Porady

Jakie zabiegi wybrać w SPA

Jakie zabiegi wybrać w SPA

Latem chcemy, aby nasza skóra była sprężysta i dobrze nawilżona. Tylko wtedy bowiem prezentuje się naprawdę atrakcyjnie w stroju kąpielowym. Wakacje to także czas, gdy szczególnie dbamy o stopy – zadbane i gładkie doskonale wyglądają w odkrytym obuwiu. I najważniejsze – pamiętajmy, że piękno kryje się wewnątrz nas, dlatego bardzo istotne jest, abyśmy były wypoczęte i zrelaksowane.

Po pierwsze: relaks

Letni dzień w SPA warto rozpocząć od zabiegów, które pozwolą nam się odprężyć. Doskonałym sposobem na to będzie przyjemna kąpiel aromaterapeutyczna, która ma działanie zarówno zdrowotne, jak i pielęgnacyjne. Wspomaga układ krążenia, relaksuje napięte mięśnie i odżywia skórę. Co więcej, to doskonały etap poprzedzający masaż ciała, który również warto sobie zafundować, jeżeli potrzebujemy prawdziwego wypoczynku. Jego właściwości są bowiem nieocenione: pozwala odzyskać witalność i energię, wyciszyć się, redukuje bóle mięśni, kształtuje sylwetkę i doskonale pielęgnuje skórę.

Po drugie: złuszczanie

Peeling to niezbędny etap w pielęgnacji ciała. Oczyszcza skórę umożliwiając działanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach i cennych olejach. Takie przygotowanie do dalszych zabiegów sprawi, że dzień w SPA przyniesie nam długotrwałe efekty.

Po trzecie: pielęgnacja

Jednym z zabiegów, który dostarcza naszej skórze najwięcej aktywnych składników jest okład na całe ciało. Wybierać możemy spośród okładów przygotowywanych na bazie wielu różnych kompozycji: ziół, kwiatów, owoców czy mleka. Dzięki temu zabiegowi możemy intensywnie nawilżyć skórę i doskonale przygotować ją do wyjścia na plażę. Ostatnim etapem naszego dnia w SPA powinno być zadbanie o dłonie i stopy. Dobrze jest wykonać pedicure i manicure SPA, który dodatkowo, w stosunku do tradycyjnej usługi pedicure czy manicure, zawiera peeling oraz masaż wykonany na preparacie nawilżającym.

Propozycja ART SPA Zamku Topacz to intensywnie nawilżający okład z kwiatami i kozim mlekiem

Zamek Topacz położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.