Tanie podróżowanie w praktyce: 5 porad

jak podróżować

Czasem podróż na wakacje przerasta budżet domowy, ale nie jest to powód, aby rezygnować z wypoczynku. Jak się okazuje wiele kosztów da się zredukować, a same wczasy to świetna rozrywka dla osób majętnych i tych o mniejszej zasobności portfela.

Dowiedz się, jak podróżować tani. Poznaj 5 wartościowych porad, czyli trików na wojaże na każdą kieszeń.

1. Zarezerwuj wszystko z dużym wyprzedzeniem

Nie ma sensu zwlekać. Rezerwując transport i zakwaterowanie odpowiednio wcześniej możesz liczyć na bardziej atrakcyjne ceny. Wyjątkiem są tu wakacje last minute, których ceny się wahają do samego momentu rozpoczęcia wczasów. W innych kwestiach króluje zasada – im wcześniej tym lepiej.

2. Działaj na własną rękę, nie za pośrednictwem firmy

Biura podróży zawsze naliczają sobie marże bo z tego żyją. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze samodzielnie zorganizuj wczasy i policz koszty. W większości przypadków suma powinna być mniejsza, niż ta przedstawiana przez biuro turystyczne. Działanie na własną rękę daje także wiele satysfakcji.

3. Określ budżet

Planowanie wydatków pozwoli je jednocześnie ograniczyć w pewnych sektorach. Oblicz cenę podstawowych kosztów związanych z wyjazdem i ustal przedział finansowy w jakim chcesz się poruszać. Taka wiedza pozwoli Ci ustalić na co możesz sobie pozwolić, a z czego warto zrezygnować. Warto znać rząd kwot jaki chcesz przeznaczyć na wakacje.

4. Rozważ podróż autostopem

Jazda na gapę to dobry pomysł jeśli lubisz dreszcz adrenaliny, emocje i łatwo nawiązujesz nowe znajomości. Dla niektórych jazda autostopem to wielkie ryzyko, a dla innych sposób na życie. Z pewnością takim podróżom towarzyszy wiele ciekawych przygód i poznanie ciekawych ludzi. Szansa na trafienie na niebezpieczną osobę w aucie jest znikoma więc nie ma się czym martwić na zapas.

5. Rozbicie biwaku

Pole namiotowe to najtańszy możliwy sposób na nocowanie. Stanowi on ciekawe przeżycie, ale trzeba się liczyć z wieloma niedogodnościami związanymi z biwakowym stylem życia. Mimo wszystko jeśli chcesz dobrze się bawić i zredukować koszty wyprawy, polecamy namiot. Oderwanie się od warunków domowych to świetna odskocznia od codzienności.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *