Europa

10 Wyjątkowych Restauracji na Teneryfie 2023 🍝

Teneryfa

Teneryfa jest wyspą na Oceanie Atlantyckim, która należy do Hiszpanii. Jest ona również częścią archipelagu i regionu Wysp Kanaryjskich. Idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają ciepło i wspaniałe widoki, a także wodę. Na terenie Teneryfy istnieje wiele restauracji z różnego rodzaju daniami. Poznaj najlepszych 10 lokali gastronomicznych na wyspie.

1. La Tasquita de Berna

Świetny klimat i przepyszne wina znajdziesz we wnętrzu tej restauracji. Można zjeść tutaj wyśmienite dania, różnego rodzaju mięsa, ryby, a na koniec przepyszne, słodkie desery. Obsługa jest profesjonalna, kartę menu zna od A do Z i zawsze służy pomocą i odpowiedziami na każde pytanie. Lokal znajduje się pod adresem C. del Lomo 12.

2. El Molino Blanco

Elegancka restauracja, której szef kuchni dba o to, aby każde danie podane było estetycznie. W karcie znajdują się różnego rodzaju dania mięsne, a także owoce morza, jak krewetki, czy homary. Lokal znajduje się pod adresem Av. Austria 5.

3. Bar Restaurante : El Cine

Miejsce to oferuje stoliki na zewnątrz, dzięki czemu ciągle czuć będziesz klimat fenomenalnej Teneryfy. W lokalu zjesz dania wykonane za pomocą świeżych owoców morza, ryby, ośmiornicę, a na dodatek polecane są różnego rodzaju sałatki i surówki. Miejsce to znajduje się pod adresem P. Juan Bariajo 8.

4. Restaurante El Camino

Elegancki bar, w którym porcje i jakość podawanych dań adekwatne są do ich ceny. W menu znajdziemy tradycyjne dania tamtejszych regionów, a także meksykańskie tapas. Restauracja znajduje się pod adresem Cam. las Cabras 8.

5. Bodegon el puntero

Zjeść tutaj można pysznie, a za niewielką cenę. Dania przygotowywane są z serca, zawsze ze świeżych składników, na miejscu. Goście polecają wszelkiego rodzaju owoce morza, jak ośmiornica, czy kalmary. Dla osób, które nie przepadają za wymyślnymi daniami też coś się tutaj znajdzie, przykładowo świetnie przyrządzone różne rodzaje ryb. Lokal znajduje się pod adresem C. San Clemente 13.

6. Bambi Gourmet

W karcie widnieją wspaniałe dania oraz ich bogaty wybór, więc każdy gość znajdzie coś idealnego specjalnie dla siebie. Szef kuchni poleca różnego rodzaju dania mięsne podawane z warzywami. Lokal znajduje się pod adresem C. de Enrique Talg 15.

7. Guanchinche El Cordero

W menu goście znajdą klasyki kuchni kanaryjskiej oraz grillowane mięso. Polecane jest pozostanie przy stolikach na zewnątrz, ponieważ jedzenie wyśmienitych dań będzie o wiele lepsze przy akompaniamencie wyspiarskiego klimatu. Restauracja znajduje się pod adresem TF-652 8, 38639 El Monte O Guargacho.

8. Restaurant Casa TAGORO

Wystrój tego miejsca idealnie oddaje klimat wyspiarski Teneryfy. Obsługa jest doświadczona i profesjonalna, a także bardzo przyjazna i miła. Szef kuchni zawsze stara się o to, aby dania były ciekawie podane. Po przepysznym obiedzie lub kolacji polecane jest dobranie wyśmienitego deseru. Restauracja znajduje się pod adresem C. Tagoro 28.

9. Little India Tenerife

Kuchnia indyjska, której nie mogło również zabraknąć na wyspie. Miejsce to poleca się dla osób, którym niestraszne są nieco ostrzejsze dania. Lokal ten znajduje się pod adresem Calle Hermano Pedro de Bethencourt, C. C. Apollo 2, local 3.

10. Bambu bar & bistro

W menu goście znajdą typowe i tradycyjne dania dla kuchni islandzkiej. Do każdego posiłku zamówić można również napoje, alkoholowe lub bezalkoholowe. Polecane są wyśmienite wina oraz koktajle. Lokal znajduje się pod adresem Av. de Espana, 38660 Costa Adeje.