Polska

Wrocław Zimą – Atrakcje. 8 Wybranych Atrakcji 2023/2024

Plac Grunwaldzki zimą
Plac Grunwaldzki zimą | fot. Olgierd Rudak / Wikipedia

Wrocław to miasto pełne ciekawych atrakcji. Nie można się tutaj nudzić nie tylko latem, ale także zimą. W kolejnych akapitach artykułu znajdziesz 8 atrakcji we Wrocławiu, z których warto skorzystać zimą.

1. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jedną z zimowych atrakcji we Wrocławiu, z których z pewnością warto skorzystać, jest jarmark Bożonarodzeniowy. W zależności od sezonu dostępne są tam różne stanowiska, dzięki którym można spróbować pysznych smakołyków lub kupić przydatne rzeczy. Tak na przykład w sezonie 2023/2024 można było spróbować specjałów takich jak chałwa, greckie i gruzińskie przekąski, orzechy i owoce w czekoladzie, czy też różnorodne pasty kanapkowe. Dostępne były także produkty takie jak drewniane akcesoria kuchenne, figurki świąteczne, kubki i filiżanki, alkohole regionalne, bambosze damskie i męskie, galanteria i dodatki. Można było sprawdzić także ofertę z kategorii biżuteria i zegarki, prezenty, gadżety, pamiątki, dom i ogród i wiele więcej.

2. Zoo i Afrykarium we Wrocławiu zimą

Kolejną atrakcją, którą warto umieścić na swojej liście zimą i nie tylko, jest oczywiście wrocławskie zoo. Szczególną uwagę zwróć na Afrykarium. Ciekawostką jest, że w Afrykarium znajduje się tyle wody, ile może pomieścić aż 6 basenów olimpijskich! Można podziwiać tutaj zwierzęta takie jak mrówniki, rekiny, płaszczki, krokodyle, manaty, czy też pingwiny przylądkowe.

3. Aquapark we Wrocławiu

Jeśli chcesz spędzić czas we Wrocławiu naprawdę aktywnie i świetnie się bawiąc, koniecznie wybierz się do Aquaparku. Można śmiało powiedzieć, że jest to odpowiednie miejsce dla każdego. Odpowiednie atrakcją znajdą tutaj dla siebie grupy znajomych, pary, rodziny z dziećmi, a także osoby, które wolą korzystać z atrakcji wrocławskich indywidualnie. Na liście atrakcji są baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie, jacuzzi, leniwa rzeka, dziecięca zatoka, basen z falami, saunarium. Szczegóły oferty wrocławskiego Aquaparku znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej obiektu.

4. Lodowiska we Wrocławiu

Jeśli zima we Wrocławiu, to oczywiście lodowisko. Dostępne są takie jak SPISKA, ORBITA, czy też lodowisko przy LO14. Warto pamiętać, że jazda na łyżwach to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na dawkę zdrowego ruchu. Aktywność ta angażuje przede wszystkim mięśnie nóg i pośladków, wpływa korzystnie na równowagę motoryczną, poprawia elastyczność i sprawność mięśni. Po zakończonej jeździe na łyżwach kawa, ciepła czekolada czy też ulubiona przekąska będzie smakować jeszcze lepiej.

5. Pałac Królewski we Wrocławiu

Kolejną atrakcją we Wrocławiu, z której można skorzystać niezależnie od pory roku, jest Pałac Królewski. To świetna propozycja dla miłośników historii i sztuki. W Muzeum Historycznym odbywają się różnorodne imprezy kulturalne, promocje książek, wykłady. Można także skorzystać z atrakcji Muzeum Sztuki Medalierskiej. Pałac Królewski we Wrocławiu jest otwarty od wtorku do niedzieli. Najważniejsze informacje o ofercie dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Pałacu. Znajdziesz tam także listę aktualnych wydarzeń we Wrocławiu. Są one tak różnorodne, że każdy może wybrać coś dla siebie.

6. Hydropolis we Wrocławiu

Centrum Edukacji Ekologicznej to kolejne miejsce na liście wrocławskich atrakcji, które doceni każda ciekawa świata osoba. Hydropolis to centrum wiedzy o wodzie, w którym dostępnych jest aż 7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dzieci, przestrzeń relaksu ze ścianą zielonego „mchu” symbolizującego lasy amazońskie widziane z lotu ptaka. Na stronie internetowej znajdziesz plan Centrum Edukacji Ekologicznej, aktualności i wiele przydatnych informacji dla osób planujących odwiedzenie tego obiektu. Na terenie Centrum znajduje się także bistro i kawiarnia, gdzie można wypić smaczną kawę lub słodką, czy też wytrawną przekąskę.

7. Galeria Toy Piano we Wrocławiu

Galeria Toy Piano to jedna z najnowszych atrakcji na mapie Wrocławia. Warto wiedzieć, że jest to jedyna tego rodzaju galeria na świecie! Znajdziesz tutaj eksponaty małych pianin i fortepianów wykonanych z drewna, plastiku, papieru. Instrumenty te są w pełni akustyczne. Jeśli jesteś fanem muzyki, ta atrakcja na pewno bardzo Ci się spodoba. Chcesz wiedzieć więcej? Jeśli tak, ciekawe informacje na temat toy piano znajdziesz w książce napisanej przez Pawła Romańczuka „Małe instrumenty grają Chopina”.

8. Bulwary nad Odrą

Jesteś fanem spacerów? Jeśli tak, koniecznie wybierz się na krótki lub nieco dłuższy spacer bulwarami nad Odrą. Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich, czy też Bulwar Tadka Jasińskiego to tylko dwie z wielu dostępnych opcji. Każde z tych miejsc ma nieco inny klimat i każde nadaje się doskonale do aktywnego odpoczynku. Poza miłymi dla oka widokami czekają na Ciebie przytulne knajpki i różnorodne kawiarnie. Możesz wypoczywać tutaj samotnie, wybrać się na spacer ze znajomymi, drugą połówką lub dziećmi. Każdy, kto lubi spacery i piękne widoki będzie zadowolony z oferty Bulwarów nad Odrą.