Ciekawostki

10 Ciekawostek o Piciu Wody

Picie wody to codzienny proces, bez którego bardzo ciężko wyobrazić sobie codziennie funkcjonowanie każdego z nas. To dostarczanie organizmowi odpowiedniej energii, bez której każdy kolejny dzień byłby dla każdej osoby niezwykle ciężki. Sprawdź też inne nasz teksty na temat ciekawostek o wodzie w ciele człowieka i też ciekawostki o wodzie mineralnej.

Biorąc pod uwagę fakt, jak istotne jest picie wody, to zdecydowanie warto zapoznać się z licznymi ciekawostkami z tym faktem związanymi, które mogą być zarówno nauką, jak i również lekcją dla wielu osób, która sprawi, że zmienią swoje podejście w różnorakich kwestiach.

1. Ludzkie ciało

Pierwsza ciekawostka dotyczy faktu, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że aż około 70 procent ciała u dorosłej osoby składa się przede wszystkim z wody.

2. Niemowlęta

Ciekawy fakt jest również w przypadku niemowlęcia. Otóż w tym przypadku tuż po urodzeniu woda stanowi jeszcze większą ilość masy jego ciała, gdyż w tym wypadku wynosi ona aż 80 procent.

3. 11 litrów wody

Niezwykły jest również fakt, że udowodniono, że dorosła zdrowa osoba posiada zdolność wypicia dziennie nawet do 11 litrów wody, co wydaje się wręcz nieprawdopodobnym wynikiem.

4. Zatrucie

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że wypicie zbyt dużej ilości wody może doprowadzić do zatrucia.

5. Zbyt duża ilośc wody

Kolejna ciekawostka pasuje idealnie do tej na temat zatrucia przy wypiciu zbyt dużej ilości wody. Otóż najczęściej proces zatrucia występuje podczas zbyt intensywnej aktywności sportowej, gdy bardzo często człowiek nie zwraca uwagi na ilość uzupełnianych płynów.

6. Liczba szklanek wody

Przyjęło się, że zalecana liczba szklanek wody w ciągu dnia wynosi 8, to nie każdy zdaje sobie przy tym sprawę, że nie zawsze musi być przyjmowana w formie płynnej, gdyż niemal każdy artykuł spożywczy dostarcza wodę do organizmu.

7. Pragnienie

Bardzo ciekawy jest również fakt, iż udowodniono, że zanim dorosły człowiek poczuje pragnienie, to jego ciało straci około 1% całkowitej ilości wody.

8. Energia

Woda potrafi również doskonale wpływać na wzrost energii u człowieka. Przy odpowiedniej dziennej ilości picia wody człowiek dostaje przy tym znaczącą dawkę pozytywnej energii do codziennego funkcjonowania.

9. Metabolizm

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale picie wody dba również o poprawę metabolizmu, czyli pozwala utrzymać odpowiednie uwodnienie komórek.

10. Choroby

Interesujący jest również fakt, że przeprowadzono badania, które jasno pokazują, że picie wody sprawia, iż takie osoby rzadziej chorują na serce.

Czytaj dalej: Ciekawostki o wodzie