Ciekawostki

Xbox 360 – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Xbox 360

Xbox 360 to jedna z najpopularniejszych konsoli przeznaczona do gier na świecie. Wyprodukowana została ona przez firmę Microsoft a jej najważniejszymi konkurentami jest Play station 3 oraz Nintendo Wii.

Premiera tej wersji odbyła się w stanach zjednoczonych w 2005 roku. Poniżej 10 ciekawostek o tej popularnej konsoli:

1. Konsola jest zintegrowana z platformą Xbox live. Pozwala ona na grę użytkowników poprzez sieć oraz na pobieranie z internetu aktualizacji, gier oraz filmów.

2. Mózgiem całej konsoli jest procesor firmy IBM: Power PC Xenon. Jego moc obliczeniowa to 3.2 GHz, a jego działanie jest zgodne z in order execution.

3. Konsola Xbox 360 posiada wiele wersji jeżeli chodzi o wbudowaną pamięć wewnętrzną, służącą do przechowywania filmów i gier. Potencjalny kupiec może wybrać wśród wersji takich jak : 20 GB, 60 GB, 120 GB, 250 GB, 320 GB oraz 500 GB.

4. W momencie wprowadzenia do sprzedaży istniały dwie wersje konsoli : premium oraz core. Lepiej wyposażona była wersja premium, która dodatkowo posiadała: dysk twardy 20 GB, head set, pad bezprzewodowy oraz kabel component video.

5. W 2007 roku firm Microsoft wprowadziła nową wersję konsoli : Elite. Odznaczała się ona czarnym kolorem obudowy, dyskiem twardym o pojemności 120 GB oraz złączem HDMI.

6. W 2010 roku zaprezentowana wersję Xbox 360 S. Dodano do niej moduł WI-FI oraz dysk twardy o pojemności 250 GB. Dodatkowo konstruktorzy zastosowali cichszy napęd oraz zmniejszyli pobór energii elektrycznej.

7. Platforma Xbox live posiada dwie wersje: Silver oraz Gold. Ten pierwszy jest bezpłatny. Pakiet Gold zaś oferuje graczom możliwość gry w sieci poprzez doładowanie konta za pomocą specjalnych zdrapek.

8. Xbox 360 posiadał wiele usterek technicznych. Przede wszystkim użytkownicy narzekali na przegrzewający się napęd oraz zacinający się mechanizm otwierania i zamykania napędy DVD/CD.

9. Produkcja konsoli Xbox 360 zakończyła się w 2016 roku.

10. Do konsoli Xbox 360 można podłączyć jednocześnie 4 kontrolery.