Porady

Wyszukiwarka sal konferencyjnych i hoteli – nie tylko dla organizatorów eventów

Zazwyczaj poszukiwania konkretnych obiektów, w których są dostępne sale szkoleniowe i konferencyjne, odbywa się za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Tymczasem można sobie oszczędzić mnóstwo czasu, korzystając od razu z wyspecjalizowanej bazy, gromadzącej informacje o nieruchomościach nadających się do tego celu. Co ciekawe, bazy takie przydają się nie tylko organizatorom eventów.

Najważniejsze informacje w jednym miejscu

Dobrym przykładem tego typu baz, czy może raczej zaawansowanych narzędzi do wyszukiwania sal konferencyjnych jest portal Konferencje.pl. Korzystając z niego można już na początku ustalić nie tylko miasto, w którym chcemy wynająć lokal, lecz również przewidywaną liczbę gości – zarówno pod kątem samego uczestnictwa, jak i np. bankietu.

Rozróżnienie to jest bardzo istotne, ponieważ zazwyczaj prelekcje lub szkolenia odbywają się w zupełnie osobnym pomieszczeniu, chociażby ze względu na kwestie organizacyjne, czy łatwość późniejszego sprzątania.

Ważne jest jednak i to, że korzystając z portalu Konferencje.pl można od razu odnaleźć opisy konkretnych nieruchomości, a jeśli uzna się, ze nie odpowiadają wymaganiom związanym z wydarzeniem, natychmiast przejść do następnej pozycji, bez konieczności ponownego wyszukiwania.

Co istotne, w opisach wielu lokali łatwo znaleźć informacje na temat możliwości zaciemnienia sali, czy dostępności internetu bezprzewodowego. Co więcej, można dowiedzieć się, czy lokal posiada własny sprzęt konferencyjny oraz czy w budynku znajduje się szatnia dla uczestników eventu.

Nie tylko wydarzenia

Jako ciekawostkę można dodać fakt, że ze strony Konferencje.pl można korzystać również w przypadkach, gdy poszukuje się nie tyle miejsca do zorganizowania sympozjum lub kongresu, ale… hotelu, w którym można przenocować przed takim wydarzeniem. Z drugiej strony oprócz osób indywidualnych z wyszukiwarki dostępnej na stronie mogą korzystać również grupy zorganizowane, które chciałby znaleźć miejsce odpowiednie do zakwaterowania kilkunastu lub więcej osób – na przykład przy okazji imprez integracyjnych lub wspólnej wycieczki.