Porady

Tanie podróżowanie w praktyce: 5 porad

jak podróżować

Czasem podróż na wakacje przerasta budżet domowy, ale nie jest to powód, aby rezygnować z wypoczynku. Jak się okazuje wiele kosztów da się zredukować, a same wczasy to świetna rozrywka dla osób majętnych i tych o mniejszej zasobności portfela.

Dowiedz się, jak podróżować tani. Poznaj 5 wartościowych porad, czyli trików na wojaże na każdą kieszeń.

1. Zarezerwuj wszystko z dużym wyprzedzeniem

Nie ma sensu zwlekać. Rezerwując transport i zakwaterowanie odpowiednio wcześniej możesz liczyć na bardziej atrakcyjne ceny. Wyjątkiem są tu wakacje last minute, których ceny się wahają do samego momentu rozpoczęcia wczasów. W innych kwestiach króluje zasada – im wcześniej tym lepiej.

2. Działaj na własną rękę, nie za pośrednictwem firmy

Biura podróży zawsze naliczają sobie marże bo z tego żyją. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze samodzielnie zorganizuj wczasy i policz koszty. W większości przypadków suma powinna być mniejsza, niż ta przedstawiana przez biuro turystyczne. Działanie na własną rękę daje także wiele satysfakcji.

3. Określ budżet

Planowanie wydatków pozwoli je jednocześnie ograniczyć w pewnych sektorach. Oblicz cenę podstawowych kosztów związanych z wyjazdem i ustal przedział finansowy w jakim chcesz się poruszać. Taka wiedza pozwoli Ci ustalić na co możesz sobie pozwolić, a z czego warto zrezygnować. Warto znać rząd kwot jaki chcesz przeznaczyć na wakacje.

4. Rozważ podróż autostopem

Jazda na gapę to dobry pomysł jeśli lubisz dreszcz adrenaliny, emocje i łatwo nawiązujesz nowe znajomości. Dla niektórych jazda autostopem to wielkie ryzyko, a dla innych sposób na życie. Z pewnością takim podróżom towarzyszy wiele ciekawych przygód i poznanie ciekawych ludzi. Szansa na trafienie na niebezpieczną osobę w aucie jest znikoma więc nie ma się czym martwić na zapas.

5. Rozbicie biwaku

Pole namiotowe to najtańszy możliwy sposób na nocowanie. Stanowi on ciekawe przeżycie, ale trzeba się liczyć z wieloma niedogodnościami związanymi z biwakowym stylem życia. Mimo wszystko jeśli chcesz dobrze się bawić i zredukować koszty wyprawy, polecamy namiot. Oderwanie się od warunków domowych to świetna odskocznia od codzienności.