Polska

Najlepsze Kawiarnie w Sopocie ☕

Cappuccino

Sopot jest popularnym nadmorskim miastem na wybrzeżu Bałtyku, szczególnie ruchliwym w miesiącach letnich. Jest tu wiele do zrobienia i zobaczenia w dzień i w nocy. Od słynnego sopockiego molo i plaży po główny pas Monte Cassino, w mieście zawsze panuje wesoła i zabawna atmosfera. Sprawdź też wpisy gdzie pisaliśmy o tym, jakie są najlepsze restauracje w Sopocie i gdzie serwują dobre burgery w Sopocie. W okolicy znajduje się wiele fajnych i przytulnych kawiarni, w których można wypić wspaniałą kawę w relaksujących wnętrzach. Oto kolekcja najlepszych z nich:

1. Cafe Kultura

fot. fb.com/CafeKulturaSopot

Cafe Kultura to bardzo przytulna, dobrze zarządzana kawiarnia. Miłośnicy sztuki docenią obrazy na ścianie, jest to świetne miejsce do siedzenia, relaksu i poczytania książki. Menu oferuje fantastyczne napoje, z szeroką gamą mrożonych kaw, zwykłych kaw, koktajli, koktajli mlecznych, alkoholu i herbaty ziołowej. Możesz również cieszyć się ich miejscami na zewnątrz w letni dzień. Z dala od zgiełku Monte Cassino (głównej ulicy Sopotu).

2. Pijalnia Czekolady E. Wedel

fot. fb.com/p/Pijalnia-Czekolady-EWedel-Sopot-100063601749092

Pijalnia Czekolady E. Wedel to miejsce, w którym można spróbować najlepszej polskiej czekolady towarzyszącej kawie. Czekoladowa marka Wedel jest częścią polskiej kultury od 1851 roku. Obecnie otworzyła wiele ekskluzywnych i stylowych kawiarni w całej Polsce. Tutaj, w Sopocie, będziesz mógł spróbować ich charakterystycznych gorących czekoladek bezpośrednio na głównym pasku. Ekstrawaganckie menu obejmuje pyszne gofry, lody, naleśniki i wiele innych opcji o tematyce czekoladowej. Warto wydać trochę dodatkowej gotówki, aby naprawdę dobrze się tutaj bawić.

3. Koktajlbar Sopot Ferber

fot. fb.com/ferbersopot

Cafe Ferber to kawiarnia, restauracja i bar w jednym i zgodnie z klimatem Sopotu, udaje mu się wypełnić swoją niszę we wszystkich trzech. Wspaniałe śniadania i kawa serwowane są od godziny 9 rano, a popołudniowe przekąski i napoje o zachodzie słońca pomagają w budowaniu przytulnej atmosfery, gdy dzień zamienia się w noc. Wieczorem miejsce to jest modnym miejscem na koktajle i oczywiście kawę podaje się konsekwentnie przez cały czas.

4. Cafe Stella

fot. fb.com/cafe.stella.sopot

Niedaleko głównego dworca kolejowego w Sopocie znajduje się Cafe Stella, która jest doskonałą opcją, jeśli nie chcesz mieszać się i zgubić wśród sopockich tłumów. Może to być ciche miejsce na kawę, doskonałe do tankowania przed kolejną podróżą pociągiem, lub podobnie dobry pierwszy port, do którego można naładować akumulatory po przybyciu do miasta. W menu są doskonałe lody, lokalne jedzenie i dobra kawa.

5. Cały Gaweł Cantine Bar Cafe

fot. fb.com/calygawel

Cały Gaweł Cantine Bar Cafe to naprawdę jedno z najmodniejszych i najbardziej popularnych miejsc w mieście na kawę, brunch i śniadanie. W menu znajdują się także niezwykłe produkty – takie jak hamburgery z czarnymi bułeczkami, jajka, które są nadal podawane na patelni, oraz wspaniałe dania z owoców morza. Kawa, herbata i soki owocowe są podawane do perfekcji.

6. 1911 Cafe & Restaurant

Choć nazwa tej restauracjo kawiarni sugeruje, że mogła istnieć tu od pierwszej wojny światowej, miejsce to jest tym, co współczesny Sopot reprezentuje – styl, wspaniałe jedzenie, wykwintne menu, przytulny wystrój i cudowna lokalizacja zaledwie dwie minuty spacerem z sopockiego molo i morza. Menu obejmuje łososia z ogórkiem i sosem chrzanowym oraz jelenia z czosnkiem, szparagami i ziemniakami. To także miłe miejsce na kawę czy wino w środku dnia.

7. Dwie Zmiany

Dwie Zmiany otwierają się o 9 rano i mają chyba najbardziej osobliwy urok ze wszystkich barów-kawiarni w Sopocie. Powodem jest to, że jest to tak naprawdę bar, pub, kawiarnia i galeria sztuki w jednym, a atmosfera może się zmieniać od rana do wieczora! Nazwa miejsca bierze się od piwa warzonego na Warmii. Oprócz znakomitego śniadania kawy i brunchu jest doskonałym miejscem na przerwę w pubie lub w drodze na plażę.

8. Restauracja Wave

Restauracja Wave to jedno z niewielu sopockich lokali, które są otwarte głównie na śniadanie, gdzie można wypić poranną kawę. Jest częścią hotelu Sheraton, ale wita także gości. Najlepszą rzeczą w Restauracji Wave jest jej lokalizacja na sopockim wybrzeżu oraz fakt, że otwiera się ona o 6:30 rano. Można się spodziewać wyższych cen, ale warto wydać trochę gotówki.

9. Spatif

Spatif jest niezwykłym dodatkiem do listy, ponieważ wielu uważa ją za bardziej bar niż kawiarnię, ale pominięcie go wydaje się śmieszne. Powodem jest to, że Spatif to artystyczne miejsce, popularne wśród przyciągających najlepsze sopockie kreacje. Popijaj kawę przy oknie, obserwując tłumy gromadzące się obok, pisząc swoją najnowszą powieść, uczestnicząc w recitalu poezji lub rozmawiając z miejscowymi artystami, którzy mają wiele historii do opowiedzenia o tym legendarnym miejscu.

Czytaj dalej: Gdzie zjeść w Sopocie