Porady

Czym powinien się charakteryzować hotel przyjazny dzieciom?

dziecko

Szukając hotelu na wakacyjny wyjazd z dziećmi nad Bałtyk, warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby oferował on udogodnienia i atrakcje dla całej rodziny. Taki obiekt zapewni bowiem poczucie bezpieczeństwa i zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających gości, jakimi są nasze pociechy. Oto, czym powinien się charakteryzować hotel przyjazny dzieciom nad morzem.  

Kiedy po niespełna rocznym wysiłku w szkole i pracy przychodzi czas na upragniony wyjazd wakacyjny, zależy nam, aby przyniósł on wymarzony relaks i mnóstwo radości. Stąd tak ważne jest zadbanie o wybór odpowiedniego celu podróży i czekających tam atrakcji. Częstym kierunkiem rodzinnego urlopu są ośrodki turystyczne nad Bałtykiem. Perspektywa wypoczynku na plaży cieszy bowiem zarówno dużych, jak i małych wczasowiczów. Ci pierwsi liczą na leniwe odprężenie w cieple i blasku promieni słonecznych, ci drudzy na beztroską zabawę w piasku i wodzie.

Gwarancja udanego wypoczynku

W trakcie przygotowań do wakacyjnego wyjazdu z równą skrupulatnością trzeba także dokonać wyboru właściwego miejsca na nocleg. Tylko luksusowy hotel przyjazny dzieciom może zapewnić pełen komfort wypoczynku całej rodzinie. Oferuje bowiem niezbędne udogodnienia, w postaci przestronnych pokojów i bogatej oferty dodatkowych usług, które są gwarantem udanego wyjazdu. Poza tym hotele dla rodziny z dziećmi nad morzem często kuszą gości ofertami specjalnych pobytów. To dobra okazja, aby, w nierzadko niższej cenie, cieszyć się wyjątkowymi atrakcjami dla turystów w każdym wieku.

Bezpieczna lokalizacja i infrastruktura

Wybierając hotel na rodzinny wyjazd, powinno się mieć na uwadze nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Te cechy są zresztą ze sobą nierozerwalnie powiązane. Wszak trudno wyobrazić sobie przyjemny relaks w momencie, gdy nieustannie trzeba chronić dziecko przed różnego rodzaju zagrożeniami. Odpowiedni hotel dla rodziny z dziećmi powinien się przede wszystkim znajdować z dala od ruchliwej drogi oraz być pozbawiony stromych schodów i śliskiej posadzki. Z kolei mile widzianymi udogodnieniami są winda i podjazd dla wózków. W przypadku wakacji nad Bałtykiem, warto wybrać hotel przyjazny dzieciom nad morzem, który ma bezpośredni dostęp do prywatnej plaży. Wydzielony skrawek wybrzeża zmniejsza bowiem ryzyko zagubienia się dziecka w tłumie plażowiczów.

Rodzinny apartament

Podstawowym udogodnieniem w hotelu dla rodziny z dziećmi jest przestronny i odpowiednio wyposażony pokój lub apartament rodzinny. Przytulnie zaaranżowany odtwarza domowe warunki i atmosferę, a tym samym daje poczucie swobody, prywatności i bezpieczeństwa. Staje się także przestrzenią komfortu, zwłaszcza gdy zapewnia szczególne udogodnienia dla najmłodszych gości, które znacznie ułatwiają opiekę nad maluchami. Wakacje z dzieckiem, choć wyrywają z rutynowego trybu życia, nie są przecież pozbawione codziennych obowiązków. Pociechę trzeba w hotelu nakarmić, wykąpać, przewinąć i położyć do snu. Dobrze, gdy na wyposażeniu znajduje się zatem to, co w domu jest na co dzień do dyspozycji: łóżeczko dla dziecka, a także przewijak, podgrzewacz do butelek, maty antypoślizgowe czy zabezpieczenia do kontaktów. Dzięki temu bagaż maleje, a rodzice cieszą się większym spokojem i wygodą. Poza tym pokój rodzinny powinien być odpowiednio duży, złożony z jednego, przestronnego pomieszczenia lub kilku pokoi, tak aby pomieścił nie tylko walizki, ale zdołał też zapewnić pełnym energii dzieciom przestrzeń do zabawy.

Atrakcje dla dzieci

Nie oznacza to jednak, że pobyt w hotelu dla rodziny z dziećmi nad morzem powinien ograniczać się do spędzania czasu w apartamencie. Mali goście potrzebują przecież wielu ciekawych i zróżnicowanych możliwości ruchowych, które pomogą im rozładować nadmiar energii. To oznacza, że w hotelu przyjaznym dzieciom nie może obejść się bez atrakcji dla najmłodszych. Urozmaicają one pobyt i są dobrą alternatywą dla ustalonego programu pobytu w razie niepogody. W obiekcie hotelowym dla rodzin powiedzenie “w czasie deszczu dzieci się nudzą” nie ma racji bytu. Tam maluchy są bowiem zaabsorbowane wielością atrakcji w sali zabaw czy kąpielą w basenie. Trzeba przy tym pamiętać, że im bardziej oryginalna oferta, tym większa frajda dla dzieci. Dla przykładu, Hotel Havet w Dźwirzynie oferuje szeroki wachlarz aktywności dla najmłodszych gości: szaloną zabawę w klubie dla dzieci, ruch na placu zabaw, różnorodne zajęcia artystyczne, rywalizację w potyczkach zespołowych, fascynujące gry na plaży, naukę nurkowania w basenie pod okiem doświadczonych instruktorów, a nawet pokazy mody. Oddając się nietypowym atrakcjom, maluchy zapominają nie tylko o nudzie, ale i obecności rodziców. Dzięki temu ci mogą się cieszyć relaksem we dwoje, np. w nowoczesnym spa z jacuzzi, sauną i wyjątkowymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Hotel przyjazny dzieciom nad morzem dba bowiem nie tylko o potrzeby najmłodszych gości, ale i ich opiekunów.

Menu dla dzieci w restauracji

By jednak dzieci miały siły na korzystanie z wielu możliwości aktywnego wypoczynku, jakie zapewnia im obiekt hotelowy, konieczny jest zastrzyk energii w postaci zdrowego, pełnowartościowego posiłku. Kwestia wyżywienia może być dla wielu rodziców jednym z najtrudniejszych elementów wakacyjnego wyjazdu, zwłaszcza jeśli towarzyszy im mały niejadek. Wybierając hotel dla rodziny z dziećmi nad morzem, warto zatem pamiętać o wcześniejszym zapoznaniu się z jadłospisem hotelowej restauracji, aby być spokojnym o wyżywienie swojej pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest zróżnicowane menu z daniami wyłącznie dla dzieci, które przypomną im domowe smaki. Odpowiednia porcja smacznego i estetycznie podanego posiłku, bez wątpienia rozbudzi apetyt nawet najbardziej wybrednego malucha.

Przyjazna atmosfera

Dzieci są specyficznym typem turystów. Wymagają uwagi, cierpliwości i zaangażowania. Stąd tak ważne jest, aby ich zachowanie spotykało się ze zrozumieniem ze strony personelu i innych gości. W hotelu przyjaznym dzieciom nie trzeba się martwić o nieprzyjemne sytuacje. Osoby, które decydują się na pobyt w tego typu obiekcie, liczą się z obecnością dzieci, co więcej, najczęściej same przyjeżdżają tam ze swoimi pociechami. To dla nich dobra okazja, aby nawiązać znajomości z innymi rodzicami, wymienić się doświadczeniami i wspólnie spędzić czas. Takie spotkanie dostarcza sporo frajdy również samym dzieciom, którym udaje się znaleźć towarzyszy do wspólnej zabawy. Poza tym w hotelu dla rodziny z dziećmi można liczyć również na przychylność personelu. Animatorki czasu wolnego i cała obsługa hotelowa mają w takim obiekcie łagodne i przychylne podejście do najmłodszych gości. Sekretem atrakcyjności hotelu przyjaznego dzieciom jest bowiem to, że każda osoba, bez względu na wiek, cieszy się w nim równym traktowaniem.