Polska

10 Atrakcji dla Dzieci w Karwi i Okolicach 2023

Wybrzeże Bałtyku w Karwi | Fot. Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Karwia to niewielka wieś znajdująca się w województwie pomorskim. Jest zamieszkana przez nieco ponad tysiąc mieszkańców i słynie z przepięknych piaszczystych plaż. Właśnie dlatego jest miejscem, które warto wziąć pod uwagę, wybierając się nad polskie wybrzeże. Klimat w tej miejscowości jest o wiele spokojniejszy niż w słynnych kurortach nadmorskich. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

1.Plaża

Jedną z największych atrakcji jest zdecydowanie piękna plaża, a te jak wiadomo, nigdy się nie nudzą. Szeroka plaża liczy sobie ponad trzy kilometry, a to wystarczająco dużo, by zadowolić nawet najmłodszych uczestników wyprawy.

2. Domy mieszkalne z XX wieku

Dla młodych miłośników historii atrakcją mogą być domy mieszkalne pochodzące jeszcze z początku XX wieku.

3. Piesze szlaki

Przez Karwię przebiegają fantastyczne piesze szlaki. Mając do dyspozycji piękną pogodę, warto wybrać się na spacer jednym z nich.

4. Szlaki rowerowe

Karwia to również jedna z tych miejscowości, przez które przebiegają szlaki rowerowe. To kolejna propozycja dla rodzin z dziećmi, które pragną wypocząć, aczkolwiek aktywnie.

5. Jazda konna

Mali entuzjaści jazdy konnej z pewnością zachwycą się możliwością wzięcia udziału w pasjonującej przejażdżce. Przez Karwię przebiega również przepiękny szlak konny.

6. Motylarnia

W Karwi znajduje się największa w kraju motylarnia. To doskonałe miejsce na wspólne obcowanie z tymi przepięknymi owadami.

7. Wesołe miasteczko

Sporym zainteresowaniem cieszy się karwińskie wesołe miasteczko. Zwłaszcza w sezonie letnim jest to alternatywa dla rodziców z dziećmi, które z pewnością docenią multum możliwości na terenie obiektu.

8. Ocean Park

Niedaleko Karwi, we Władysławowie, znajduje się słynny Ocean Park, czyli świetna atrakcja i niepowtarzalna możliwość podejrzenia z bliska wspaniałych stworzeń morskich.

9.Hel

Będąc w tej miejscowości można udać się do leżącego nieopodal Helu. To tam znajduje się słynne fokarium, które ma szansę stać się ulubioną atrakcją naszych dzieci. Podczas wizyty będzie można obserwować zwierzęta, ich zachowanie, zwyczaje i karmienie.

10. Indiańska muzyka.

Choć Karwia to dosyć spokojna miejscowość, to jednak ma sporo do zaoferowania. Warto udać się do centrum, gdzie będzie można posłuchać wspaniałej indiańskiej muzyki.