Podróże

Wynajmij auto jeszcze przed wakacjami!

Star Fleet

Finansowanie samochodu może być realizowane na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze z nich to kupno na własność lub skorzystanie z leasingu czy kredytu. W ostatnim czasie coraz popularniejszą alternatywą dla wspomnianych sposobów jest wynajem długoterminowy. Na czym polega i czy możliwe jest wynajęcie samochodu jeszcze przed nadchodzącymi wakacjami?

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Na wstępie należy zaznaczyć, że mimo iż ten rodzaj użytkowania samochodu kojarzy się w głównej mierze z przedsiębiorcami, przeznaczony jest również dla osób prywatnych. Wiele aspektów najmu długoterminowego pokrywa się z leasingiem, choć są pewne zalety dające przewagę właśnie na korzyść wynajmu. 

To, co łączy wynajem długoterminowy i leasing to przede wszystkim:

  • ratalny system opłat
  • możliwość odliczenia VAT,
  • możliwość wykupu pojazdu po zakończeniu umowy.

 Największymi zaletami najmu samochodu w porównaniu do leasingu są:

  • Stała rata — niezależnie od wahań stóp procentowych od pierwszej do ostatniej opłaty kwota wynosi dokładnie tyle samo.
  • Pełen pakiet w jednej opłacie — rata wynajmu może zawierać także serwis, ubezpieczenie czy assistance. Wystarczy jeden przelew i większość kosztów pozostaje uregulowana.
  • Brak wpłaty własnej — opłacasz jedynie prawo do użytkowania samochodu bez konieczności pokrywania jego wartości, a co za tym idzie bez początkowej wpłaty własnej.
  • Nowe modele dostępne od ręki — przy oczekiwaniu na nowe auta sięgającym kilku, a nawet kilkunastu miesięcy, możliwość wynajęcia samochodu od ręki jest naprawdę sporą zaletą, ale więcej o tym poniżej. 

Auta dostępne od ręki jeszcze przed wakacjami

W wynajmie długoterminowym dostępna jest cała gama modeli dostępnych od ręki – od miejskich hatchbacków, przez wygodne limuzyny aż po sporych rozmiarów SUV-y. Podczas wakacyjnych podróży najlepiej sprawdzą się auta z dwóch ostatnich kategorii.

 

Jedną z lepszych opcji może być wynajęcie jeszcze przed wakacjami samochodu nie tylko wygodnego, ale radzącego sobie w każdych warunkach. W tym miejscu musi pojawić się więc Jeep Compass. Samochód z jednej strony zapewnia napęd 4X4, z drugiej oferuje sporo miejsca dla pasażerów oraz bagaży. Świetnie sprawdzi się w długich trasach dzięki ekonomicznemu silnikowi hybrydowemu, a skoro mowa o Jeepie aż prosi się, aby wykorzystać jego możliwości na gorszej nawierzchni.


Dla podróżników poszukujących głównie wygody i niewymagających aż takiej ilości przestrzeni dobrym wyborem może być Audi A6. Tego modelu nikomu nie trzeba przedstawiać. A6 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów niemieckiej marki, a także jedno z najlepszych aut w swojej klasie. Funkcje wspomagania jazdy, rozbudowany pakiet multimedialny, wraz z nawigacją oraz napęd 4X4 quattro, sprawią, że nawet najdłuższa podróż tą limuzyną przebiegnie jak w pierwszej klasie.