Gdzie Warto Zjeść w Sopocie w 2023 roku

ryba leszcz

Sopot to jedno z najchętniej odwiedzanych miast po polskiej stronie Morza Bałtyckiego, co roku przeżywające prawdziwe oblężenie w okresie letnim. Nic więc dziwnego, że w Sopocie funkcjonuje niezwykle rozbudowana baza gastronomiczna.

Co ważne, oferuje ona posiłki bardzo zróżnicowane, pochodzące zarówno z kuchni polskiej, jak i międzynarodowej. Na które restauracje warto zwrócić uwagę, będąc w Sopocie? Oto najciekawsze restauracje w Sopocie:

1. Karczma Irena

Karczma Irena w Sopocie znajduje się w budynku pensjonatu. Karczma odwiedzana jest bardzo chętnie nie tylko przez gości pensjonatu, ale również i innych turystów, jak i okolicznych mieszkańców. Karczma charakteryzuje się niezwykle oryginalnymi wnętrzami, serwując przy tym najsmaczniejsze dania z kuchni polskiej. Dla zróżnicowania menu znaleźć w karczmie można także najlepsze i najpopularniejsze dania z kuchni śródziemnomorskiej. Karczma Irena dostępna jest codziennie, od godziny 13 do ostatniego klienta. Istnieje możliwość rezerwacji stolików (o czym warto pamiętać szczególnie w sezonie letnim, gdy karczma cieszy się dużym oblężeniem).

2. Błękitny Pudel

Błękitny Pudel to kolejny lokal znajdujący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Restauracja znajduje się w mieście już od ponad 20 lat, ciesząc się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i przybywających do miasta turystów. Warto także wspomnieć, że kilka lat temu Błękitny Pudel otrzymał nagrodę od Newsweek Polska za miejsce najlepsze pod względem klimatu, wystroju i serwisu. W menu znajdują się różnorodne dania, skosztować można tu również smakowitych piwnych lemoniad czy koktajli.

3. El Regreso

To miejsce idealne dla miłośników kuchni meksykańskiej. Lokal mieści się przy sopockiej plaży tuż obok Klubu Żeglarskiego, przy ul. Bitwy pod Płowcami 67A. Miejsce to jest stosunkowo niewielkie i skromnie urządzone, jednak dania zdecydowanie przebijają pierwsze wrażenie wizualne, które nie zawsze może być pozytywne. Wybór dań nie jest zbyt szeroki, ale każde z nich jest pyszne i wyjątkowe, dopieszczone w każdym szczególe.

4. Prosto

To pizzeria, oferująca bardzo szeroki wybór tego rodzaju dań. Pizzeria oferuje duże pizze w przystępnych cenach, z różnorodnymi składnikami, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poza pizzą w lokalu skorzystać można z karty alkoholi, zjeść pyszną i pożywną zupę, zjeść deser czy skosztować świeżo wyciśniętego soku.

5. Na Drugą Nóżkę

To miejsce położone w Sopocie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 53. Bar otwarty jest codziennie od godziny 16 do 3:30 (niedziela, poniedziałek, wtorek) lub do 4:30 (środa-sobota). Co ciekawe, Na Drugą Nóżkę znajduje się.

6. Restauracja L’Entre Ville

L’Entre Ville w Sopocie to lokal goszczący turystów u mieszkańców codziennie w godzinach 14-23 (z wyjątkiem sobót i niedziel, gdy restauracja przeżywa największe oblężenie, więc otwarta jest od godziny 12). Jest to restauracja serwująca dania z kuchni francuskiej, europejskiej i środkowoeuropejskiej. Restauracja jest przyjazna wegetarianom i weganom, również osoby znajdujące się na diecie bezglutenowej znajdą tu coś dla siebie.

4.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.