10 najlepszych atrakcji w Anglii

Anglia to bardzo różnorodna pod względem atrakcji kraina, która cieszy się niezmiennym zainteresowaniem turystycznym na całym świecie. Wielką atrakcją kraju jest niewątpliwie rodzina królewska i związane z nią ważne miejsca oraz wydarzenia.

1. Muzeum Brytyjskie – swoją siedzibę ma w Londynie, czyli stolicy kraju. Jest jednym z największych na całym świecie, które prezentuje starożytną kolekcję, wyjątkowych eksponatów. Już sam gmach muzeum jest godny uwagi i robi duże wrażenie. Pierwsze wystawy odbywały się tutaj już blisko 250 lat temu i obecnie udostępnionych jest ponad osiem milionów wszystkich eksponatów, związanych ogólnie z kulturą i historią. Wstęp do muzeum jest darmowy.

2. London Eye – to jedno z najbardziej charakterystycznych obiektów, kojarzącym się z Anglią, ludziom z całego świata. Diabelski młyn, jakim jest London Eye, mieści się u brzegu rzeki Tamizy i pozwala na podziwianie widoku na panoramę Londynu, aż po horyzont. Obiekt został oficjalnie otwarty w 2000 roku i mierzy 135 metrów wysokości. Pół godziny trwa wykonanie pełnego obrotu i przyjrzenie się całemu widokowi ze specjalnej kapsuły.

3. Tower of London – to kolejny budynek znajdujący się na terenie stolicy kraju, który jest nieco przerażający i leży na brzegu rzeki Tamizy. Pochodzący sprzed 1000 lat budynek, dawniej funkcjonował jako więzienie i gościł w sowich progach wielu słynnych więźniów. W jednej z wież, możliwe jest podziwianie klejnotów koronnych. Obecnie budynek udostępniony jest do zwiedzania dla turystów i umożliwia również towarzystwo doświadczonego przewodnika po obiekcie.

4. Zamek Windsor – jest jedną z rezydencji, w której mieszka część rodziny królewskiej. Jest to posiadłość pełna przepychu i podkreślająca funkcje głowy państwa. State Apartments, to część zamku, w której zebrane są bardzo cenne kolekcje dzieł sztuki.

5. Stonehenge – jest jedną z pamiątek po czasach prehistorycznych, która znajduje się w Wiltshire. Jest to miejsce pełne spokoju, pozwalające na zanurzenie się w myślach i zastanowienie nad bardzo dawnymi czasami, kiedy to obiekt był częścią codziennego krajobrazu. Kamienny krąg jest bardzo charakterystycznym miejscem kraju, jednak do dziś nie jest w pełni jasne czemu służyły elementy budowli.

6. Eden Project – znajdująca się w Kornwali dawniejsza kopalnia, przerobiona na miejsce oblegane turystycznie. Ma bardzo specyficzny i charakterystyczny wygląd szklanych kopuł, w których znajduje się mnogość flory i fauny pochodzącej z każdego zakamarka na świecie. Największe z kopuł są w stylu klimatu śródziemnomorskiego oraz lasów deszczowych, z odwzorowanymi w bardzo dobry sposób warunkami naturalnymi.

7. Warwick Castle – położony w środkowej części Anglii, nad rzeką Avon. Od czasów powstania przechodził wiele różnych zmian i przebudowań. Przez pewien czas funkcjonowało tutaj więzienie, które cieszyło się bardzo złą opinią. Zamek posiada lochy, w których trzymano więźniów. Byli to bardzo różni przestępcy od wrogów politycznych, po osoby zajmujące się magią i czarami. Ciemne i głębokie lochy robią ogromne wrażenie i można odczuć strach ludzi przetrzymywanych, w tych pomieszczeniach. Do dziś na zamku znajdują się przedmioty, które przeznaczone były do użytku codziennego, a specjalni aktorzy odgrywają role płynącego tutaj dawniej życia.

8. Liverpool – miasto bardzo bogate w atrakcje i ciekawe miejsca do odwiedzenia. Albert Dock, to jedna z jego głównych atrakcji. Jest to kompleks historycznych budynków, które do dnia dzisiejszego są bardzo dobrze zachowane i znajdują się w nich galerie, restauracje, a także różne muzea. Tate Liverpool to galeria sztuki, w której znajduje się między innymi słynny obraz Pabla Picassa, Płacząca Kobieta. Liverpool nazywane jest miastem Beatlesów i tutaj też miejsce ma muzeum The Beatles Story, w którym możemy poczuć się jak za czasów świetnego zespołu.

9. Buckingham Palce – pałac ten dla zwiedzających otwarty jest w sezonie letnim i wczesna jesienią. Pałac ten jest oficjalną siedzibą rodziny królewskiej. Odbywają się tutaj wszystkie ważne dla głowy państwa uroczystości, a także życie codzienne. Co drugi dzień przed pałacem, urządzana jest widowiskowa zmiana warty, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających. Zmiana warty odbywa się w bardzo uroczysty sposób i z pewnością zapada w pamięć.

10. Pałac Westministerski – jest to oficjalna siedziba parlamentu, która znajduje się nad południowym brzegiem rzeki Tamizy. Obecny wygląd pałac zawdzięcza odbudowie z 1834 roku, tuż po pożarze. Przy pałacu znajduje się również najsłynniejszy, angielski zegar, czyli Big Ben, który dla wielu odwiedzających jest symbolem kraju.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *