Polska

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kartuzach i okolicy

Kartuzy

Kartuzy przyciągają swoim pięknem nie tylko dorosłych turystów i entuzjastów aktywnego wypoczynku. W miasteczku tym również najmłodsi znajdą dla siebie mnóstwo rozrywek. Jest w mieście i okolicy kilka wartych uwagi atrakcji dla dzieci.

Zobacz też -> Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kartuzach

1. Nowo wybudowany plac zabaw przy gaju Świętopełka. Dzieci znajdą tam dla siebie wiele przeróżnych huśtawek i karuzel. Jest to również miejsce odpoczynku dla dorosłych, podczas marszu wzdłuż jeziora.

2. Coroczne, sezonowe kino plenerowe w Kartuzach. Olbrzymi ekran, całe mnóstwo miejsc do siedzenia. Dzieciom na pewno seans na świeżym powietrzu przypadnie do gustu.

3. Park miejski w Kartuzach. Dzięki odrestaurowanym alejkom, powiększeniu liczby ławek oraz wybudowaniu zewnętrznej siłowni na świeżym powietrzu, zarówno dorośli jak i dzieci znajda tu dla siebie mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dodatkową atrakcja tego miejsca jest odrestaurowana fontanna, która jest wyjątkowym miejscem podczas sesji fotograficznych z milusińskimi. Zobacz też: Ciekawostki o Kartuzach

4. Park Edukacyjny ZOO – egzotyczne Kaszuby, to położone w Tucholinie, w powiecie kartuskim zoo, w którym możemy poczuć się jak w egzotycznej dżungli. Park edukacyjny w którym można znaleźć aż tak wiele egzotycznych zwierząt, to nawet na standardy europejskie bardzo dobry wynik. Poprzez papugi, ogromne węże czy egzotyczne jaszczurki, mali miłośnicy przygód poznają trochę kolorowego świata dzikich zwierząt. Podróż po parku, choć na moment przeniesie ich w zupełnie odległe krainy.

5. Mini golf dla dzieci w miejscowości Zgorzałe. Niedaleko od Kartuz, znajduje się urokliwe miejsce gdzie chętnie przybywają rodzice z dziećmi. Pośród wielu atrakcji, dzieci maja okazje tutaj pograć w mini golfa, połowić ryby w specjalnie przygotowanym, sztucznym jeziorku, czy pojeździć na kucyku. Istnieje również możliwość na terenie obiektu, rozpalić ognisko.

6. Kaszubski Park Etnograficzny, położony nad Jeziorem Gołuń skansen, to podróż w czasie do dawnej wsi. Możliwość zobaczenia charakterystycznych zabudowań oraz poznania historii i obyczajów panujących na wsi sprzed kilkudziesięciu lat.

Kartuzy, jak i powiat kartuski oferują wiele atrakcji dla dzieci. Zresztą całe Kaszuby to obszar szczególnie przyjazny dzieciom. Poprzez wycieczki malowniczymi trasami, dzieci poznają historie tego wyjątkowego miejsca na mapie naszego kraju.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Kartuzach