miejscem, w którym można skosztować regionalnych potraw, ale również różnorodnych burgerów, spośród których największą popularnością cieszy się burger Dunajec.

9. Burger & Pstrąg

Burger & Pstrąg w Niedzicy to lokal, w którym królują ryby i wołowe burgery. I choć to zestawienie może wydawać się niecodzienne, dzięki temu każdy może wyjść stąd zadowolony.

10. Przystań Flisak

Przystań Flisak w Szczawnicy przyciąga klientów ceniących duże burgery i duży wybór w zakresie dodatków. Dodatkowym walorem tego miejsca jest krótki czas oczekiwania na zamówienie oraz atrakcyjne ceny.