Ciekawostki

Zaskakujące ciekawostki o Międzyzdrojach

Międzyzdroje to niezwykle urokliwe miejsce, które odwiedzają turyści praktycznie z całego świata. To prawdziwa kopania wspaniałych atrakcji i niesamowitych ciekawostek, które tylko dobitnie podkreślają, skąd bierze się fenomen tego miasta. Bezapelacyjnie warto się z nimi zapoznać, by jeszcze mocniej owym miejscem się zachwycać.

1. Woliński Park Narodowy

To przepiękne miejsce, które bezsprzecznie należy do największych atrakcji na terenie tego miasta. Posiada powierzchnie aż 11 tysięcy hektarów. Doskonale przygotowane ścieżki i niesamowite widoki sprawiają, że jest to uznane miejsce w skali europejskiej.

2. Gabinet Figur Woskowych

To wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Można znaleźć tu swoich ulubieńców zarówno z bajek, jak i również z filmów, a zdjęcia z nimi będą wspaniałą pamiątką na długie lata.

3. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

To miejsce, gdzie można podziwiać ekspozycję zwierząt w ich typowym naturalnym środowisku. Poza zwierzętami i ptactwem można również zobaczyć tam puchacza, czy też kolekcje motyli.

4. Park Linowy

Międzyzdroje słyną również z niezwykle interesującego parku linowego. To prawdziwa kopalnia wrażeń, przy niesamowitych widokach, która zostanie zapamiętana na długo.

5. Zagroda Pokazowa Żubrów

To wspaniałe miejsce, gdzie można podziwiać prawdziwego króla polskich lasów, ze specjalnie utworzonych do tego celu platform. Można również zaobserwować tam również jelenie, dziki oraz bieliki.

6. Planetarium

Ciekawostką jest w tym przypadku fakt, że kopuła tego planetarium, które odwiedza codziennie tysiące turystów, obsługiwana jest przez system Digistar 4, który uważany jest za jeden z najnowocześniejszych na świecie.

7. Labirynt Luster

To doskonała rozrywka dla całej rodziny. Zbudowany jest z kilkuset luster, które tworzą niesamowity efekt wielokrotnego odbicia, przez co wyjście z niego nie będzie wcale takie proste, jak wielu mogłoby się to wydawać.

8. Aleja Gwiazd

To jedna z najbardziej znanych atrakcji na terenie Międzyzdrojów. Na chodniku można podziwiać tablice z odciskami dłoni słynnych gwiazd, które związane są z filmami.

9. Turkusowe Jezioro

Niesamowitą ciekawostką jest znajdujące się tam Jezioro Turkusowe. Powstało ono na wskutek zalania obecnej w tamtym czasie kopalni kredy, dzięki czemu przy pomocy słońca powierzchnia jeziora nabiera pięknego zielonego koloru.

10. Oceanarium

To 16-metrowy tunel, gdzie z bardzo bliska można podziwiać zwierzęta z całego świata. Ciekawostką jest tu niewątpliwie wystawa modeli rekinów, która robi nieprawdopodobne wrażenie.