Polska

Najlepsze Bary Mleczne w Zielonej Górze

Bary mleczne i lokale typu bistro są chętnie odwiedzane w Zielonej Górze. Choć miasto słynie na cały kraj jako stolica regionu winiarskiego, to pyszne i domowe jedzenie znaleźć można w różnych lokalizacjach Zielonej Góry. Z oferty tradycyjnych lokali gastronomicznych korzystają zarówno mieszkańcy, turyści, osoby, które zawitają tu na krótko, a także studenci. Zielonogórskie bary mleczne są nowoczesne, elegancko urządzone i sprawiają, że warto zjeść na miejscu lub zamówić posiłek na wynos. Jak przystało na rodzimą kuchnię, w jadłospisach nie brakuje potraw mięsnych (schabowy) oraz mącznych (naleśniki, pierogi).

1. Moja kuchnia do syta

Nowoczesny bar mleczny znajduje się w dobrej, turystycznej lokalizacji Zielonej Góry. Nietrudno tu trafić, więc turyści i mieszkańcy zawsze mogą wstąpić po zestaw obiadowy do zjedzenia na miejscu lub na wynos. Z czego słynie bar „Do syta”? Przede wszystkim kuchnia oferuje świeże produkty, a do tradycyjnych dań kuchni polskiej dodaje warzywne dodatki. Są tu lekkostrawne przysmaki jarskie, świeżo wyciskane soki i bogaty wybór warzywnych dodatków. Jednym słowem, warto zajrzeć do Mojej kuchni do syta, żeby poczuć smak polskiego jedzenia w nowym, lekkostrawnym wydaniu.

Adres: al. Niepodległości 11A

2. Bar Tradycja

Już sama nazwa baru mlecznego wskazuje, że można się spodziewać klasycznego, rodzimego jedzenia. Lokal położony na obrzeżach Zielonej Góry zachęca do skorzystania z dań obiadowych i wielu innych, tradycyjnych potraw mięsnych lub mącznych. Tradycja to bistro o prostym, skromnym wystroju, ze stolikami i możliwością zamawiania na wynos. Jest tu bogaty bufet sałatkowy oraz dania mięsne w świetnych cenach. Za niewielkie pieniądze zjemy karczek, schabowy, mielony lub specjalność lokalu – stek z cebulą.

Adres: S. Wyspiańskiego 13

3. Bar Rabarbar

Klasyczna stołówka akademicka dostępna także dla osób spoza kampusu. Bar Rabarbar mieści się bowiem na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego. To duża, przestronna sala, gdzie stołują się przede wszystkim studenci i pracownicy uczelni. Smaczne i tanie jedzenie przyciąga również turystów i mieszkańców Zielonej Góry. Do wyboru jest zawsze kilka zup i tradycyjne, sycące dania.

Adres: Al. Wojska Polskiego 69

4. Bar Piast przy sklepie Społem

Bar mleczny i sklep Społem są symbolem minionej, lecz niezapomnianej epoki. W Barze Piast można zjeść przy bufecie smaczne i tanie posiłki. Można też kupić na wynos. Dobra lokalizacja, niedaleko centrum miasta i Uniwersytetu sprawia, że to tłumnie odwiedzane miejsce. Plusem Baru Piast są oczywiście świetne ceny, pyszne potrawy i ciekawy klimat.

Adres: Al. Wojska Polskiego 86

5. Bar Smaczek

Bar w świetnej lokalizacji, w samym, zabytkowym centrum Zielonej Góry. Dzięki swojemu położeniu to miejsce idealne dla turystów, zakupowiczów i mieszkańców. W barze na gości czekają zawsze liczne zupy do wyboru. Są tradycyjne flaki, żurek, barszcz, pomidorowa. Do picia oczywiście kompot lub maślanka. W ramach drugich dań dostępne są klasyki kuchni polskiej ale też smaczne lokalne pomysły, jak kotlet żużlowca, kotlet po parysku. Bogaty wybór naleśników i pierogów.

Adres: Stary Rynek 4/1

6. Turysta – bar z obiadami domowymi

Bar „Turysta” swoją nazwę zawdzięcza świetnej lokalizacji przy głównych punktach komunikacyjnych w zielonej Górze. Blisko jest to dworca PKP i centrum przesiadkowego. Zatem to idealny lokal dla przyjezdnych i wszystkich podróżników. Duża sala jadalna i przestronny taras do spożywania posiłków w cieplejsze dni. Menu jest zróżnicowane, a ceny odpowiednie. Znaleźć można tu wszystko, co powinno być w barze mlecznym: kotlety, śniadania z jajkiem w roli głównej, naleśniki, pyzy, kopytka i wiele innych pyszności.

Adres: Ul. B. Chrobrego 2A

7. Bar Pierożek

Choć sam bar promuje się swojską nazwą „Pierożek”, to w karcie dań znajdziemy też inne przysmaki. Jest np. sałatka z kurczakiem, ser camembert z frytkami, placek po węgiersku, zatem nie tylko potrawy mączne. To klimatyczny lokal, gdzie można w spokoju zjeść obiad lub kolację, bo otwarty jest do godziny 19.

Adres: ul. Makowa 14

8. Wygodna Gospodyni

Bar o wdzięcznej nazwie „Wygodna Gospodyni” podaje posiłki wysokiej jakości, estetycznie wyglądające na talerzu. To klasyczne, nowocześnie urządzone bistro blisko centrum Zielonej Góry. Warto skorzystać z dań obiadowych lub zamówić do domu. specjalnością lokalu są duże porcje, np. kotlety schabowe, placki ziemniaczane, soczysta pieczeń czy krokiety. Goście zachwalają też naleśniki na słodko.

Adres: ul. Doktora Pieniężnego 27

9. Bistro Na Górce

Proste, swojskie bistro zlokalizowane w dzielnicy mieszkaniowej Zielonej Góry. To kuchnia z propozycja dla tych, którzy nie mają czasu na gotowanie. Można zjeść na miejscu, w prostym i przyjaznym lokalu, lub zamówić do domu i odgrzać obiad dla całej rodziny. Bistro Na Górce to nowsza wersja baru mlecznego z domową kuchnią, z dużym wyborem dań mięsnych, pierogów i innych przysmaków.

Adres: ul. Niecała 2 F

10. Schabik

Bar Schabik słynie nie tylko z aromatycznych mięs i dużych porcji. Są tu też sałatki i surówki. Każdy zachwyci się wnętrzem, zdrowym jedzeniem i przystępnymi cenami posiłków. Są tu podawane śniadania, np. parówka, jajecznica, kanapki.

Adres: Bohaterów Westerplatte 23