Europa

5 Najlepszych Klubów na Ibizie

Ibiza to jedno z tych miejsc, które nieustannie kojarzą się z imprezowaniem. Nic więc dziwnego, że praktycznie cały czas nie śpi i bawi się do białego rana. Również przyciąga wielu turystów, którzy jednocześnie chcą odpocząć, przyjechać na urlop, ale i też dobrze się zabawić. Ibiza jak każda wyspa ma kluby, które są lepsze i gorsze, więc jeżeli w najbliższym czasie macie w planach pojechanie tam, to na pewno ułatwimy wam zadanie, ponieważ stworzyliśmy listę klubów, gdzie zabawa jest na poziomie. Nie będziemy już was dłużej trzymać w niepewności i przeczytajcie nasz artykuł.

Es Paradis

Zacznijmy od tego, że w naszym zestawieniu poza Es Paradis z pewnością znalazłby się Space, jednak cały czas przekłada się jego otwarcie, a jest to jeden z kultowych klubów nie tylko na Ibizie, Hiszpanii, ale i na całym świecie, gdzie grały największe gwiazdy. Przechodząc jednak już do Es Paradis, to jest to miejsce, które będzie miało za niebawem już 50 lat! To niesamowite, szczególnie na polskie warunki. Kiedyś była to dyskoteka, która pozwalała bawić się na świeżym powietrzu, jednak dziś z regulacji prawnych nie jest to możliwe. Dlatego też jest budynek w kształcie piramidy, który chętnie gości chętnie chcących poimprezować.

Dziś sytuacja wygląda inaczej, ale jednak należy pamiętać, że w Es Paradis zabawimy tylko w miesiącach letnich. Gdy za oknem mamy niższe temperatury, to lokal się zamyka i tak samo jest co roku. Warto zatem wybrać się na Ibizę i w taki sposób poświęcić swój czas na imprezę.

Eden

Eden nieustannie kojarzy się z rajem, a niewątpliwie rajem na ziemi jest też Eden na Ibizie, który jest swego rodzaju matecznikiem wszystkich imprez. Można tutaj się zabawić do białego rana, bo choć Ibiza praktycznie nigdy nie śpi, to jednak trzeba wybrać dobre miejsce do zabawy. Eden otwiera swoje przybytki o godzinie bardzo późnej, szczególnie jak na polskie standardy, bo jest to godzina północa i impreza trwa do 6 rano. Trzeba jednak zrozumieć, że Hiszpanie żyją trochę inaczej niż my i imprezy u nich nie rozpoczynają się tak wcześniej jak u nas.

Eden oferuje różnorodną muzykę i dzięki remontowi kilkanaście lat temu stał się jednym z najnowocześniejszych klubów w okolicy. Ten jest położony na San Antonio, prawie obok poprzedniej naszej propozycji, czyli Es Paradis. Gwarantujemy wam, że gdy wejdziecie do Edenu chociażby na chwilę, to już tam zostaniecie. Pyszne drinki i wyjątkowy klimat i przede wszystkim sale taneczne sprawiają, że wiele osób zostaje jej stałymi klientami. Nie można zapomnieć o świetnych imprezach i dobrych DJ-ach, którzy grają tam regularnie.

Amnesia

Amnesia jest dyskoteką na Ibizie, która powstała w XVIII wiecznym budynku. Wg założeń, miało być i ma być to miejsce, gdzie zapomina się o wszelkich problemach dnia codziennego. Jest to jedna z bardziej popularnych miejscówek na Ibizie. Imprezy odbywają się tam tylko w soboty, jednak są to tak mocne imprezy, że każdy do nich wraca chętnie wspomnieniami. Co ciekawe, jedna z sal przypomina jaskinię, chociaż wejście też trochę kosztuje, bo jest to koszt ponad 30 euro, co na polską kieszeń nie jest małym wydatkiem.

Privilege

Nie da się mówić o dyskotekach na Ibizie i zapomnieć o Privilege. Jest to największa imprezownia na Ibizie, gdyż wejść może tam aż 10 tysięcy ludzi. Może wydawać się to szalone, ale takie są fakty. Do Privilege można by było zmieścić wszystkich gości dyskotek na Ibizie. Ciekawostką jest to, że nie ma większego klubu na świecie. Klub ma ogromne rozmiary i może wydawać się to śmieszne, ale warto zapoznać się z jego planem, żeby się nie zgubić.

Privilege jest potężnym klubem, który nawet posiada basen dostepny dla klientów. Kolejną ciekawostką będzie to, że to właśnie tutaj śpiewał Freddy Mercury wraz z Monserrat Caballe swój wielki hit „Barcelona”, będący hymnem igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Pacha

Miejscem kultowym na Ibizie bez dwóch zdań jest Pacha, która działa od 50 lat! Impreza trwa tutaj praktycznie codziennie, a swoje sety mieli okazję zaprezentować tacy wielcy DJ-e jak chociażby Robin Schulz. To tylko jedno z wielu nazwisk występujących w Pacha. Z racji swojej renomy, często uważa się Pachę za miejsce dla osób zamożnych i „bananowych” dzieciaków. Nie będziemy ukrywać, że jest tam tanio, natomiast pobawić się można wybitnie.

W Pachy odbywają się również imprezy tematyczne, a kolejnym plusem jest to, że nie jest on położony ściśle w samym centrum, tylko trochę na jego uboczu. W Pacha bawią się ludzie barwni, którzy nie boją się pokazać swojego prawdziwego ja, więc jeżeli chcecie do nich dołączyć, to z całą pewnością możemy wam to miejsce polecić. Wystarczy być tutaj raz, żeby zachować najwspanialsze wspomnienia, a każdy wydany pieniądz jest tego wart.