Polska

Wycieczka do Poznania – co warto zwiedzić?

poznań

Poznań to miasto pełne atrakcji. Prawdziwa gratka dla miłośników historii, klimatycznych miejscówek i ciekawej architektury. Co warto zobaczyć podczas swojego pobytu w stolicy Wielkopolski?

Jak zorganizować wyjazd?

Poznań najlepiej zwiedzać pieszo, dlatego warto znaleźć taki hotel w Poznaniu, który leży blisko turystycznych szlaków, dzięki czemu największe atrakcje będą przez cały czas na wyciągnięcie ręki. Centrum miasta zapewnia także szeroki dostęp do lokali gastronomicznych i punktów usługowych.

Co oglądać?

Punkt obowiązkowy każdej wycieczki po Poznaniu to oczywiście Stare Miasto. To efektowne kamienice, renesansowy budynek Ratusza i słynne poznańskie koziołki, stare kościoły, hotel Saski, czyli najstarszy hotel w Poznaniu, fragmenty murów miejskich, odbudowany Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Zamek Cesarski.

Śródmieście to głównie zabudowa z XIX i XX wieku. Sporo tu budynków z czasów zaboru pruskiego, ale są też bardziej współczesne obiekty, jak popularny Okrąglak. Idąc dalej można dotrzeć do ulicy Święty Marcin, gdzie co roku, 11 listopada, odbywa się festyn. Nieco dalej znajduje się Stary Browar – popularne centrum handlowo-kulturalne.

Powiew historii

Historia Poznania nierozerwalnie łączy się z historią państwa polskiego. Ostrów Tumski to przepiękna wyspa na Warcie, znana ze swoich zabytków – właśnie na niej znajduje się najstarsza polska katedra, w której pochowano pierwszych polskich władców z dynastii Piastów. Warto zobaczyć także kościół Najświętszej Marii Panny, Muzeum Archidiecezjalne, Psałterię, Rezerwat Archeologiczny.

Wszystkie historyczne zabytki Poznania można zwiedzić podążając Traktem Królewsko-Cesarskim – główny szlak liczy sobie ok. 3 km.

Dużo rozrywki

Nie samym zwiedzaniem turysta żyje. Miejscem wartym odwiedzin są także Termy Maltańskie, nowoczesny kompleks rekreacyjny, a tuż obok biegnie trasa Kolejki Parkowej Maltanka. W pobliskim lasku nad Jeziorem Maltańskim mieści się park linowy.

Wieczorną rozrywkę zapewniają liczne lokale znajdujące się przy Rynku, własny bar ma także każdy dobry hotel w Poznaniu.