Polska

14 Najlepszych Atrakcji we Władysławowie

Władysławowo

Atrakcji nad morzem jest cała masa. Ciekawie położone miasteczko Władysławowo oferuje przybyszom dostęp do otwartego morza, jak również do Zatoki Puckiej. Jeśli spędzasz swoje wakacje w okolicach Władysławowa, to sprawdź naszą listę rzeczy, które warto zrobić w tym miejscu i okolicach.

Zobacz też -> Najlepsze atrakcje we Władysławowie dla dzieci

1. Aleja Gwiazd Sportu

Promenada od kościoła prowadzi na dół do morza. Można pospacerować j przypomnieć sobie nazwiska, dzięki którym przeżywaliśmy niesamowite momenty sportowe. Ciekawe i ładnie utrzymane. Warto się przejść tędy i pooglądać to co jest dookoła.

2. Ocean Park

Dzieci uwielbiają mówiącego wieloryba, wielki plac zabaw i namiot LEGO. Plac zabaw dla dzieci jest naprawdę super i to jest wliczone w cenę. Przyjemne miejsce na pobyt z dziećmi.

3. Muzeum Motyli

Ciekawe muzeum. Jest tutaj dużo okazów z całego świata. Warte zwiedzenia. Jest możliwość obejrzenia filmów o motylach. Można się tutaj poczuć jak w innym pięknym świecie.

4. Domek do góry nogami

Ciekawe miejsce do odwiedzenia. Czas zwiedzania może wynieść około 10 minut. Błędnik w tym miejscu szaleje. Dzieci są pod dużym wrażeniem.

5. Dom Rybaka

Latarnia ta jest szczególna, ponieważ była dobudowywana jak rosły drzewa. Pamiątki znajdują się na parterze. Ciekawa historia podwyższania latarni. Warto wiedzieć, że jest możliwość zbierania odznak, zwiedzając wszystkie latarnie nad naszym polskim morzem. Raczej nie dla dzieci od 0 do 3 lat.

6. Lunapark Sowiński

Fajna atrakcja latem. Jeżeli chcecie sobie podnieś adrenalinę, warto tutaj przyjść. Obsługa miła. Na miejscu jest jeden rollercoaster, parę atrakcji dla odważnych i wiele ciekawych miejsc dla dzieci. Świetne miejsce dla całej rodziny.

7. Port morski

Ciekawe miejsce do zwiedzenia we Władysławowie. Jeden z największych portów na naszym wybrzeżu. Można tutaj kupić świeżą rybkę prosto z kutra. Można pooglądać, odbyć rejs statkiem lub motorówką.

8. Plaża Cetniewo

Jest to duża i ładna plaża. Klif jest naprawdę wysoki. Kukurydza, popcorn, orzeszki w karmelu w pobliżu. Spacery plażą w Cetniewie to niezapomniane chwile.

9. Rezerwat przyrody Słone Łąki

Ciche i spokojne miejsce, które mieści się nad zatoką. Idealne miejsce na romantyczny spacer we dwoje. Drewniana promenada idzie w stronę morza, gdzie można podziwiać przyrodę,

10. Rejsy Motorówką

Świetna zabawa zwłaszcza na samym dziobie. Mega dawka adrenaliny. Rejs motorówką z czterema silnikami to niesamowite doświadczenie.

11. Plaża Karwia

Wspaniała plaża z czystą wodą. Jest tutaj dużo piasku, a co za tym idzie dużo miejsca, gdzie można się opalać. Gorąco polecam.

12. Latarnia Morska Rozewie

Jedna z najpiękniejszych latarń morskich na polskim wybrzeżu. Jastrzębia Góra i Rozewie takie „polskie góry nad morzem”. Klify tworzą niesamowity klimat.

13. Labirynt w polu kukurydzy

Fantastyczne miejsce dla dzieci. Czas na przejście labiryntu wraz z rozwiązaniem zagadek zajmuje około 60 minut. Ciekawe miejsce dla spragnionych wrażeń w każdym wieku.

14. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie

Skromny kościół, ale ma swój urok. W środku są święte relikwie, co jest dość niezwykłe jak na nadmorskie miejscowości. Są tu relikwie m.in. Jana Pawła II, św. Wojciecha, św. Faustyny Kowalskiej czy Ks. Jerzego Popiełuszki.

Czytaj dalej: Co zwiedzić we Władysławowie w jeden dzień lub weekend