Porady

10 Najlepszych Atrakcji na Ferie Zimowe Dla Dzieci

zimowa banka

Wspólna wycieczka, to najbardziej wyczekiwany moment w życiu każdego dziecka.

Nic w tym dziwnego, każdy z nas chciałby odpocząć, poznać nowe miejsca czy pobawić się na plaży, organizując zawody w najszybszym budowaniu piaskowych zamków.

Problem pojawia się jednak w przypadku ferii zimowych.

Zastanawiamy się, gdzie wyjechać, by urlop należał do udanych, a dziecko było zadowolone.

Przedstawiamy więc 10 atrakcji zimowych, które dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń.

1. Jazda na nartach

Nie potrafisz jeździć? Boisz się, ze Twoje dziecko nie poradzi sobie na stoku? Nie przejmuj się na zapas. Wiele szkół narciarskich prowadzi szkolenia z podziałem na grupy wiekowe, lub zajęcia indywidualne.

Instruktor, nauczy Was wszystkich niezbędnych informacji które sprawią, że nie tylko nauczysz się jeździć, ale również zapamiętacie tą atrakcję cała rodziną.

Jazda na nartach poprawia kondycję i skłania do rywalizacji. Gdy opanujecie już podstawowe zasady poruszania się po stoku i utrzymywania równowagi, koniecznie zorganizujcie zawody. Możecie zbudować ogromne przeszkody ze śniegu, które wykorzystacie do zawodów.

2. Kulig

Kulig to fantastyczna przygoda, która wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka. Podczas szalonej jazdy, poznać może nowych kolegów i nauczy się utrzymywać równowagę. To też praca nad zaufaniem, bo przecież nigdy nie możemy mieć pewności, że ktoś nie zrzuci nas z sanek.

3. Zabawa w Eskimosa

Zabawa może być fajna, gdy połączymy ją z bajką czy opowiadaniem. Zabawa w Eskimosa, może okazać się świetną atrakcją, zwłaszcza, gdy wybierzemy się do zoo, by podpatrzeć gatunki zwierząt, dla których zimno jest chlebem powszednim.

Budowa igloo, może nam tylko pomóc w urozmaiceniu zabawy. Koniecznie nauczcie się podstawowych słów, którymi posługują się Eskimosi, by zabawa była jeszcze ciekawsza.

Na koniec możecie zakopać skarb, przygotować mapę i spróbować odnaleźć go wiosną.

4. Basen

Uwielbiacie pływać? Wybierzcie się na basen. Nie przejmuj się minusowymi temperaturami, jeśli wybierzecie się do term, Twoje dziecko, będzie mogło zażyć kąpieli na zewnątrz łapiąc spadające z nieba płatki śniegu, przy czym nie zmarznie. Taki basen, może okazać się wyjątkowo urokliwą atrakcją zwłaszcza, gdy wybierzecie się na niego wieczorem. Większość basenów jest oświetlona w różnych kolorach.

5. Kino

Twoje dziecko uwielbia bajki? Wykorzystaj fakt, że za oknem mróz i wybierzcie się całą rodziną do kina. Film czy bajka, może okazać się ciekawa, co zachęci dziecko do zabawy i rozwijania wyobraźni. W domu koniecznie zróbcie plastelinowe postacie z obejrzanej bajki, a potem może przyjdzie czas na kukiełkowy teatrzyk. Dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

6. Ciekawski detektyw

Poza mokrymi i zmarzniętymi nogami, śnieg może dostarczyć nam rumieńców i szalonej zabawy. Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe świata, nie może usiedzieć w jednym miejscu przez dłuższą chwilę, a w dodatku, wciąż pyta Cię co to jest, lub jak to powstało, zaproponuj mu wspólną zabawę w ciekawskiego detektywa. Na śniegu możecie szukać odbitych śladów, pozostawionych przez sąsiadów lub zwierzęta. Podążając ich kierunkiem, odgadniecie gdzie przebywa maszerujący przed wami człowiek lub zwierzak. Postarajcie się prowadzić dokumentacje. Mile widziane zdjęcia. Taka zabawa nie tylko urozmaici Wam zimowy odpoczynek, ale przećwiczy koncentrację, pamięć i zmysły dziecka.

7. Bitwa na śnieżki

Gdyby tak poćwiczyć rzut do celu? Świetną zabawą może okazać się bitwa na śnieżki. Zbudowanie ogromnego muru obronnego, przygotowanie śnieżek i dobry kamuflaż, z pewnością zajmą dzieciom sporo czasu, zaś wspólna zabawa z rodzicami dostarczy nie tylko wspaniałych chwil, ale pozwoli na wzmocnienie więzi rodzinnych. W bitwie na śnieżki liczy się skuteczność, obranie dobrej strategii, ułożenie planu działania i wzajemna komunikacja.

8. Przejażdżka bryczką

Wspaniałą zabawą może okazać się przejażdżka bryczką. Dzieci mogą z bliska zobaczyć konie, poznać ich zwyczaje i zachowania. Oglądana z bryczki okolica, może zrodzić kolejne pomysły na super zabawę. Niektórzy pozwalają poprowadzić bryczkę dzieciom. Może i Wam się to uda.

9. Jazda na łyżwach

Wygibasy i wyścigi, mogą być wspaniała formą spędzania wolnego czasu zwłaszcza, gdy Twoje dziecko uwielbia rywalizację. Łyżwy, to wspaniały sposób na zabicie czasu. Uczy utrzymywania równowagi i ćwiczy kondycję. Dla tych którzy nie potrafią jeździć, na ratunek przybędą zabawkowe pingwiny, do nauki jazdy. Są bezpieczne i pozwolą Ci szybko opanować poruszanie się po tafli lodu.

10. Skuter śnieżny

Skuter śnieżny, który cieszy się ostatnio wielką popularnością, z pewnością jest dobrą formą spędzania wolnego czasu zwłaszcza dla tych, którzy pragną adrenaliny. Zjeżdżając możemy podziwiać krajobrazy i ścigać się z rodziną.

Oto zestawienie najlepszych zimowych atrakcji dla dzieci, które uczą, rozwijają i bawią. Koniecznie wypróbuj je wraz ze swoją rodziną, aby Wasz zimowy urlop, był udany i niezapomniany.