Ciekawostki

Materac 220×200 cm – czy zmieści się do każdej sypialni

Dla kogo odpowiedni będzie miękki materac?
Dla kogo odpowiedni będzie miękki materac?

Komfortowe warunki snu na wymarzonym materacu 220×200 cm są w zasięgu Twojej ręki. Doskonała jakość wykonania i przystępna cena materaca 220×200 cm, dostępnego na Sweetsen.pl pozwolą Ci spełni swoje marzenia.

Masz dużą, przestronną sypialnię i jedynym brakującym elementem pozostał materac 220×200 cm? Wybór rozmiaru to tylko jedna z decyzji jakie musisz podjąć. Pozostałe są o wiele trudniejsze. Po pierwsze musisz zdecydować jaki rodzaj materaca Cię interesuje: piankowy, bonellowy czy kieszeniowy. W przypadku tak dużego rozmiaru i przypuszczeń, że będą na nim spać dwie osoby, polecamy wybór materaca kieszeniowego.

Materac 220×200 cm kieszeniowy charakteryzuje się elastycznością punktową. Oznacza to, że posiada wiele punktów podparcia, gwarantujących wygodę i dopasowanie do wszystkich krzywizn sylwetki. Doskonale również amortyzuje wszelkie ruchy oraz niweluje efekt falowania (zsuwanie się lżejszej osoby w kierunku cięższej) obecny w materacach bonellowych. Bardzo istotną kwestią jest twardość materaca. To ona będzie stanowiła o poziomie komfortu. Należy ją dopasować do wagi osób, które będą spać na materacu 220×200 cm. W naszym sklepie stosujemy czterostopniową skalę twardości: materace miękkie H1 (dla ważących mniej jak 60 kg), materace średnio twarde H2 ( dla ważących pomiędzy 60 – 100 kg), materace twarde H3 (dla ważących ponad 100 kg), materace bardzo twarde H4 (dla ważących ponad 120 kg). Skala ułatwia dopasowanie odpowiednich parametrów. Musimy również zdecydować o tym, z jakich materiałów wykonane będą warstwy zewnętrzne materaca. Czy wybierzemy materac lateksowy czy termoelastyczny w przypadku materaca średnio twardego. Czy wybierzemy materac 220×200 cm z kokosem czy z trawą morską w przypadku materac twardego. Te i inne decyzje mogą nam sprawić niemałe trudności. Warto wówczas skorzystać z pomocy naszych konsultantów, którzy chętnie pomogą. Wspólnie z wami dobiorą najodpowiedniejszy model, który spełni wasze oczekiwania, na którym miło i przyjemnie prześpicie całą noc.