Polska

Gdzie Warto Zjeść w Sopocie w 2024 roku

ryba leszcz

Sopot to jedno z najchętniej odwiedzanych miast po polskiej stronie Morza Bałtyckiego, co roku przeżywające prawdziwe oblężenie w okresie letnim. Nic więc dziwnego, że w Sopocie funkcjonuje niezwykle rozbudowana baza gastronomiczna. Pisaliśmy już o tym, jakie są najlepsze kawiarnie w Sopocie i o tym, gdzie serwują dobre burgery w Sopocie.

Co ważne, oferuje ona posiłki bardzo zróżnicowane, pochodzące zarówno z kuchni polskiej, jak i międzynarodowej. Na które restauracje warto zwrócić uwagę, będąc w Sopocie? Oto najciekawsze restauracje w Sopocie:

1. Karczma Irena

fot. fb.com/KarczmaIrena

Karczma Irena w Sopocie znajduje się w budynku pensjonatu. Karczma odwiedzana jest bardzo chętnie nie tylko przez gości pensjonatu, ale również i innych turystów, jak i okolicznych mieszkańców. Karczma charakteryzuje się niezwykle oryginalnymi wnętrzami, serwując przy tym najsmaczniejsze dania z kuchni polskiej. Dla zróżnicowania menu znaleźć w karczmie można także najlepsze i najpopularniejsze dania z kuchni śródziemnomorskiej. Karczma Irena dostępna jest codziennie, od godziny 13 do ostatniego klienta. Istnieje możliwość rezerwacji stolików (o czym warto pamiętać szczególnie w sezonie letnim, gdy karczma cieszy się dużym oblężeniem).

2. Błękitny Pudel

fot. fb.com/BlekitnyPudel

Błękitny Pudel to kolejny lokal znajdujący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Restauracja znajduje się w mieście już od ponad 20 lat, ciesząc się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i przybywających do miasta turystów. Warto także wspomnieć, że kilka lat temu Błękitny Pudel otrzymał nagrodę od Newsweek Polska za miejsce najlepsze pod względem klimatu, wystroju i serwisu. W menu znajdują się różnorodne dania, skosztować można tu również smakowitych piwnych lemoniad czy koktajli.

3. El Regreso

fot. fb.com/elregresosopot

To miejsce idealne dla miłośników kuchni meksykańskiej. Lokal mieści się przy sopockiej plaży tuż obok Klubu Żeglarskiego, przy ul. Bitwy pod Płowcami 67A. Miejsce to jest stosunkowo niewielkie i skromnie urządzone, jednak dania zdecydowanie przebijają pierwsze wrażenie wizualne, które nie zawsze może być pozytywne. Wybór dań nie jest zbyt szeroki, ale każde z nich jest pyszne i wyjątkowe, dopieszczone w każdym szczególe.

4. Prosto

fot. fb.com/prostopizzasopot

To pizzeria, oferująca bardzo szeroki wybór tego rodzaju dań. Pizzeria oferuje duże pizze w przystępnych cenach, z różnorodnymi składnikami, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poza pizzą w lokalu skorzystać można z karty alkoholi, zjeść pyszną i pożywną zupę, zjeść deser czy skosztować świeżo wyciśniętego soku.

5. Restauracja L’Entre Ville

fot. fb.com/profile.php?id=100089274777629

L’Entre Ville w Sopocie to lokal goszczący turystów u mieszkańców codziennie w godzinach 14-23 (z wyjątkiem sobót i niedziel, gdy restauracja przeżywa największe oblężenie, więc otwarta jest od godziny 12). Jest to restauracja serwująca dania z kuchni francuskiej, europejskiej i środkowoeuropejskiej. Restauracja jest przyjazna wegetarianom i weganom, również osoby znajdujące się na diecie bezglutenowej znajdą tu coś dla siebie.

Zobacz dalej: Gdzie Warto Zjeść w Sopocie