Europa

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Laponi

Wybierając się na wakacje z dziećmi zawsze zerkamy jakie mogą być tam dla nich zabawy.

Kiedy pojedziemy do Finlandii, a konkretnie do regionu Laponii, to nie wydaje się to być trudne. Przecież jest to miejsce zamieszkania św. Mikołaja, zatem atrakcji nie zabraknie.

Oprócz obowiązkowej wizyty w jego wiosce, warto zajść także do innych miejsc atrakcyjnych dla dzieci.

1. WIOSKA ŚW. MIKOŁAJA

Sama wioska leży niecałe 10 km od Rovaniemi. Możemy tam zobaczyć biuro św. Mikołaja, jego elfy, a także punkt przyjmowania listów z prezentami. Poza tym, dostępne są pamiątki związane z Laponią.

2. SANTA PARK W ROVANIEMI

Następnym miejscem pozostającym w klimacie świątecznym jest Santa Park. Wchodzi się do niego przez ładny portal, a w środku czeka warsztat elfów oraz szkoła, w której się uczą.

3. CENTRUM NAUKI PILKE W ROVANIEMI

Pokazywane są ciekawe i interesujące projekty oraz wystawy interaktywne poruszające temat ekologii, szczególnie środowiska lasów.

4. ZOO RANUA

Tutaj będziemy oglądać między innymi rysie, wilki lub łosie i jelenie. Jednak największą niespodzianką będą niedźwiedzie brunatne i polarne.

5. SNOWCASTLE OF KEMI

Swoim wyglądem przypomina najprawdziwszy zamek ze śniegu. W hotelu organizowane są różne atrakcje dla dzieci, na przykład teatr lub wystawy.

6. MUZEUM ARKTIKUM W ROVANIEMI

Tematyka poruszana w placówce, to życie na Arktyce, poza tym skupia się także na kulturze i przeszłości tego obszaru.

7. OŚRODEK NARCIARSKI LEVI W KITTILÄ

Dla fanów narciarstwa jest to idealne miejsce. Wytyczono wiele tras, w tym dla najmłodszych. Sam szczyt góry Levi mierzy 531 m n. p. m.

8. MUZEUM ZŁOTA W TANKAVAARA

W tej wsi w 1934 roku pewien mieszkaniec Laponii odkrył bryłę złota, co zapoczątkowało masowe poszukiwania. Aktualnie muzeum przedstawia fakty z tamtego okresu. Wśród oferowanych atrakcji znajduje się na przykład szukanie złota.

9. ANGRY BIRDS ACTIVITY PARK W ROVANIEMI

Jest to plac zabaw dla dzieci urządzony na podstawie słynnej gry Angry Birds.

10. FARMA RENIFERÓW W INARI – PETRI MATTUS

Prywatne gospodarstwo, które oferuje poznanie się z reniferami oraz ich zachowaniem i codziennym życiem.