Afryka

Wymarzone wczasy w Egipcie. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie na miejscu

Ten egipski region od lat znany jest głównie jako kurort wypoczynkowy, w którym czas płynie wolniej, a codzienne obowiązki i problemy przestają mieć znaczenie. Cudowne zatoki Morza Czerwonego – Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay – obfitują w jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, toteż są wyjątkowo chętnie wybierane przez miłośników nurkowania z całego świata.

Co warto zobaczyć i czego doświadczyć, podróżując po Sharm el Sheikh?

Jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce na wielbłądach, wycieczki fakultatywne Sharm el Sheikh Ci to umożliwią. Przemierzanie złocistego safari na grzbiecie wierzchowca dostarczy Ci ogromu satysfakcji i pozwoli poczuć pełnię egzotyki. Jeśli chcesz poczuć bardziej dynamiczną rozrywkę, wybierz przejażdżkę wynajętym jeepem lub quadem. Wrażenia niezapomniane! Wycieczki do Egiptu są również polecane wszystkim miłośnikom nurkowania – piękne ogrody koralowe, temperatura wody utrzymująca się w granicach 20-25 stopni Celsjusza i wyjątkowe gatunki fauny i flory – zwiedzanie podwodnego świata dostarcza tu wielu cudownych wrażeń. Ze szczegółową ofertą wyjazdu do Egiptu możesz zapoznać się, wchodząc na stronę https://www.egipt-wakacje.pl.

Wakacje Egipt – zobacz, co możesz tu zwiedzić

Gorące piaski, ciepłe wody i fantastyczny klimat do uprawiania sportów wodnych – za to Polacy pokochali Egipt. Ci, którzy są zainteresowani tutejszą kulturą i historią, na pewno nie odmówią sobie zwiedzania słynnych piramid w Gizie. Wczasy w Egipcie nie mogłyby się bez nich obyć. Pocztówkowe piękno i imponujące rozmiary tych budowli stanowią same w sobie niezapomnianą atrakcję. Kompleks obejmuje piramidę Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa z szeregiem fascynujących korytarzy i komnat. Po zwiedzaniu i krótkim odpoczynku wybierz się do Doliny Królów – kolejnego miejsca spoczynku egipskich władców. Kunszt dawnych rzemieślników, którzy wykuli grobowce wprost w tutejszej skale, zachwyca ludzi współcześnie żyjących. Wśród najbardziej imponujących miejsc jest grobowiec faraona Seti I, na życzenie którego powstał imponujący grobowiec zajmujący powierzchnię 120 metrów kwadratowych, ozdobiony malowidłami i reliefami.

Wędrując do Gizy, koniecznie odwiedź Wielkiego Sfinksa – kultową już rzeźbę, wykutą w jednym bloku skalnym przedstawiającą lwa z ludzką głową pozbawioną nosa. Podróżując dalej, udaj się do Świątyni Luksorskiej. Ta przepiękna świątynia jest uznawana za jedną z najważniejszych budowli w całych Tebach. Uwagę przyciąga zwłaszcza ciągnąca się kilometrami aleja ze sfinksami, a także kolumny i pylony znajdujące się tuż przed wejściem.