Polska

10 Najciekawszych Restauracji w Świętokrzyskim 2023 🥘

burger

W województwie Świętokrzyskim miast jest wiele, a co za tym idzie, restauracji jeszcze więcej. Nie tylko turyści mają więc problemy z wyborem tej najlepszej, ale również mieszkańcy tych rejonów. Przychodzimy jednak z rozwiązaniem tego odwiecznego problemu. Przedstawiamy listę 10 najlepszych restauracji w województwie Świętokrzyskim. Czytajcie uważnie, wybierzcie najlepszą, a może odwiedźcie wszystkie i porównajcie je ze sobą!

1. Gospoda Echa Leśne

Już sama nazwa „gospoda” brzmi swojsko, a to dopiero początek. Wewnątrz rzeczywiście jest swojsko, ale przy tym elegancko. Czy tak się w ogóle da? Dla właścicieli i obsługi tego lokalu nie było to nic trudnego! W menu goście znajdą typowe dania kuchni polskiej. Lokal znajduje się w Łącznej, przy ulicy Występnej 63.

2. Restauracja Szaffran

Klimatyczna restauracja, która zaprasza na niesamowite dania obiadowe, ale także przepyszne desery, podane elegancko na pięknej porcelanie. Zjeść można tutaj owoce morza, krążki cebulowe, pyszne dania mięsne, a to wszystko popić napojami alkoholowymi lub oczywiście bezalkoholowymi, kto co woli. Lokal znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy ulicy Denkowskiej 28.

3. Karczma Mnicha

Przyjemna od zewnątrz, jeszcze przyjemniejsza wewnątrz. Najprzyjemniejsza jednak jest karta dań, w której wybór jest duży, dlatego każdy wybierze coś specjalnego dla siebie. Zjeść można tutaj dobrze, a niedrogo. Polecamy pyszne ryby, dania mięsne. W ofercie znajdują się także potrawy wegetariańskie. Miejsce znajduje się w Nowej Słupi, przy ulicy Świętokrzyskiej 63.

4. Pizzeria Magia Sabatu

Coś specjalnego dla miłośników kuchni włoskiej i przepysznych pizz. W karcie znaleźć można wszelkiego rodzaju pizze, do wyboru, do koloru! Lokal znajduje się w miejscowości Krajno-Zagórze, przy ulicy Krajno-Zagórze 43c.

5. Zajazd Świętokrzyski

Świetne, a niedrogie miejsce, gdzie porcje są duże i można najeść się nimi na pozostałą część dnia. Idealny lokal, który warto odwiedzić będąc w miejscowości lub przejeżdżając przez nią. W karcie znajdują się tradycyjne dania kuchni polskiej, podawane z frytkami lub ziemniakami i różnego rodzaju surówkami. Lokal znajduje się w Jałowęsach, przy ulicy Jałowęsy 82.

6. Zajazd Wilczyniec

Piękny wystrój z zewnątrz oraz wewnątrz przyciąga gości. Zjeść tutaj można obiad z rodziną, ale także wynająć salę na uroczyste przyjęcie. W karcie goście znajdą dania kuchni polskiej, ryby, pierogi na słodko i słono, czy naleśniki, a także ciepłe herbatki oraz zimne piwa. Zajazd znajduje się w Śladkowie Małym, przy ulicy Śladków Mały 98c.

7. Restauracja Regasa

Miejsce, w którym można zjeść pyszne, tradycyjne danie mięsne kuchni polskiej, ale także włoską pizzę, a wszystko na koniec doprawić przepysznym deserem. Lokal znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy ulicy Sandomierskiej 26A.

8. Restauracja A Propos

Pyszne kotlety z surówkami, włoskie pizze, makarony z gorgonzolą, to wszystko znajduje się w karcie restauracji „A Propos”. Obsługa wykwalifikowana, doświadczona, chętna do pomocy w każdym momencie. Klimat rodzinny, swojski. Restauracja znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy ulicy Henryka Sienkiewicza 77.

9. Restauracja Chinkalia

Restauracja gruzińska na terenie województwa Świętokrzyskiego, czyli coś nieco bardziej orientalnego, dla smakoszy tego typu dań. W karcie goście znajdą różnego rodzaju dania mięsne z frytkami i surówkami, ale także typowe dla kultury gruzińskiej pierożki. Lokal znajduje się w Kielcach, przy ulicy Solnej 4A/7U.

10. Restauracja Primo

W karcie tego lokalu znaleźć można różnorodny wybór potraw, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie. Pizza, burgery, dania kuchni polskiej, wszystko przygotowywane na miejscu, ze świeżych produktów. Restauracja znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim, na Osiedlu Ogrody 28.