Azja

Co warto zobaczyć w Dubaju w jeden dzień

Co warto zobaczyć w Dubaju

Dubaj wydaje się miejscem niedostępnym dla każdego. Jest na pewno bardzo drogi przez co nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd do tego miasta leżącego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jeśli jednak uda nam się wyjechać do tego niezwykłego miejsca, to warto odwiedzić choć kilka najatrakcyjniejszych miejsc. Ostatnio pisaliśmy o Paryżu , a teraz czas na nieco bardziej egzotyczne klimaty. Co zatem warto zobaczyć w Dubaju?

W Dubaju powinniśmy na pewno zobaczyć na własne oczy ogromny wieżowiec jakim jest Burj Khalifa. To właśnie z tego niezwykłego miejsca mamy najlepszy widok na wspaniałą panoramę tego miasta. W środku budynku znajdziemy hotele, mieszkania, apartamenty, a także co również ciekawe zlokalizowano tam meczet. Wieżowiec Burj Khalifa jest obowiązkowym punktem zwiedzania każdego turysty, który się w Dubaju znajdzie.

Oprócz tego na pewno zaskoczy nas ogromna przestrzeń jaką napotkamy w centrum handlowym Dubai Mall. Jest to ogromne centrum handlowe, którego powierzchnia to ponad 100 hektarów. Jeśli ktoś uważa, że lubi chodzić po tego typu miejscach, to powinien się tutaj wybrać. Prawdopodobnie zmieni swoje upodobania, ponieważ nie sposób przejść tego całego centrum handlowego w ciągu jednego dnia. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że po centrum poruszają się specjalnie przygotowane do tego celu pojazdy, które mogą nas wozić po galerii. Jest to oczywiście możliwe za pewną opłatą jednak w wielu przypadkach jest to jedyna możliwość zwiedzenia tego centrum handlowego.

Dziś Dubaj kojarzy się tylko i wyłącznie z bogactwem i przepychem. Czy jednak było tak zawsze? Jeśli jesteśmy tym zainteresowani, to powinniśmy się wybrać do Muzeum tego miasta. Jest to świetna odskocznia od wszystkiego tego, co możemy zwiedzać i podziwiać w tym miejscu. Muzeum w Dubaju powinno być odwiedzone przez każdego turystę, który się tutaj znajdzie.

Świetną atrakcją, która przyciąga turystów jest na pewno również stok narciarski, który jest czymś niesamowitym w miejscu, w którym temperatura sięga kilkudziesięciu stopni. Stok ten jest całkowicie sztucznym stokiem. Ski Dubai, bo tak się on nazywa, zlokalizowany jest w sporej galerii handlowej. Każdy z nas może bawić się na śniegu pomimo tego, że na zewnątrz mamy wielokrotnie upały sięgające 40-50 stopni Celsjusza.

Oczywiście nie jest to tania usługa, ponieważ wejście na stok jest dosyć drogie. Warto jednak zaznaczyć, że w cenie mamy wynajęty nam sprzęt potrzebny do uprawiania zimowych sportów. Jeśli nagle znudzi nam się upał, to warto ochłodzić się właśnie w tym miejscu. Wart również wybrać się tutaj tylko po to, aby zobaczyć na własne oczy, że możliwa jest jazda na nartach, snowboardzie, w tak upalnym kraju, w środku lata.

Będąc w Dubaju nie można nie pojechać na safari po tamtejszej pustyni. Można wynająć kierowcę, który zawiezie nas na pustynię, gdzie będziemy mogli poszaleć wspaniałym samochodem terenowym. Większość samochodów jest świetnie wyposażonych. Są to auta praktycznie nowe dlatego jest to również okazja przejechać się drogim pojazdem. Chyba nigdzie nie pojeździmy tak beztrosko po pustyni samochodem jak właśnie w Dubaju. Warto jak najbardziej nie tylko pustynne safari zobaczyć, ale również pobawić się tam przystosowanym do tego samochodem.

Co warto jeszcze zobaczyć w Dubaju? Otóż sport, który jest bardzo popularny z Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jaki jest to sport? Są to oczywiście wyścigi wielbłądów. Wyścigi te odbywają się w określonym czasie, w konkretnym sezonie. Za wyścigami tymi stoją naprawdę ogromne pieniądze. Są to tak niewyobrażalne sumy, że większości z nas nawet się nie śnią. W Dubaju trzeba wyścigi wielbłądów zobaczyć, o ile uda nam się tutaj przyjechać w sezonie, gdy wyścigi te się odbywają.

Jednym z charakterystycznych miejsc w Dubaju jest tak zwana sztuczna palma. Jest to kompleks sztucznych wysp, które są tak połączone ze sobą, aby przypominać swoim kształtem właśnie palmę. Warto również wspomnieć jeszcze raz ponownie o wieżowcu Burj Khalifa. Jeśli już się koło niego znajdziemy, to powinniśmy spędzić trochę czasu przy fontannach, jakie się tam znajdują. Szczególnie wspaniałe wrażenie robią one wtedy gdy oglądamy je w nocy. Są pięknie oświetlone, co nadaje im niepowtarzalnego wyglądu. Pokaz nie trwa zbyt długo i odbywa się dwa razy na godzinę, dlatego kiedy byśmy się tutaj nie znaleźli, nie powinniśmy mieć trudności z obejrzeniem tego nieziemskiego widowiska.

Dubaj to także Burdż al-Arab, czyli wspaniałe centrum wypoczynkowe, które skierowane jest głównie do zagranicznych turystów. To tutaj możemy w ogromnym luksusie wypocząć. Chcieliście mieszkać kiedyś w pięcio-gwiazdkowym hotelu? Tutaj możecie zamieszkać w jeszcze większym luksusie. Warto to zrobić, tym bardziej, że budynek ten jest znany na całym świecie. Trzeba jednak sporej ilości pieniędzy.

W Dubaju jest masa rzeczy wartych zobaczenia. Są to obiekty, miejsca, atrakcje, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Nie są nawet podobne do tych, które już gdzieś widzieliśmy. Wszędzie jest widoczny ogromny przepych i bogactwo. Dubaj jest świetnym miejscem na wypoczynek, o ile oczywiście mamy worek pieniędzy, ponieważ jest to naprawdę kosztowny wyjazd. Jak najbardziej jednak warto tu być!

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć w Dubaju. Jakie najbardziej podobają się Wam atrakcje turystyczne?