Ciekawostki

20 Fascynujących Ciekawostek i Faktów o Youtube

aplikacja YouTube

YouTube to serwis, który oferuje nam całe mnóstwo możliwości. Przede wszystkim możemy czerpać wiedzę na dosłownie każdy temat z filmów zamieszczanych w tym serwisie, aczkolwiek warto zawsze taką wiedzę weryfikować, bo żadne źródło informacji nie daje nam stuprocentowej pewności.

Można także oglądać filmiki dla zabawy, gdyż na serwisie aż roi się od śmiesznych plików wideo. I wreszcie- strona stwarza szansę dla osób kreatywnych, które mogą zarabiać, jeśli tylko ich filmiki przypadną do gustu ludziom i będą oglądane przez szerokie grono odbiorców. Dzisiaj zaprezentuję wam 20 ciekawostek na temat YouTube, o których mogliście nie wiedzieć.

1. Ryan’s World to kanał na YouTube dla dzieci, na którym dziewięcioletni Ryan testuje różne zabawki. Posiada ponad 24 miliony widzów. Między rokiem 2018 i 2019 zarobił, tworząc filmy, uwaga… 26 milionów dolarów!

2. Półtora roku po założeniu tego serwisu, firma Google wykupiła go za 1,65 miliarda dolarów!

3. Najczęściej wyszukiwanym filmem instruktażowym na YouTube jest „jak się całować”, a drugim z kolei- „jak zawiązać krawat”. Ogólnie rzecz biorąc, z roku na rok wyszukiwanie filmów z kategorii „how to” zwiększa się o 70%.

4. Przeciętny użytkownik YT, który jest zarejestrowany na witrynie, odwiedza ją 14 razy w miesiącu, poświęcając 40 minut na wybieranie i oglądanie filmików.

5. W 2014 roku gwiazda YouTube Grumpy Cat zarobił więcej niż Gwyneth Paltrow, czyli aktorka wyróżniona Oscarem. Jak widać, w tym pokręconym świecie nawet kot zarabia więcej niż ja.

6. W każdej minucie na YouTube przesyłanych jest 500 godzin nowych filmów, czyli co godzinę przybywa około 30 000 godzin materiału.

7. W USA YouTube dociera do większej liczby odbiorców w przedziale wiekowym 18-34 lat niż wszystkie stacje telewizyjne razem wzięte.

8. Ponad 20% filmów na serwisie jest wyłączanych w ciągu 10 pierwszych sekund oglądania. Jeśli zatem jesteś twórcą, pamiętaj, by już na samym początku przyciągnąć czymś uwagę widza.

9. Pomimo faktu, że reklamy wyświetlane przed filmem lub w jego trakcie, są niesamowicie irytujące, po ich obejrzeniu jesteśmy skłonni skorzystać z usług reklamodawcy aż 10 razy bardziej.

10. Jedynym filmem na YT, który nie jest teledyskiem, a osiągnął miliard wyświetleń, jest odcinek rosyjskiej kreskówki „Masza i Niedźwiedź”

11. Najbardziej nielubianym filmem w serwisie jest „YouTube rewind 2018” z wynikiem 17 milionów łapek w dół. Wcześniej ten niechlubny rekord należał do piosenki „Baby” Justina Biebera, która uzbierała 11 milionów negatywnych reakcji.

12. Obejrzenie wszystkich filmów na YT, które do tej pory wrzucono, zajęłoby Ci 58 tysięcy lat. Oczywiście zakładając, że nie dodawałoby się ich więcej na bieżąco.

13. Roczny koszt prowadzenia i utrzymania YouTube to około 6, 3 miliarda USD, a szacowany zysk z platformy co roku przekracza 15 miliardów USD.

14. W rok po swoim powstaniu YouTube odpowiadał już za 60% wszystkich wyświetleń filmów w internecie.

15. YouTube jest odwiedzany przez 2 miliardy użytkowników każdego miesiąca! Można więc oszacować, że co czwarta osoba na świecie zna ten serwis.

16. 70% wszystkich wyświetlanych na YT filmików oglądamy przy użyciu smartfonów.

17. 78, 8% specjalistów od marketingu jest zdania, że YouTube to najskuteczniejszy serwis, by zareklamować swoją firmę. W USA aż 8% małych przedsiębiorstw reklamuje się na YT.

18. Każdego roku liczba kanałów na YouTube, które zarabiają przynajmniej milion dolarów rocznie, wzrasta o 40%. Masz pomysł na ciekawe filmiki? Zacznij działać! Kto wie, może za kilka-kilkanaście lat i Ty zostaniesz milionerem przez internet?

19. Popularny niegdyś utwór Gangnam Style uzbierał miliard wyświetleń w 5 miesięcy, zaś Despacito w nieco ponad 3.

20. W sumie oglądamy dziennie ponad miliard godzin filmików na YouTube. To więcej niż filmy z Netflixa i Facebooka łącznie!.