Polska

10 Popularnych Atrakcji na Górze Żar

Międzybrodzie Żywieckie | Fot. Jerzy Opioła / Wikipedia

Góra Żar to piękne i jednocześnie wyjątkowe miejsce, które położone jest między Żywcem a Bielsko-Białą.  To tereny z wręcz baśniowymi widokami, które przyciągają turystów z całego świata. Dlatego warto zapoznać się z najlepszymi atrakcjami, które w dużym stopniu podkreślają fenomen tego miejsca i pokazują, dlaczego jest to miejsce tak kochane.  Jakie atrakcje znajdziemy w okolicy?

1. Lotnisko szybowcowe

U podnóża góry działa szybowcowe lotnisko, gdzie swoich sił w lataniu może spróbować każdy. To doskonały sposób na podziwianie tych magicznych widoków z nutką adrenaliny podczas takiego lotu.

2. Loty paralotnią

Kolejną atrakcją jest również możliwość lotu paralotnią. To także znakomity sposób na podziwianie tamtejszych widoków czując jednocześnie powiem tego górskiego powietrza

3. Zjazdy rowerowe

To zdecydowanie rozrywka dla amatorów mocniejszych wrażeń. Góra Żar daje możliwość zjazdu z niej rowerami, podziwiając przy tym piękno znajdującej się tam natury. Mamy możliwość wybrania trasy łatwiejszej, jak i również trudniejszej dla tych bardziej zaawansowanych pasjonatów rowerowej aktywności.

4. Park linowy Trollandia

To doskonała atrakcja przede wszystkich dla tych najmłodszych uczestników wycieczek. Owy park posiada trzy trasy o różnych poziomach trudności, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie. To również świetne miejsce na sprawdzenie się dla tych starczych uczestników wyprawy.

5. Zjeżdżalnia pontonowa

To wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całej rodziny. To idealny sposób na wspólne spędzenie czasu w pięknym miejscu przy świetnej zabawie, którą bez wątpienia wspomniane wyżej miejsce zapewnia każdemu.

6. Szlaki turystyczne

Miłośnicy chodzenia po górach mają możliwość wejścia na Górę Żar dwoma szlakami. Pierwszy z nich Czarny ma około 2 km, zaś drugi, czyli Czerwony prawie 4 km długości.

7. Kolejka linowo- terenowa

Jeśli jednak nie lubimy większych wspinaczek, to zdecydowanie warto do góry wybrać się kolejką linową. Podczas jazdy można podziwiać wszelkie widoki w całej okazałości. A prawdą jest, że zdecydowanie jest na co wtedy popatrzeć.

8. Centrum sportów zimowych

Również w okresie zimowym można tu znaleźć masę atrakcji, które zachwycą każdego zimowego pasjonata. Szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego to tylko nieliczne z nich.

9. Stacja meteorologiczna

Jedną z ciekawych atrakcji na szczycie góry, jest również znajdująca się tam stacja meteorologiczna. Widoki z niej są wręcz magiczne.

10. Jezioro Międzybrodzkie

U podnóża gór znajduje się również Jezioro Międzybrodzkie, które znane jest z tego, że może on pomieścić prawie 2310000 m3 wody, co robi niesamowite wrażenie.