Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Ogrodach Zoologicznych

nosorożce
źródło: Kwolana / Wikipedia

ZOO jest miejscem, które bezapelacyjnie należy do czołówki najczęściej odwiedzanych miejsc praktycznie na całym świecie.

Ludzie z całego świata zachwycają się licznymi gatunkami zwierząt, jakie tam zastają. I to nie tylko ci najmłodsi uczestnicy wycieczek, ale także ci starsi są takimi miejscami wręcz zachwyceni.

Dlatego warto zapoznać się z rankingiem największych ZOO na świecie, które możliwe, że pomogą wybrać te, do którego będziemy chcieli się udać.

1. Ogród Zoologiczny w Berlinie

Na początek listy wskakuje ZOO znajdujące się na terenie Berlina. To miejsce, gdzie można spotkać ponad 20 tysięcy zwierząt, wśród których wyróżnia się aż ponad 1500 różnorakich gatunków. Prawdziwy TOP wśród zestawienia.

2. Ogród Zoologiczny w Moskwie

Rosjanie słyną z tego, że uwielbiają duże rzeczy. Nie inaczej ma się do to tamtejszego ZOO. Posiada w swojej ofercie ponad 1000 gatunków różnych zwierząt i jest miejscem, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów.

3. ZOO i Oceanarium im. Henry’ego Doorly

To nie tylko wiele fantastycznych gatunków zwierząt. To właśnie tam można znaleźć jedną z największych krytych pustyń, jak i również wspaniały zadaszony las deszczowy. Miejsce godne polecenia każdemu.

4. Pekiński Ogród Zoologiczny

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawiciela Chin. Znajduje się on na terenie dawnego cesarskiego parku Ogrodu Radosnej Dobroci. To właśnie niemu zawdzięcza on swoją niezwykłą architekturę.

5. ZOO i Oceanarium w Columbus

Kolejne miejsce w zestawieniu zajmuje obiekt zlokalizowany w Columbus. Piękne ZOO idealnie łączy się z pobliskimi parkami rozrywki, co daje multum godzin fantastycznej przygody dla każdego.

6. Londyńskie ZOO

Zdecydowanie wyróżnia się tym, że powstało w 1828 roku i jest obecnie jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych na całym świecie. Jedną z niezwykłych atrakcji jest możliwość objęcia na jeden dzień funkcji opiekuna zwierząt.

7. Narodowy Ogród Zoologiczny Republiki Południowej Afryki

To absolutny lider pod kątem wielkości na terenie całej Afryki. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tam zwierzęta afrykańskie, jak i również liczne rodzaje tygrysów.

8. Bronx Zoo

To kolejne ZOO, które uznawane jest za jedno z najstarszych na świecie. Szczególnie można tu zaobserwować wiele gatunków, które zagrożone są wyginięciem, jak i również wspaniały las deszczowy.

9. ZOO w San Diego

ZOO znane jest przede wszystkim z tego, że jest miejscem wielu ucieczek zwierząt. To właśnie tam można było podziwiać „włochatego Houdiniego”, czyli orangutana, któremu wielokrotnie udawało się uciec poza teren ZOO.

10. ZOO w Toronto

Zestawienie kończy ogród zoologiczny znajdujący się na terenie Toronto. Ale jest to jednocześnie największe ZOO ze wszystkich wymienionych pod kątem powierzchni. Można znaleźć tam około 5 tysięcy zwierząt.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *