Polska

Aktywne wakacje nad morzem

havet hotel Dwirzyno

Wyjeżdżając na wakacje nad morzem warto zaplanować sobie różne atrakcje. Podczas dłuższego wyjazdu plażowanie może dość szybko się znudzić i dobrze jest mieć przygotowane alternatywy. Większość osób decyduje się na uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych, niedostępnych na co dzień dla tych mieszkających z dala od wybrzeża. To doskonała okazja do wypróbowania swoich sił na desce czy nartach wodnych, które pozwalają poczuć się nad Bałtykiem jak w słonecznej Kaliforni. Niezdecydowanych zachęcamy do poznania różnego rodzaju dyscyplin sportów wodnych, aby zastanowić się nad wyborem jeszcze przed wyjazdem.

Sporty wodne nad polskim morzem

664A9883

Sporty wodne wymagają odpowiedniego sprzętu i przygotowania. Dostępne są one często w wypożyczalniach lub lokalnych hotelach – warto zapytać o taką możliwość podczas rezerwacji pokoju. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie, ponieważ sporty wodne nie należą do najprostszych i najbezpieczniejszych. Konieczne jest rozpoczęcie swojej nadmorskiej przygody z odpowiednim instruktorem, który pokaże wszystkie podstawy i zadba o bezpieczeństwo. To istotne zwłaszcza podczas wyjazdu z dziećmi! Jeśli nasze pociechy również są zainteresowane aktywnością w wodzie, polecamy wyjazd do Hotelu Spa Havet w Dźwirzynie, który oferuje różnego rodzaju aktywności, także w strefie basenowej. Profesjonalni instruktorzy nauczą najmłodszych pływać, a także nurkować – wszystko w bezpiecznych warunkach i fantastycznej atmosferze.

Złap wiatr w żagle!

Jednym z najpopularniejszych wyborów aktywności na wodzie jest oczywiście żeglarstwo. Niegdyś był to po prostu jeden ze sposobów transportu, jednak z czasem zaczął się wyodrębniać jako dyscyplina sportowa (także olimpijska). To zrozumiałe – żeglarstwo wymaga wielu różnych umiejętności, a także odpowiedniego wyczucia i zrozumienia warunków atmosferycznych. Przede wszystkim konieczne jest trzymanie nerwów na wodzy i odpowiedni charakter, ponieważ to sport bardzo wymagający zarówno fizycznie jak i psychicznie. Trzeba być uzbrojonym w cierpliwość, ponieważ morskie wiatry często są kapryśne, a w sytuacjach zagrożenia należy doskonale radzić sobie ze stresem. Oczywiście sprawdzając regularnie pogodę można zaplanować spokojny dzień na łódce, ale lepiej być przygotowanym na wszystkie okoliczności i wyruszyć z kimś, kto ma już doświadczenie w żeglarstwie.

Wykorzystaj morskie fale

664A1814

Wszyscy Ci, którzy chcieliby być bliżej wody, powinni zdecydować się na surfing lub jedną z jego odmian. Podstawowa polega na “ślizganiu się” na desce po falach morskich, które pozwalają sunąć z kierunkiem ruchu wody. Miłośnicy tego sportu potrafią godzinami, a nawet dniami czekać na właściwą pogodę. Do surfowania potrzebny jest odpowiedni wiatr, który będzie wystarczająco silny aby wywołać fale, ale nie tak silny aby stworzyć niebezpieczeństwo dla sportowców. Istnieje wiele odmian surfingu. Najpopularniejszą jest windsurfing, który różni się od klasycznego surfingu dołączonym do deski żaglem. Pozwala on na łatwiejsze wykorzystanie wiatru i dłuższą jazdę. Osoby szukające większych wrażeń mogą zdecydować się na kitesurfing – tutaj dzięki masywnemu latawcowi można także oderwać się wraz z deską od powierzchni wody.

Dobra zabawa dla dorosłych i dla dzieci

Jest wiele przeróżnych możliwości korzystania z morza – oprócz żeglowania i surfingu dużo osób decyduje się też na wypożyczenie skuterów, czy też na jazdę na nartach wodnych. To świetne atrakcje dla osób szukających wrażeń, jednak oczywiście konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo. Zabierając ze sobą dzieci powinniśmy pamiętać o tym bezpieczeństwie podwójnie, a najlepiej oddać pociechy pod opiekę wykwalifikowanych instruktorów. Oni będą najlepiej wiedzieć, jakich niebezpieczeństw należy unikać podczas konkretnych aktywności i będą potrafili zapewnić bezpieczną zabawę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Hotelu Havet, który jest przyjazny rodzinie i oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W strefie basenowej można wziąć udział w profesjonalnej nauce pływania i nurkowania, co będzie nie lada gratką zwłaszcza dla najmłodszych.