10 najlepszych miejsc z burgerami w Sandomierzu

burgery kołobrzeg

Sandomierz to miasto usytuowane w województwie świętokrzyskim. Ze względu na specyficzną zabudowę bardzo często nazywany jest „Małym Rzymem” lub „Polską Italią”. Faktem jest, że to miasto cieszy się niepowtarzalnym klimatem i niezwykle interesującą historią. Z tego względu bardzo często wybierane jest jako kierunek na krótszą wycieczkę lub urlop. Jest również miastem, w którym będzie można delektować się wyjątkowo dobrymi burgerami.

Oto kilka wybranych propozycji, które powinny zainteresować miłośników nowej kuchni amerykańskiej.

1. Kontener Grill & Burger

Kontener Grill & Burger znajduje się przy ulicy Przemysłowej. To stosunkowo nowe miejsce, aczkolwiek w krótkim czasie podbiło wiele serc i sprawiło, że obecnie nie sposób sobie wyobrazić kulinarnej mapy Sandomierza bez tego lokalu. W środku będziemy mogli skosztować różnych burgerowych opcji, choć sporym uznaniem cieszy się słynny już Don Matteo – burger z soczystą wołowiną, świeżym szpinakiem, mozzarellą i bazylią.

2. Lapidarium Pod Ratuszem

Na rynku znajduje się Lapidarium Pod Ratuszem. Miejsce, w którym na piedestale znajduje się kuchnia polska, choć nie brakuje innych akcentów. Zdecydowanie warto skusić się na tutejszego burgera. Niektórzy uważają, że lokal serwuje najlepsze burgery w mieście. Choć zdania są podzielone, to jednak trzeba przyznać, że pod względem jakości lokal spisuje się na medal.

3. Zapieckarnia

Zapieckarnia przy ulicy Chwałki to miejsce szybkiej obsługi. Będziemy mogli tutaj uraczyć się świetnie przygotowanymi frytkami, ale również skusić się na pysznego burgera. Idealnie przygotowane mięso oraz świeże dodatki sprawiają, że zechcemy tutaj wrócić po więcej.

4. Bistro Podwale

Bistro Podwale to lokal o atrakcyjnym wnętrzu i fantastycznej obsłudze. Niektórzy przychodzą tutaj dla wspaniałej atmosfery, aczkolwiek przychodzi się tutaj również ze względu na pyszne jedzenie. Lokal serwuje bardzo dobre burgery. Mięso jest zawsze świetnie przyrządzone.

5. Fantazja

Fantazja przy ulicy Opatowskiej to bar szybkiej obsługi. Lokal serwuje burgery, które być może nie są przyrządzane z taką finezją, jak w najlepszych burgerowniach. Niemniej, są bardzo dobre i sycące. Jako posiłek „na szybko” będą doskonałą opcją.

6. Kosa Ostra

Kosa Ostra to kolejne miejsce, do którego warto zajrzeć w poszukiwaniu wybitnych burgerów. Lokal może poszczycić się wyjątkowo dobrą wołowiną, która jest mielona na miejscu. Zawsze mamy do czynienia z produktami najwyższej jakości. Zdecydowanie jest to miejsce godne polecenia.

7. Sezonowa

Sezonowa to faktycznie miejsce, do którego warto wybrać się o konkretnej porze roku. Lato zdaje się być idealnym momentem. Będzie można wówczas delektować się jedzeniem w uroczej zielonej scenerii tuż przed lokalem. Będziemy mogli zjeść tutaj pysznego burgera z doskonale wysmażonym mięsem.

8. 2 Okna

2 Okna to restauracja znajdująca się tuż przy rynku. Lokal serwuje świetne burgery. Na uwagę zasługuje dbałość o każdy detal, mnogość świeżych dodatków i bardzo dobrze przyrządzone mięso.

9. Krówka i Połówka

W pobliskim Tarnobrzegu znajdziemy kolejne miejsce, w którym serwują świetnej jakości burgery. Krówka i Połówka przy ulicy Kochanowskiego to prawdziwy raj dla miłośników kuchni amerykańskiej. Lokal serwuje burgery z najwyższej półki, w której każdy detal ma znaczenie. Mięso jest soczyste i zawsze świetnie przygotowane.

10. Wół w Centrum

Wół w Centrum w Tarnobrzegu to restauracja ciesząca się ogromnym uznaniem. Lokal serwuje burgery przygotowywane na rozmaite sposoby. Można skusić się na wersję klasyczną, ale można również zdecydować się na pikantnego burgera z wołowiną lub kurczakiem czy też wersję wegańską.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.