Europa

Brema – Informacje o mieście

Brema

Przez serce Bremy przepływa rzeka Wezera: stary szlak handlowy, który był siłą napędową powstania miasta jako dumnego ośrodka Hanzy. Bliskość rzeki i dziewiczej przyrody odgrywa dużą rolę w życiu mieszkańców.

Ludność wynosi 550 tys. osób.

Brema jest jednym z dziesięciu najpopularniejszych miast w Niemczech z około 40 milionami odwiedzających i 1,4 milionami noclegów w hotelach rocznie.

Żadna inna lokalizacja nie ma tak wielu korporacji i światowej klasy marek wciśniętych w zaledwie 327 km2.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) została zbudowana w Bremie. Obecnie miasto produkuje również części dla liniowców nowej generacji. Ponadto miasto otworzyło niedawno największe w Europie Centrum Kosmiczne Brema, którego przejażdżki stwarzają iluzję podróżowania po Wszechświecie.

Większość ludzi pamięta słynną opowieść braci Grimm Muzykanci z Bremy i oparty na niej film animowany. Zabawne zwierzęta stały się symbolami tego miasta. Brema ma jednak do zaoferowania o wiele więcej.

Statua Rolanda, która stoi na Rynku od 1404 roku, jest uważana za główny symbol Bremy.

Ratusz w Bremie i pomnik Rolanda znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Brema jest jedynym niemieckim miastem, które posiada międzynarodowe lotnisko z 10 minutowym dojazdem dziesięciu od centrum miasta.

Ponad 30 tys. studentów uczęszcza na dwa uniwersytety i cztery uczelnie wyższe, w których działa ponad 165 instytutów badawczych.

Lotnisko w Bremie jest sercem północno-zachodnich Niemiec i od ponad 100 lat. Jego doświadczenie, obsługa i wreszcie strategiczne położenie sprawiają, że jest najważniejszym połączeniem lokalizacji w Europie.

Brema jest lokalizacją o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego, w której znajduje się ponad 350 firm z branży zaawansowanych technologii w Parku Technologicznym, co stanowi doskonały przykład współpracy nauki i biznesu.

Brema jest ostatnim przystankiem niemieckiej trasy bajkowej, która jest 600-kilometrową ścieżką, która zaczyna się w Hanau – miejscu narodzin braci Grimm.

Najbardziej znana ulica miasta o długości 100 metrów, zwana Böttcherstrasse, ma tylko siedem budynków, wśród których znajdują się domy i fontanny Robinsona Crusoe, Atlantydy i siedmiu braci Lazy.

Wolne Hanzeatyckie Brema” jest krajem związkowym, w skład którego wchodzą Brema i Bremerhaven.

Brema jest dziesiątym co do wielkości miastem w Niemczech.

Jest to miejsce narodzin prawdziwego Robinsona Crusoe – słynnej postaci literackiej Daniela Defoe.

Brema znana jest ze swojego klubu piłkarskiego FC Werder, który czterokrotnie wygrał Puchar Niemiec.

Pod koniec października w Bremie odbywa się najstarszy w kraju festiwal-jarmark, zwany Freimarkt, który co roku przyciąga miliony ludzi.

W 2015 r. przewieziono ponad 2,66 mln pasażerów, przy około 45 tys. startów i lądowań.

Ponad 13 codziennych połączeń autobusowych łączy lotnisko w Bremie z Oldenburgiem, Hamburgiem, Hanowerem, Kolonią i Groningen w Holandii, a przystanek tramwajowy znajduje się bezpośrednio przed terminalem.