Porady

Apartamenty nad morzem – tak odpoczniesz w Kołobrzegu

Piękna kobieta stoi i cieszy się widokiem morza stojąc na balkonie

Wypoczynek nad morzem w luksusowym apartamencie? Tak, to możliwe i to za całkiem przystępną cenę. Zobacz, co oferują apartamenty w Kołobrzegu i dlaczego warto wybrać tę lokalizację na letni urlop.

Kołobrzeg – zachodniopomorska perła Bałtyku?

Mimo iż dobrze utrzymanych i popularnych kurortów nad Bałtykiem mamy całkiem sporo, to Kołobrzeg na pewno zasługuje na wyróżnienie. To historyczne miasto, wciąż pełne zabytków z okresu średniowiecza, rokrocznie przyciąga turystów nie tylko z Polski. W czym tkwi jego sekret?

Majestatyczne miasto, które zachowało dostojny charakter, ma jedyny, niepowtarzalny klimat. Tu odpoczywają zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby bardzo młode lub w wieku senioralnym. Kluczem do sukcesu miasta niewątpliwie są noclegi Kołobrzeg, cenowo dostosowane do możliwości każdego turysty, doskonała baza gastronomiczna, szerokie i czyste plaże, a także atrakcje, które zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. A wszystko to w bezpośrednim sąsiedztwie morza, które w tym regionie gwarantuje bardzo widowiskowe zachody słońca.

Chcesz zamieszkać w apartamencie w Kołobrzegu? Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://onholiday.com.pl/apartamenty/apartamenty-kolobrzeg.

Apartamenty nad morzem – wygodne mieszkanie i doskonała baza wypadowa

Apartamenty Kołobrzeg od kilku sezonów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To niewątpliwie wpływ pandemii, która kazała szukać wygodnych, w pełni wyposażonych obiektów noclegowych w kameralnym otoczeniu. Hotele wyraźnie straciły na atrakcyjności jako zbyt licznie zaludnione i posiadające zbyt wiele części wspólnych. Obecnie turyści szukają noclegów, które są położone blisko morza, jak np. apartamenty Podczele, ale też gwarantują prywatność i minimalny kontakt z innymi osobami.

Plusem apartamentów niewątpliwie jest wyposażenie zbliżone do tego, które znajduje się w przeciętnym polskim domu, a więc pralka, lodówka, żelazko, telewizor, w pełni wyposażona kuchnia czy dostęp do internetu. Salon i wydzielona część sypialna pozwalają na swobodny wypoczynek także w środku dnia.

A przy tym apartamenty nad morzem oferują dostęp do wspólnego basenu, siłowni, jacuzzi czy sauny, czyli tego, do czego przyzwyczaiły nas oferty hotelowe. To najlepsze połączenie prywatności, wygody i bogatej gamy usług.

Kołobrzeg to nie tylko plaża, czyli co warto zobaczyć w mieście

Jako nadmorska miejscowość Kołobrzeg kojarzony jest przede wszystkim z wypoczynkiem na plaży, spacerowaniem po molo i wzdłuż basenów portowych. I niewątpliwie warto oddać się tego typu rozrywkom, bo niosą one prawdziwy relaks i regenerację, której szukamy na urlopie.

Niemniej warto pamiętać, że Kołobrzeg to miasto o bardzo bogatej historii. Jego korzenie sięgają ósmego wieku, ale trudno będzie odnaleźć jakiekolwiek ślady tamtych czasów.

Zachowało się natomiast całkiem sporo zabytków średniowiecznych – jak choćby Katedra, Ratusz czy Baszta Lontowa. Z późniejszych czasów pochodzi chętnie odwiedzana przez turystów Latarnia Morska.

Warto też znaleźć trochę czasu na zwiedzanie parków Kołobrzeskich. Na uwagę zasługują nie tylko parki nadmorskie, ale też park imienia Aleksandra Fredry, położony przy Baszcie Lontowej park imienia Przybylskiego oraz park imienia Jedności Narodowej.