Polska

10 Pomysłów na Rodzinną Wycieczkę w Okolice Gdańska

Gdańsk jest jednym z miast, do którego warto wybrać się na rodzinną wycieczkę. Rodzice będą mieli całkowitą pewność, że pociechy zapamiętają wspomniane miasto na długo. Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Wydmy w Łebie 

Jest to doskonałe miejsce na spacer. Nie można pod żadnym pozorem zabrać ze sobą łopatek, wiaderka i koca. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wydmy zlokalizowane są w Słowińskim Parku Narodowym. Ponadto jest to największy pas ruchomych wydm w Europie. Osobom, które chciałyby poczuć smak prawdziwej pustyni, rekomendowane jest wejście na szczyt i rozglądanie się w około.

Kaszubski Park Miniatur

Warto zobaczyć makiety najsławniejszych budowli na świecie w skali 1:25. Można będzie podziwiać Big Ben, Krzywą Wieżę  czy Wieżę Eiffla. Należy zaznaczyć, że park pełni rolę nie tylko estetyczną, ale również edukacyjną.

Footgolf Przywidz 

Godny uwagi jest fakt, że to pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami. W najprostszym możliwym ujęciu footgolf jest połączeniem piłki nożnej i golfa. Składa się bowiem z 18 torów do gry, w których znajdują się dołki.

Kukurydziany Labirynt

Należy mieć świadomość, że wspomniany labirynt jest jedną z nielicznych w Polsce tego typu rozrywek. Powierzchnia wynosi bowiem 2,5 hektara, a wysokość kukurydzy to 3 metry. Warto wiedzieć, że łączna długość wszystkich ścieżek wynosi aż 3,5 km.

Dom do góry nogami

Jest to z kolei drewniany dom, jakich jest mnóstwo na Kaszubach. Turyści rozpoczynają jednak zwiedzanie od drugiego piętra, a dopiero później wchodzą na parter po schodach. Wycieczka będzie zatem pełna wybuchów śmiech u i zawrotów głowy. Jest to również świetne miejsce dla osób, które chciałyby przynajmniej na chwilę zmienić perspektywę.

Hel i Fokarium

Na Helu na turystów będą czekały takie atrakcje jak latarnia morska i Fokarium. Z kolei w Fokarium dzieci będą miały możliwość zobaczenia mnóstwo okazów tych niezwykłych zwierząt. Należy pamiętać, że latarnia morska dla turystów będzie dostępna tylko latem.

Strusia Farma 

Rodzice będą mogli podziwiać z dziećmi stado 150 strusi afrykańskich, a także emu, króliki, owce, kozy, osły, kaczki, gęsi czy kury. Atrakcją jest również konik o imieniu Kacperek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzieci bardzo chętnie dają się karmić i głaskać.

Park Dinozaurów w Malborku

Park Dinozaurów w Malborku oferuje ogromną liczbę atrakcji. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że ich pociechy będą usatysfakcjonowane z pobytu w tym miejscu.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Warto wiedzieć, że w Muzeum Wsi Słowiańskiej można uczestniczyć w różnych imprezach folklorystycznych. Ponadto dzieci będą mogły poznać bardziej kulturę słowiańską. Rekomendowane jest odwiedzenie tego miejsca z pociechami.

Świat Labiryntów

Świat Labiryntów dostarczy z kolei niesamowitej przygody. Godny uwagi jest fakt, że projektantem wszystkich tras jest Adrian Fisher. Jego dzieła zostały docenione przez Księgę Guinnessa. Należy zaznaczyć, że w cenie biletu osoby zainteresowane będą miały dostęp do wszystkich tras. Trzeba jednak poświęcić na nie cały dzień. Ceny biletów oscylują od 20 do 27 złotych. Oczywiście pociechy do 4 roku życia mają wstęp bezpłatny.