Ciekawostki

O Kanarkach – 10 Informacji i ciekawostek dla dzieci

kanarki

Kanarki to ptaki, które często możemy spotkać w warunkach domowych. Są one atrakcyjne pod względem wyglądu. Fani ptaków kochają je obserwować w trakcie dnia. Pojawiły się one w Europie w XVII wieku. Początkowo były one hodowane głównie na bogatych dworach królewskich w Anglii oraz w Hiszpanii. Pisaliśmy wcześniej o tym jakie są ciekawostki o kanarkach i o jego charakterystyce plus porady. Dziś przedstawimy wam 10 ciekawostek na temat kanarków, które być może zmienią wasze spojrzenie na ich temat.

1. Obecnie istnieje ponad 200 ras kanarków, właśnie z tego powodu możemy zobaczyć je w różnych kolorach i wielkościach.

2. Ptaki te mają bardzo szeroki zakres odbierania dźwięków. Odbierają one dźwięki o częstotliwości od 1100 do 10 000 Hz.

3. Kanarki są jednym z ulubionych gatunków dla miłośników ptaków. Przyciągają swoim pięknym wyglądem, ale również umiejętnością śpiewu oraz przyjaznym usposobieniem.

4. Kanarki mogą żyć naprawdę długo jak na ptaki – nawet 15 lat. Przez cały okres swojego życia mogą one śpiewać.

ptaszek

5. Ciekawostka dla osób planujących zakup kanarków. Nie można trzymać różnych rodzajów ptaków w jednej klatce, a także dwóch samców tej samej rasy.

6. Kanarki nie mają potrzeby socjalizacji z innymi ptakami, nie nawiązują one również kontaktów z właścicielami.

7. Organizowane są specjalne mistrzostwa, które oceniają śpiew kanarków należących do różnych ras. Występy poszczególnych zwierzęcych uczestników oceniane są przez specjalnie wybranych sędziów.

8. Kanarki należą do ogromnych bałaganiarzy. Większość dnia spędzają na fruwaniu po klatce w związku z tym z łatwością rozrzucają puste nasiona dookoła klatki.

9. Kanarki potrafią zapamiętywać i naśladować usłyszane melodie. Tak jak papugi mogą one również naśladować ludzką mowę.

10. Posiadanie kanarka w domu może mieć bardzo wiele plusów dla jego właściciela. Mają one bowiem wpływ na nasze samopoczucie i mogą również poprawiać relacje panujące między członkami danej rodziny.

Kanarki to ptaki, które są bardzo łatwe jeśli chodzi o ich codzienną pielęgnację i hodowlę w warunkach domowych. Natomiast mogą one nam naprawdę umilić codzienne życie.

Czytaj dalej: Ile żyją Kanarki, jego cena, dla kogo jest, jego wymagania i jak oswoić kanarka