Dom z bali i korzystny mikroklimat

Chcesz żyć w zdrowym i pachnącym domu? – wybierz drewno. Poznaj jego zalety i wady.

Kochasz naturę i chcesz zbudować dom, gdzieś z dala od zgiełku miasta? Postaw drewniany dom zbudowany z kłód – otrzymasz efektowne, przytulne wnętrza i dom który będzie służyć na lata. Ponadto, istnieje wiele zalet tego starego, zapomnianego, ale dziś coraz bardziej popularnego materiału. Drewno jest materiałem ekologicznym, który jako materiał budowlany, obok kamienia, charakteryzuje się wytrzymałością. W przeciwieństwie do popularnej opinii, materiał ten jest bardzo wytrzymały – dom jest w stanie służyć 100, a nawet 140 lat.

Drewno stwarza korzystny mikroklimat w pomieszczeniach, ma zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci. Co najważniejsze: ma bardzo dobry współczynnik izolacji cieplnej. W lato się nie nagrzewa, a w zimę trzyma ciepło.

Domy drewniane zdobyły uznanie w planowaniu klasycznego, choć charakterystycznego domu. Jego zalety to nie tylko wygląd, ale także niższy koszt wykończenia i krótszy czas wykonania. Domy z bali, wciąż najpopularniejsze na południu Polski, zdobywają kolejne regiony kraju.

Jest pewien mit na temat domów z bali. Nie są one stworzone do użytku przez cały rok. Jest to oczywiście nieprawda.

Oczywiście, ta opinia, ma prawo istnieć. Wiele osób ma bungalowy w mieście, czy na wsi i minimalne udogodnienia. Ale dom drewniany jest taki sam jak ceglany dom, kamienica lub mieszkanie w mieście.

Drewniany dom jest całkowicie bezpieczny, ciepły i wygodny. Możesz mieć w środku wszystko – telewizję,  saunę i alarmy – wszystkie osiągnięcia cywilizacyjne. Jedyną różnicą jest to, że zamiast ceglanej ściany będziemy mieć drewnianą ścianą.

3.7/5 - (liczba ocen: 23)

Liczba komentarzy: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.