Ciekawostki

Zaskakujące ciekawostki i ważne fakty o Karpaczu

Karpacz to miejsce, które co roku przyciąga do siebie ogromne liczby turystów, niezależnie od tego, czy jest to pora letnia, czy też zimowa. To prawdziwa kopalnia pięknych miejsc, wspaniałych atrakcji i niesamowitych ciekawostek, które niewątpliwie warto poznać, gdyż podkreślają one w pełni, skąd bierze się fenomen tego miejsca i dlaczego jest tak kochane przez wszystkich turystów, którzy pojawili się tam chociaż raz w życiu.

1. Śnieżka

Pierwsza ciekawostka to oczywiście jednocześnie ta największa atrakcja, jaką dysponuje Karpacz. Śnieżka, bo to o niej mowa, to najwyższa góra Karkonoszy, którą odwiedzają tysiące turystów spragnionych magicznych widoków, jakie niesie ze sobą wejście na nią.

2. Punkt anomalii grawitacyjnej

Kolejna ciekawostka dotyczy ulicy Strażackiej, a dokładniej mówiąc punktu, który się na niej znajduje. To niesamowite miejsce, gdyż można zaobserwować fakt, że butelka położona na stoku pochyłym zaczyna samoczynnie poruszać się z dołu do góry, co jest rzecz jasna zaprzeczeniem praw fizyki.

3. Kościół Wang

Inną ciekawostką jest znajdujący się na terenie Karpacza Kościół Wang. Niewątpliwym fenomenem jest fakt, że osoby budujące nie użyły do jego budowy ani jednego gwoździa.

4. Tajemnice Karkonoskie

To multimedialne miejsce prywatne, gdzie wszelkie karkonoskie legendy są przedstawione w niesamowicie atrakcyjny sposób, za pomocą rzecz jasna najnowszych multimedialnych technik.

5. Miasteczko Western City

To wspaniała atrakcja szczególnie dla najmłodszych fanów Dzikiego Zachodu. Można wziąć tam udział w licznych zabawach, które sprawią, że za żadne skarby nie będą oni chcieli opuszczać tego miejsca.

6. Biały Jar

To idealna atrakcja zimowa, z którą związana jest pewna ciekawostka. Otóż jest to jedyne miejsce w Europie, gdzie znajdujący się tam wyciąg narciarski posiada kanapy z osłonami, których główną funkcją jest ochrona przed wiatrem i śniegiem.

7. Saneczkowa Góra

To niezwykle interesujące miejsce zimą nie tylko dla tych najmłodszych, ale i również dla osób dorosłych. To miejsce, gdzie można skorzystać ze specjalnych pontonów, jak i również sanek i skuterów.

8. Dydaktyczne ścieżki

To niezwykle piękne miejsce składające się z dziewięciu ścieżek przyrodniczych, dzięki którym podczas spacerowania można poznać karkonoską faunę oraz florę.

9. Samotnia

Jednym z najbardziej malowniczych miejsc jest położony w Kotle Małego Stawu budynek schroniska Samotnia. Można tu dotrzeć z różnych punktów Karpacza, a widoki, jakich się tu doświadcza, są wręcz magiczne.

10. Zapora

Inną z ciekawostek jest znajdująca się tu 100-metrowa zapora, która powstała w latach 1910-15. Ma ona rolę zabezpieczenia przed wylaniem wód Łomnicy, które osiągają wysoki poziom wezbrania.