Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Kazimierzu Dolnym

trasy rowerowe kazimierz dolny

Jest naprawdę bardzo dużo miejscowości, które zdecydowanie warto zobaczyć w Polsce. Chociaż raz w życiu. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby zobaczyć przepiękne zabytki. Jak to mówią cudze chwalicie a swego nie znacie. Wszystko przez to, że ludzie zdecydowanie częściej wybierają zagraniczne państwa na wycieczki. Są osoby, które uwielbiają spędzać czas aktywnie, a są też takie, które po prostu chcą odpocząć. Dla osób, które uwielbiają jazdę na rowerze warto wspomnieć, iż takim ciekawym miejscem do zwiedzania jest Kazimierz Dolny. Gdzie dokładnie znajduje się to miasto? Otóż leży w Polsce w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, nad Wisłą. Dokładniej można stwierdzić, iż znajduje się w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jak widać rejony te są bardzo ciekawe i piękne. Dlatego zdecydowanie warto wybrać się na wycieczkę rowerową w tych rejonach.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w Kazimierzu Dolnym:

  1. Kazimierz Dolny – Janowiec – Kazimierz Dolny – Jest to bardzo popularna trasa. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi prawie 20 kilometrów. Jednak trzeba przyznać, że trasa jest prosta. To idealna ścieżka dla dzieci. Trasa jest lekka. Po drodze można zwiedzać przepiękne zabytki.
  2. Kazimierz Dolny- Rogów – To także bardzo łatwa trasa. Dystans jaki trzeba w niej pokonać wynosi ponad 23 kilometry. Jest to bardzo malownicza trasa, gdzie znajduje się sporo lessowych wąwozów, które zdecydowanie warto zobaczyć.
  3. Lublin – Nałęczów – Kazimierz Dolny – Ta trasa może i nie jest trudna, ale dość długa. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi ponad 67 kilometrów. To sporo, dlatego jest ona przeznaczona dla osób, które lubią tak długie podróże, no i mają wyrobioną kondycję fizyczną. Trasa ta jest bardzo malownicza. Po drodze można zwiedzać piękne zabytki.
  4. Kazimierz – Skarpa Dobrska – To bardzo prosta i malownicza trasa. Dystans jaki trzeba w tym przypadku pokonać wynosi 17 kilometrów. To idealne miejsce dla osób, które kochają spędzać czas blisko natury.
  5. Kazimierz Dolny  Wojciechów – Trasa dość wymagająca, szczególnie jeśli chodzi o kondycję. Odległość jaką trzeba pokonać to ponad 57 kilometrów. Po drodze można spotkać lessowe wąwozy i polne drogi. Także można podziwiać piękno przyrody.
  6. Kazimierz Dolny – Kraśnik – To trasa, która ma średni poziom trudności. Odległość, jaką trzeba pokonać to 107 kilometrów. Jak widać ta trasa przeznaczona jest tylko dla miłośników jazdy na rowerze, którzy uwielbiają długie trasy.
  7. Szlak żółwia i dinozaura – To bardzo łatwy szlak, który poleca się także początkującym osobom. Dystans jaki trzeba pokonać to 62 kilometry. Po drodze można podziwiać przepiękną przyrodę.
  8. Kazimierz Dolny – Nałęczów – Kazimierz Dolny – Trasa ta uważana jest za bardzo prostą. Dystans do pokonania to prawie 50 kilometrów. Mimo, iż jest dość sporo wzniesień to widoki wynagrodzą każdy wysiłek.
  9. Kazimierz Dolny – Opole – Ta trasa także jest bardzo łatwa. Odległość do pokonania to tylko 24 kilometry, czyli nie jest tak dużo. Drogi mało ruchliwe, a widoki przepiękne.

Jak widać tych tras jest naprawdę dużo. Dlatego każdy na pewno znajdzie taką, która będzie jemu odpowiadać. W każdej z tych wymienionych tras widoki są piękne i warte zobaczenia. Jednak to nie jedyne trasy jakie można odbyć. Jeśli ktoś chce nieco trudniejszą to zawsze może samodzielnie sobie taką stworzyć. To już sprawa indywidualna dla każdej osoby.