Ciekawostki

Wyżeł niemiecki krótkowłosy – 10 ciekawostek

Wyżeł niemiecki krótkowłosy

Każdy pies ma swój charakter. Jedne psy są bardzo energiczne, inne czułe, jeszcze inne kochają dobrą zabawę. Jeśli chce się znaleźć wyjątkowe zwierzę, wybór nie powinien być podjęty pod wpływem chwili, powinien być starannie przemyślany. Jednym z ciekawszych okazów wśród psów rasowych, jest Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy.

1. Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy jest psem z natury bardzo łagodnym i oddanym swojemu właścicielowi. Nie przejawia cech dominujących, jednak całkiem inaczej zachowuje się w domowym zaciszu a całkiem inaczej na zewnątrz w czasie spacerów.

2. Psy rasy wyżeł, mają głęboko w genach zakorzenione gonienie za zwierzyną, są to psy myśliwskie, które uwielbiają polowania. Po wywęszeniu zwierzyny, stają się zacięte i uparte w dążeniu do złapania swojego celu.

3. Wyżły osiągają wysokość około 65cm. Są wysokie, szczupłe i umięśnione, zważywszy na ich zamiłowanie do biegania. Ich umaszczenie jest brązowe lub czarne gładkie lub z centkami i plamami.

4. Wyżły Niemieckie pochodzą z Niemiec. Istnieją cztery odmiany tej rasy. Wyżły krótkowłose w Polsce pojawiły się w okresie międzywojennym, pierwsze psy były hodowane na Śląsku.

5. Kiedy Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy jest szkolony typowo na psa myśliwskiego, musi opanować kilka podstawowych zasad. Jedną z nich jest opanowanie strachu po głośnym wystrzale, opanowanie technik szukania, zatrzymywania się w stójce oraz umiejętność pływania.

6. Wyżły Niemieckie są psami pewnymi siebie, zdeterminowanymi, ale łatwo też podporządkowują się swoim właścicielom. Szybko uczą się komend i nie są kłopotliwe w wychowaniu.

7. Psy te nie lubią bezczynności, kiedy się nudzą, mogą rozrabiać. Dlatego codziennie powinno się im zapewnić ruch i aktywność.

8. Wyżły Niemieckie tolerują inne zwierzęta domowe, dobrze jednak jeśli są z nimi wychowywane od małego. W innym wypadku mogą mieć tendencję do ich gonienia i traktowania ich jaki zwierzynę łowną.

9. Wyżły nie są trudne w wychowaniu ani w pielęgnacji, ale trzeba do nich podchodzić zdecydowanie.

10. Wyżły nie są typem psów wystawowych, są to raczej psy użytkowe i rodzinne.