Ameryka Południowa

10 Intrygujących Atrakcji na Galapagos

Kto z nas nie słyszał o Galapagos? Słynnym archipelagu wysp położonych na Oceanie Spokojnym? To tutaj swoje prace badawcze prowadził Karol Darwin, który zmienił postrzeganie ewolucji. Tutaj także występuje najwięcej czynnych wulkanów oraz rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

Jednak poza tym wszystkim można tutaj natrafić na wiele atrakcji dla przyjezdnych pozwalających poczuć klimat tego miejsca.

1. WYSPA SEYMOUR NORTE

W tym miejscu można obejrzeć następujące gatunki ptaków – fregata wielka oraz głuptak niebieskonogi. Udostępniono na niej też trzy punkty do nurkowania.

2. WYSPA BARTOLOMÉ

Warto zobaczyć skałę Pinnacle. Została stworzona z zastygłej lawy, która natrafiła na wodę. Zaraz obok można zobaczyć małą grupę pingwinów równikowych.

3. ZATOKA CZARNEGO ŻÓŁWIA

Znajduje się na wyspie Santa Cruz. Turyści mogą tutaj zobaczyć liczne żółwie, płaszczki, pelikany oraz wiele innych zwierząt.

4. REZERWAT EL CHATO NA SANTA CRUZ

Wędrując po dużym terenie można spotkać żółwie olbrzymie i zwiedzić przy okazji ciekawe miejsca wypełnione bujną roślinnością.

5. REZERWAT MORSKI GALAPAGOS

Można w nim oglądać zwierzęta wodne w swoim naturalnym środowisku.

6. ŚCIANA ŁEZ

Zlokalizowana jest na wyspie Isabela. Sięga 25 metrów, a zbudowana została między rokiem 1945 a 1959 przez więźniów kolonii karnej. Zyskała swój przydomek od krzyków rozpaczy, które ponoć od niej słychać. Przy jej wznoszeniu zginęło wielu osadzonych.

7. WULKAN WOLF NA WYSPIE ISABELA

Jednocześnie jest najwyższym szczytem spośród wszystkich wchodzących w skład archipelagu. Jest to nadal czynny wulkan. Jego pierwsza odnotowana erupcja nastąpiła w 1797 roku, a ostania w 2015 roku.

8. ZATOKA GARDNER NA WYSPIE ESPANOLA

Występują na jej brzegu lwy morskie, żółwie zielone i albatrosy.

9. INSTYTUT BADAWCZY IM. KAROLA DARWINA NA SANTA CRUZ

Można tutaj spotkać żółwie słoniowe, które są pod ochroną. Ponadto instytut informuje dlaczego warto dbać o naturę na wyspach Galapagos i troszczyć się o tamtejsze zwierzęta i rośliny.

10. TORTUGA

Tortugę możemy kojarzyć z filmu „Piraci z Karaibów”, tutaj jednak jest spokojną przestrzenią. Działa tu trasa licząca ponad 2 km, kiedy nią pójdziemy, to zobaczymy sporo niezwykłych okazów natury.