Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Sandomierzu

trasy rowerowe Sandomierz

Podróżowanie w ostatnim czasie stało się bardziej popularne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ludzie chętniej wyjeżdżają za granicę, ale nie tylko. Decydują się także na zwiedzanie naszego pięknego kraju. Polska także może pochwalić się pięknymi i ciekawymi krajobrazami, które zdecydowanie warto zobaczyć. Ale nie tylko. Także jeśli chodzi o zabytki nie mamy się czego wstydzić. Są osoby, które odwiedzają tylko nadmorskie lub górskie miejscowości, a są też takie, które wolą zwiedzać każdą część Polski. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić wszystko na temat Sandomierza. Zdecydowanie poleca się zwiedzanie tego miasta albo pieszo albo rowerem. Będzie szybciej. Jeżdżąc rowerem na pewno nasza kondycja fizyczna się polepszy. A co za tym idzie i zdrowie. Dlatego jak najbardziej warto wsiąść na niego. Sandomierz jest popularnym miastem ze względu na serial, którego akcja odbywa się właśnie w Sandomierzu. Mowa o serialu „Ojciec Mateusz”. Czy są jeszcze jakieś ciekawe trasy rowerowe, którymi warto zwiedzać to miasto i okolice? Otóż tego będzie można dowiedzieć się z treści tekstu. Sandomierz jest to miasto, które znajduje się w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim. Dodatkowo leży nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach. Warto dodać także, iż usytuowany na Nizinie Nadwiślańskiej i rozciąga się od Wyżyny Sandomierskiej po Równinę Tarnobrzeską. Warto zatem odwiedzić to miasto.

Oto lista popularnych tras rowerowych:

  1. Szlakiem Sandomierskich Winnic – Tego typu trasa jest dość łatwa, ale nieco męcząca. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi aż 65 kilometrów. Idealne miejsce dla osób, które kochają przyrodę i uwielbiają wino.
  2. Trasa przez Sandomierskie sady – Ta trasa jest oznaczona jako bardzo prosta, dlatego też każdy sobie z nią na pewno poradzi. Odległość do pokonania to 38 kilometrów. Po drodze można podziwiać piękną przyrodę, sady i rzeki. Przez całą trasę jest piękny widok na Wyżynę Sandomierską i Sandomierz.
  3. Sandomierz – Nowe Kichary – Jeśli chodzi o tą trasę to także jest bardzo łatwa, mimo, że trzeba pokonać 23 kilometry. Jedziemy w tym przypadku przez Góry Pieprzowe. Można w tym przypadku podziwiać panoramę na miasto Sandomierz.
  4. Tarnobrzeg – Sandomierz – Ta trasa oznaczona jest jako umiarkowana. Jest popularna mimo, że jest trochę męcząca. Trzeba pokonać ponad 58 kilometrów. Cała trasa prowadzi przez drogi asfaltowe, dlatego też nie powinno się aż tak źle jechać. Po drodze można podziwiać przepiękne Sady.
  5. Sandomierz – Ujazd – W tym przypadku odległość jaką trzeba pokonać wynosi ponad 51 kilometrów. Ona także uznawana jest za umiarkowaną. Warto dodać, iż cała ta trasa prowadzi dolinami Wisły i Koprzywianki. Czyli widoki są naprawdę bardzo ciekawe.
  6. Tarnobrzeg – Sandomierz – Koprzywnica – Ta trasa jest prosta, ale wymagająca dobrej kondycji. Wszystko przez to, że odległość do pokonania to ponad 72 kilometry. To dużo, więc na pewno każdy będzie potrzebował dobrej kondycji. I tylko dla takich osób ta trasa jest polecana.
  7. Sandomierz – Kluczkowice – Sandomierz – Ta trasa oznaczona jest jako łatwa. Jednak odległość jaką trzeba pokonać to ponad 212 kilometrów. Kondycja musi być zatem bardzo dobra. Jednak wiadomo, że po drodze można coś zjeść, odpocząć i przespać się. Ta trasa polecana jest osobom, które kochają tak długie trasy.
  8. Wola Batorska – Sandomierz – Trasa ta jest bardzo łatwa. Odległość do pokonania to ponad 150 kilometrów. Warto po drodze gdzieś się zatrzymać, odpocząć i przespać się.