Polska

10 najważniejszych atrakcji dla dzieci we Włocławku 2024

Przystań we Włocławku

Włocławek jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić. Samo miasto, jak i jego okolice, dostarczają wielu wrażeń. Znajdziemy tutaj niesamowite cuda przyrody, miejsca o charakterze historycznym oraz wiele obiektów rekreacyjnych dla osób w każdym wieku. Oto 10 największych atrakcji dla dzieci we Włocławku i okolicach!

Zobacz też -> ciekawostki o Włocławku

1. Jezioro Czarne

Włocławskie kąpielisko na Jeziorze Czarnym oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Znajdziemy tutaj Wake Park, który umożliwi rozpoczęcie przygody ze sportami wodnymi, wypożyczalnię łódek i kajaków, wodny plac zabaw oraz strefę wypoczynkową. Wejście na teren kompleksu i korzystanie z niektórych atrakcji i udogodnień jest darmowe, jednak reszta rozrywek oraz koszty wypożyczenia sprzętu są płatne.

2. Włocławski Park Linowy

Włocławski Park Linowy to miejsce, które pokochają młodsi i starsi goście. Na terenie kompleksu znajduje się pięć tras o różnym poziomie trudności. Najłatwiejsza trasa (niebieska) przeznaczona jest dla dzieci powyżej 120cm wzrostu. Pozostałe trasy mogą być uczęszczane przez starszą młodzież i osoby dorosłe. Ceny wejść na poszczególne trasy to koszt od 10 do 25zł.

3. Muzeum Etnograficzne

W Muzeum Etnograficznym we Włocławku możemy podziwiać wiele eksponatów z zakresu sztuki i historii regionu. Misją muzeum jest przede wszystkim edukacja – to miejsce, w którym nasze pociechy mogą poznać kulturę Ziemi Kujawskiej i Dobrzańskiej. Dodatkowo na terenie Muzeum odbywają się warsztaty i prelekcje – w tym także takie, które dostosowane są do najmłodszych zwiedzających.

4. Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy

Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy to miejsce, które doskonale sprawdzi się na popołudniowe, rodzinne spacery. Ogromny teren Parku Krajobrazowego sprawia, że możemy tutaj spędzić wiele godzin. Znajdziemy w nim m. in. liczący trzysta lat Dąb Jan czy Jezioro Rakutowskie. Odrobina szczęścia wystarczy, by móc obserwować dzikie ptactwo i zwierzęta, które zamieszkują tereny poszczególnych rezerwatów. Przez Park Krajobrazowy przebiega dziewięć szlaków pieszych oraz kilka szlaków rowerowych.

5. Centrum Zabaw Rio

Centrum Zabaw Rio to sala zabaw, która dostarczy zabawy kilkulatkom. Znajdziemy tutaj tor samochodzikowy, boisko, basen z piłkami czy karuzelę. Dodatkową atrakcją jest interaktywna podłoga oraz ogromna tablica kredowa. Na starszych uczestników zabawy czekają piłkarzyki oraz cymbergaj. Labirynty, zjeżdżalnie i tory przeszkód to kolejne atrakcje dla młodych ludzi. Jednogodzinny bilet to koszt 16zł (od poniedziałku do piątku) lub 18zł (weekendy oraz święta).

6. Kubuś – Dziecięca Kraina

Dziecięca Kraina Kubuś to kolejne miejsce, które możemy odwiedzić z małymi dziećmi. Na terenie sali znajdziemy bezpieczne zabawki oraz gry dla całej rodziny. Animatorzy nakładają duży nacisk na kontakt dorosłych z dziećmi, dzięki czemu cała rodzina może uczestniczyć w zabawach. Dodatkowo młodzi goście mają okazję poznać nowych ludzi oraz aktywnie uczyć się zachowań społecznych. W obiekcie znajduje się także kawiarnia, a personel zapewnia smakołyki dla najmłodszych. Godzinne wejście do sali zabaw to koszt 11zł za osobę.

7. Księgarnia Zaczytana Kura

Choć nie jest to typowa atrakcja turystyczna, z pewnością będąc we Włocławku warto odwiedzić księgarnię dziecięcą Zaczytana Kura. Znajdziemy tutaj dziesiątki pozycji książkowych dla dzieci w każdym wieku. W księgarni odbywają się też różne wydarzenia dla najmłodszych – spotkania z bohaterami bajek oraz animacje i zabawy dla dzieci.

8. Rejsy po Wiśle

Weekendowe rejsy statkiem po Wiśle cieszą się dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Włocławek. Z włocławskiej przystani o każdej pełnej godzinie wyrusza statek Albatros, którego trasa biegnie przez malownicze miejsca miasta. To wspaniała rozrywka połączona z możliwością podziwiania regionalnej przyrody. Cena biletu do 10zł, natomiast dzieci do lat 7 mogą wejść na pokład za darmo.

9. Bulwary nad Wisłą

Włocławskie bulwary nad Wisłą doskonale sprawdzają się jako miejsce rodzinnych spacerów. Bulwary te często są nazywane najpiękniejszymi bulwarami w całej Polsce! Poza widokiem Wisły, możemy podziwiać tutaj klimatyczną architekturę miasta. Bulwary to także miejsce przyjazne rolkarzom i rowerzystom. W pobliżu brzegu Wisły znajdziemy także wiele restauracji, kawiarni i lodziarni.

10. Tama na Wiśle

Tama na Wiśle we Włocławku robi wrażenie na młodszych i starszych turystach. Dzięki zastosowaniu tej konstrukcji powstało największe zaporowe jezioro w Polsce, które mierzy przeszło 70 kilometrów kwadratowych. Tama to atrakcja sama w sobie, którą z pewnością warto odwiedzić podczas wizyty we Włocławku.

Włocławek to miasto, które słynie przede wszystkim ze swojej architektury oraz niesamowitych bulwarów nadwiślańskich. Nie oznacza to jednak, że brakuje tutaj atrakcji dla rodzin z dziećmi! Zatrzymując się we Włocławku możemy również zdecydować się na wycieczkę do Płocka (oddalonego o około 50km od Włocławka) lub spędzić czas na rodzinnej rowerowej wycieczce poprzez pobliskie wsie. Z pewnością różnorodność krajobrazów oraz jeziora i rzeki sprawią, że pobyt we Włocławku zapamiętamy na długi czas.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje we Włocławku