Polska

Najlepsze Kluby w Kaliszu

impreza
Fot. Unsplash.com / Zdjęcie poglądowe

Nie będziemy ukrywać, że Kalisz jest największym miejscem do imprez w całej Polsce, ale i też w Wielkopolsce, bo tak nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że można się tutaj dobrze zabawić, ponieważ jest kilka miejscówek, które co weekend goszczą chcących zaznać wrażeń. Postanowiliśmy dla was przygotować mały przegląd kaliskich klubów, żebyście wiedzieli, co zrobić ze sobą, gdy porwie was entuzjazm i zechcecie tańczyć do białego rana. Nie zwlekajmy dłużej, zaczynajmy!

Kontrabas Cafe Club

Nasz przegląd zaczniemy od miejsca, które być może nie jest najbardziej znane, jednak ma swoich wiernych i oddanych fanów. Kontrabas Cafe Club jak mówi nazwa, jest miejscem kulturalnym, ale nie zmienia to faktu, że są tutaj bardzo dobre imprezy. Poza nimi, odbywają się tutaj koncerty, stand-up’y oraz inne imprezy tematyczne, przyciągające mnóstwo chętnych.

Jeżeli chodzi o imprezy typowo klubowe w Kontrabas Cafe Club, to możemy wam powiedzieć, że są one wyjątkowe. Choć parkiet nie jest ogromnych rozmiarów i nie ma w nim na pierwszy rzut oka nic dziwnego i czegoś, co by go wyróżniało, to jednak gwarantujemy wam, że płonie, i to bardzo. Na imprezach klubowych często puszcza się house, techno i inną muzykę elektroniczną, która wprawi was w wyjątkowy nastrój.

Czy to wszystko? Absolutnie nie, ponieważ w Kontrabas Cafe Club poza tańczeniem można również dobrze zjeść i napić się pysznych drinków. Obsługa lokalu dba o to, aby każdy był zadowolony i bawił się tak, jak najlepiej potrafi. Imprezy rozpoczynają się przeważnie w okolicach godziny 21 i trwają do ostatniego klienta. Przy ul. Bogusławskiego 1 można się naprawdę dobrze zabawić i ważną informacją jest to, że praktycznie nigdy nie obowiązuje tutaj dress code, dzięki czemu macie gwarancję, że będziecie się mogli dobrze bawić niezależnie od tego, w co i jak jesteście ubrani. Wystarczy tylko wpaść tutaj na weekend i niczym się nie przejmować. Kontrabas Club Cafe jest położony na tyłach kaliskiego teatru, więc samo otoczenie jest bardzo piękne i nie jest to zwyczajny lokal, jakich wiele w polskich miastach.

Richmond Music Club

Bez dwóch zdań, to najlepsza imprezownia w Kaliszu. Zakładamy, że malkontenci powiedza, że to takie miasto posuchy, że nie ma wielu klubów, jednak Richmond zapewnia muzykę na bardzo dobrym poziomie i nie jest to żadna mordownia a miejsce, w którym można się naprawdę bardzo dobrze pobawić i klimat jest przedni. Tutaj można znaleźć cały przekrój pokoleń, ponieważ sam Kalisz jest wyjątkowym miastem, jeżeli chodzi o strukturę społeczną. Tutaj nie ma zbyt wielu młodych, ponieważ szukają szczęścia gdzieś indziej. Gdy wybierają imprezę, to kierują swoje kroki do Richmond, gdzie muzyka jest naprawdę bardzo dobra, ale też towarzystwo ciekawe. Pojawiają się tutaj 30-latkowe, ale też i osoby starsze, które chcą się rozerwać.

Richmond Music Club ma w swoich szeregach DJ-ów rezydentów, którzy potrafią rozpalić parkiet do czerwoności. To jednak nie wszystko, ponieważ odbywają się tutaj bardzo często imprezy cykliczne, które nawiązują do zjawisk społecznych czy też przypominają muzykę z dawnych lat. To sprawia, że od razu przyjemniej się tańczy, bo przecież jest to klub muzyczny i nocny z prawdziwego zdarzenia. Pomimo tak długiej historii, która trwa już ponad 25 lat, nie ma sprawdzanego dress codu, co na pewno jest dobrą wiadomością dla tych, którzy zawsze mają z tym problem. Wiele osób jako mały minus podkreśla zbyt duże ceny, które faktycznie takie są, natomiast brak większej konkurencji na pewno powoduje też takie zjawisko.

Nie można zapomnieć o tym, że Richmond ma naprawdę dobrze rozwinięte media społecznościowe i często informuje w nich o nadchodzących imprezach, jak również oferuje swoim sympatykom możliwość wygrania różnych voucherów czy też innych fantów. Na pewno nie jest to czynnik dominujący o wejściu do lokalu, natomiast warto brać pod uwagę interakcję z obserwującymi, szczególnie w tych czasach. Wracając jednak na chwilę do imprez, jesteśmy przekonani, że gdy pójdziecie tam raz, to chętnie wrócicie w przyszłości. Będąc w Kaliszu, na pewno warto odwiedzić Richmond Music Club.

HellAP

Ostatnim miejscem, o którym powiemy trochę więcej jest HellAP. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie klub, ale również kręgielnia, która na chwilę schodzi w cień, gdy pojawia się DV Slovik i gra świetną muzykę. Na pewno warto docenić tą miejscówkę w czasach posuchy klubowej w Kaliszu. Są tutaj organizowane co weekend imprezy, a bardzo dobrym krokiem będzie wcześniejsze pójście na kręgle, drinka czy też spędzenie czasu ze znajomymi w inny sposób.

HellAP wyróżnia się na tle innych lokali w Kaliszu tym, że posiada selekcję, dzięki której ogranicza się te osoby, które nie mają ukończonych 18 lat i sprawiają, że inni niekoniecznie mają tyle chęci do zabawy. Dla osób grających w kręgle wejście jest za free, podobnie jak dla osób, które wchodzą przed 22. Po tym czasie wejście kosztuje 20 zł, gdzie pojawia się również rezydent kluby – Młody M.