Europa

10 Najlepszych Atrakcji w Anglii

Anglia to bardzo różnorodna pod względem atrakcji kraina, która cieszy się niezmiennym zainteresowaniem turystycznym na całym świecie. Wielką atrakcją kraju jest niewątpliwie rodzina królewska i związane z nią ważne miejsca oraz wydarzenia.

1. Muzeum Brytyjskie – swoją siedzibę ma w Londynie, czyli stolicy kraju. Jest jednym z największych na całym świecie, które prezentuje starożytną kolekcję, wyjątkowych eksponatów. Już sam gmach muzeum jest godny uwagi i robi duże wrażenie. Pierwsze wystawy odbywały się tutaj już blisko 250 lat temu i obecnie udostępnionych jest ponad osiem milionów wszystkich eksponatów, związanych ogólnie z kulturą i historią. Wstęp do muzeum jest darmowy.

2. London Eye – to jedno z najbardziej charakterystycznych obiektów, kojarzącym się z Anglią, ludziom z całego świata. Diabelski młyn, jakim jest London Eye, mieści się u brzegu rzeki Tamizy i pozwala na podziwianie widoku na panoramę Londynu, aż po horyzont. Obiekt został oficjalnie otwarty w 2000 roku i mierzy 135 metrów wysokości. Pół godziny trwa wykonanie pełnego obrotu i przyjrzenie się całemu widokowi ze specjalnej kapsuły.

3. Tower of London – to kolejny budynek znajdujący się na terenie stolicy kraju, który jest nieco przerażający i leży na brzegu rzeki Tamizy. Pochodzący sprzed 1000 lat budynek, dawniej funkcjonował jako więzienie i gościł w sowich progach wielu słynnych więźniów. W jednej z wież, możliwe jest podziwianie klejnotów koronnych. Obecnie budynek udostępniony jest do zwiedzania dla turystów i umożliwia również towarzystwo doświadczonego przewodnika po obiekcie.

4. Zamek Windsor – jest jedną z rezydencji, w której mieszka część rodziny królewskiej. Jest to posiadłość pełna przepychu i podkreślająca funkcje głowy państwa. State Apartments, to część zamku, w której zebrane są bardzo cenne kolekcje dzieł sztuki.

5. Stonehenge – jest jedną z pamiątek po czasach prehistorycznych, która znajduje się w Wiltshire. Jest to miejsce pełne spokoju, pozwalające na zanurzenie się w myślach i zastanowienie nad bardzo dawnymi czasami, kiedy to obiekt był częścią codziennego krajobrazu. Kamienny krąg jest bardzo charakterystycznym miejscem kraju, jednak do dziś nie jest w pełni jasne czemu służyły elementy budowli.

6. Eden Project – znajdująca się w Kornwali dawniejsza kopalnia, przerobiona na miejsce oblegane turystycznie. Ma bardzo specyficzny i charakterystyczny wygląd szklanych kopuł, w których znajduje się mnogość flory i fauny pochodzącej z każdego zakamarka na świecie. Największe z kopuł są w stylu klimatu śródziemnomorskiego oraz lasów deszczowych, z odwzorowanymi w bardzo dobry sposób warunkami naturalnymi.

7. Warwick Castle – położony w środkowej części Anglii, nad rzeką Avon. Od czasów powstania przechodził wiele różnych zmian i przebudowań. Przez pewien czas funkcjonowało tutaj więzienie, które cieszyło się bardzo złą opinią. Zamek posiada lochy, w których trzymano więźniów. Byli to bardzo różni przestępcy od wrogów politycznych, po osoby zajmujące się magią i czarami. Ciemne i głębokie lochy robią ogromne wrażenie i można odczuć strach ludzi przetrzymywanych, w tych pomieszczeniach. Do dziś na zamku znajdują się przedmioty, które przeznaczone były do użytku codziennego, a specjalni aktorzy odgrywają role płynącego tutaj dawniej życia.

8. Liverpool – miasto bardzo bogate w atrakcje i ciekawe miejsca do odwiedzenia. Albert Dock, to jedna z jego głównych atrakcji. Jest to kompleks historycznych budynków, które do dnia dzisiejszego są bardzo dobrze zachowane i znajdują się w nich galerie, restauracje, a także różne muzea. Tate Liverpool to galeria sztuki, w której znajduje się między innymi słynny obraz Pabla Picassa, Płacząca Kobieta. Liverpool nazywane jest miastem Beatlesów i tutaj też miejsce ma muzeum The Beatles Story, w którym możemy poczuć się jak za czasów świetnego zespołu.

9. Buckingham Palce – pałac ten dla zwiedzających otwarty jest w sezonie letnim i wczesna jesienią. Pałac ten jest oficjalną siedzibą rodziny królewskiej. Odbywają się tutaj wszystkie ważne dla głowy państwa uroczystości, a także życie codzienne. Co drugi dzień przed pałacem, urządzana jest widowiskowa zmiana warty, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających. Zmiana warty odbywa się w bardzo uroczysty sposób i z pewnością zapada w pamięć.

10. Pałac Westministerski – jest to oficjalna siedziba parlamentu, która znajduje się nad południowym brzegiem rzeki Tamizy. Obecny wygląd pałac zawdzięcza odbudowie z 1834 roku, tuż po pożarze. Przy pałacu znajduje się również najsłynniejszy, angielski zegar, czyli Big Ben, który dla wielu odwiedzających jest symbolem kraju.