Polska

Gdzie dobrze zjeść w Kazimierzu Dolnym ♨️

pyszne jajka z chlebem

Kazimierz Dolny jest miastem położonym w województwie lubelskim w Małopolskim przełomie Wisły. Restauracje w Kazimierzu Dolnym aż proszą się o odwiedziny i spróbowanie tutejszych specjałów.

1. Trzeci Księżyc Lokalne Bistro

fot. fb.com/3ksiezyc

Zlokalizowana na małym rynku restauracja Trzeci Księżyc, jest miejscem w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Restauracja ta szczycie się mianem miejsca przyjaznego dla wegetarian. Potraw w wersji wegetariańskich jest naprawdę sporo ale i wielbiciele mięsa nie będą zawiedzeni. Serwuje się w tym miejscy głównie kuchnie polską i europejską. Godziny otwarcia to 9. 30 – 00. 00, co sprawia, że można udać się tutaj zarówno na śniadanie, obiad, czy kolację. Trzeci Księżyc to miejsce niebywale klimatyczne pod względem wystroju, jak i atmosfery panującej w tym bistro. Bardzo często odbywają się tutaj koncerty muzyków i to pewnie dlatego czuć w tym miejscu bardzo artystyczny klimat. Jeśli chodzi o przedział cenowy, to jest on całkiem przyzwoity. Ceny są na tyle rozsądne, że na jedzenie w tym lokalu może pozwolić sobie każdy.

2. Kaslik

fot. fb.com/kaslik.kazimierzdolny

Libia, jest krajem dość odległym od Polski. Tamtejsze jedzenie, jest bardzo smaczne, aromatyczne i oryginalne. Żeby spróbować najlepszych dań kuchni Libijskiej, wcale nie trzeba udawać się na Bliski Wschód, ponieważ znajdująca się na ulicy Nadrzecznej 24, restauracja Kaslik świetnie przybliża klimat i smaki libijskiej kuchni. Dania serwowane w tym lokalu są bardzo charakterystyczne i wyjątkowe. Szczególną popularnością cieszy się jagnięcina i baranina serwowana przez Kaslik. Wachlarz cenowy jest dosyć przyzwoity i pozwala się porządnie najeść, za dobrą cenę. Godziny otwarcia restauracji to 10. 00-22. 00 co sprawia, że wizyta restauracja Kaslik jest szczególnie oblegana w godzinach popołudniowych i wieczornych. Warto wybrać się tutaj ze względu na bardzo oryginalną kuchnię, która może być idealną odskocznią od kuchni polskiej, czy europejskiej. Zanim odwiedzimy restaurację, warto wejść na ich stronę internetową i przeczesać menu, choć kelnerki, które tutaj pracują doskonale doradzą i podpowiedzą najlepsze danie.

3. Altro Da Cristino

fot. fb.com/altrokazimierzdolny

Sukcesem włoskich restauracji, jest pyszna, genialna i prosta włoska kuchnia, którą uwielbiają miliony ludzi na całym świecie. To, że kuchnia włoska jest dość prosta, to jedno, ale nie znaczy to, że każda restauracja może szczycić się prawdziwą włoską kuchnią. Altro Da Cristino serwuje najlepsze włoskie dania, takie jak pasty, czy pizza na cienkim włoskim cieście. Smaki, które oferuje restauracja, są proste i pyszne, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Altro da Cristino otwarte jest od 11. 00 do 22. 00. Jeśli chodzi o ceny w tej włoskiej restauracji, to są one na tyle przystępne, że można z powodzeniem jadać tutaj bardzo często. Altro da Cristino zlokalizowana jest na ulicy Sadowej.

4. AKUKU

fot. fb.com/Akukukazimierzdolny

Restauracja AKUKU, jest jednym z tych miejsc, do których z powodzeniem możemy się udać całą rodziną, wraz z najmłodszymi jej członkami. Kuchnia, jaka jest tutaj serwowana, to połączenie staropolskich smaków w nowoczesnym wydaniu. Restauracja przyjazna jest dla wegetarian i wegan lecz tak naprawdę, każdy znajdzie tutaj coś smacznego. Żeberka w miodzie, czy pierogi z kaszą gryczaną, to tylko ułamek tego, co czeka na nas w AKUKU.

W lokalu znajduje się kącik dla dzieci, w którym najmłodsi będą mogli się pobawić, a rodzice w tym czasie spokojnie zjedzą posiłek. Restauracja otwarta jest od 12. 00 do 22. 00, dlatego AKUKU, to świetne miejsce na późny obiad, czy kolację.

Jeśli chodzi o ceny to są one standardowe. AKUKU zlokalizowana jest blisko rynku, na ulicy Krakowskiej i jest to zdecydowany atut, ponieważ po zjedzonym posiłku można udać się na przyjemny spacer po Kazimierzu.

5. Kazimierzówka

fot. fb.com/HotelKazimierzowka

Restauracja znajdująca się w Hotelu Kazimierzówka, należy do wykwintnych restauracji, w których zjemy dania przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni. Smak wszystkich potraw jest na najwyższym poziomie, dlatego to miejsce jest bardzo mocno polecane. Kazimierzówka specjalizuje się w kuchni polskiej i europejskiej. Jeśli chodzi o pułap cenowy, to jak na wykwintną restaurację jest naprawdę tanio. Kazimierzówka otwarta jest od 12. 00 do 21. 00 (w weekendy do 22. 00). Lokalizacja restauracji do ulica Góry 10.

6. Klubodajnia Przystanek Korzeniowa

fot. fb.com/Korzeniowa

Restauracja zlokalizowana przy ulicy Doły 34, to naprawdę przyjemne i klimatyczne miejsce. Serwowane tutaj potrawy przypadną do gustu każdemu, ponieważ jest wiele opcji dla wegetarian i wegan. Korzeniowa specjalizuje się głównie we współczesnej i zdrowej kuchni. Jeśli chodzi o ceny, to są one całkiem przystępne. Przyjemna oprawa muzyczna oraz bardzo miła i kompetentna obsługa sprawiają, że miejsce to przyciąga całe rzesze ludzi i w godzinach szczytu jest tutaj dość tłoczno. Godziny otwarcie do 11. 00-19. 00.

7. Restauracjia i kawiarnia Bajgiel

fot. fb.com/bajgiel

Bajgiel, jest restauracją tematyczną, której głównym tematem jest tytułowy bajgiel, a szczegółowo mówiąc bajgiel kazimierzowski Jeremiego, który uzyskał certyfikat lokalnego produktu. Właśnie dlatego specjałem restauracji jest bajgiel z różnym zestawem dodatków. Oczywiście oprócz bajgli serwowana jest tutaj także kuchnia polska i Europejka. Restauracja szczyci się tym, że posiłki przygotowywane w bajglu, są wyłącznie ze świeżych regionalnych składników. Jeśli chodzi o ceny, to są one na przeciętnym poziomie. Bajgiel otwarty jest w godzinach 10. 00-21. 00. Restauracja zlokalizowana jest przy ulicy Lubelskiej 4A.

8. Stara Łaźnia

fot. fb.com/StaraLazniaKazimierz

Restauracja Stara Łaźnia, jest miejscem w którym serwowane są najlepsze dania kuchni polskiej oraz europejskiej. Zarówno obsługa, jak i jakość potraw jest na najwyższym poziomie. Jest to idealne miejsce na rodzinny obiad lub spotkanie biznesowe. Jeśli chodzi o ceny, to są one adekwatne do podawanych tutaj dań. Stara Łaźnia otwarta jest od 8. 00 do 22. 00. Restauracja mieści się przy ulicy Senatorskiej 21.

9. Knajpa Artystyczna

fot. fb.com/KnajpaArtystyczna

Idealne miejsce, by wstąpić na każdy posiłek w ciągu dnia. Serwowana jest tu głównie kuchnia polska i europejska, a potrawy są naprawdę smaczne. Obsługa trzyma wysoki poziom, co przekłada się na dość krótki czas oczekiwania na konkretne danie. Restauracja otwarta jest od 10. 00 do 21. 00, a całkiem atrakcyjne ceny przekładają się na spory ruch. Knajpa artystyczna usytuowana jest przy ulicy Senatorskiej 7.

10. Pijalnia Czekolady E. Wedel

fot. pixabay.com

Osładzanie sobie życia, jest niezwykle przyjemne i każdy z nas często sięga po czekoladę. Pijalnia czekolady zlokalizowana na ulicy Browarnej 4, jest istnym rajem dla wszystkich smakoszy czekolady i łakomczuchów. Płynne czekolady, które są tutaj serwowane przypadną do gustu największym znawcom i koneserom, a bardzo niewygórowane ceny zachęcają, do jak najczęstszego odwiedzania tego miejsca. Pijalnia otwarta jest w godzinach 9. 30-18. 00.