10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci we Władysławowie

wjazd do Władysławowa
źródło: Michał Beim / Wikipedia

Władysławowo to miasto leżące w województwie pomorskim w powiecie puckim. Mieszka tam około 10 tysięcy ludzi.

Leży ono nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. w 2015 roku odebrano miastu prawa miejskie i odtąd jest gminą wiejską-miejską.

To bardzo popularny kierunek turystyczny szczególnie w okresie letnim. Idealnie miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż można tu zobaczyć wiele ciekawych miejsc i skorzystać z wielu atrakcji. Zapraszam do zapoznania się z nimi. Oto najciekawsze atrakcje we Władysławowie i okolicach które są przygotowane specjalnie dla dzieci.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko czy grill.

Interaktywne Zoo w Żukczynie „Zwierzaki Nad Potokiem” to miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

emu

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić.

alpaki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Jest tam również gadający ptak Pipi.

Co można zrobić na miejscu?

 • karmić 2 metrowe emu, alpaki i inne zwierzęta
 • pojeździć na kucyku
 • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
 • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
 • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
 • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

2 kucyki

 • bilet normalny – 15 zł
 • bilet ulgowy dla dzieci – 10 zł
 • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku 10 minut – 10 zł
 • dodatkowo spacer z alpakami 60 minut – 100 zł
 • dodatkowo organizacja urodzin/ogniska – 100 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczek

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zwierzaki Nad Potokiem
ul. Nad Potokiem 5
Żukczyn

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 16:00

Tel: + 48 735 970 455

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj
Możesz również pomóc Zwierzakom Nad Potokiem: https://zrzutka.pl/z/znp

1. Muzeum Iluzji

Ciekawe, pełne atrakcji miejsce dla dzieci w którym można spotkać się na żywo z iluzją optyczną. Można zobaczyć wystawy, które są cyklicznie zmieniane co jakiś czas. Można podziwiać interaktywne eksponaty i urządzenia. Najbardziej ciekawe dla dzieci w tym miejscu jest to, że same mogą wszystko dotknąć, przesunąć, ustawić i dzięki temu uczą się i doświadczają przez zabawę. Wielką frajdę będą mieli nie tylko dzieci, ale również rodzice. Można zobaczyć tu urządzenia i zabawki optyczne z dziewiętnastego wieku oraz poznać pierwszy zmieniacz obrazów Zoetrop. Jest tu również gabinet śmiechu z 13 różnymi lustrami. Jest to miejsce warte odwiedzenia, gdyż jest tu ponad 100 eksponatów, więc każdy znajdzie coś w swoim guście.

2. Dom Rybaka

Obecnie jest to miejsce, w którym znajduje się siedziba różnych instytucji w tym Urzędu Miasta Władysławowo oraz Muzeum Motyli. Ma on 4 piętra oraz 8 piętrowa wieża, która jest przystosowana do zwiedzania przez turystów. Na wieży są 2 tarasy widokowe, z którym rozprzestrzenia się widok na Pobrzeże Gdańskie oraz miasto. Chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, gdyż jest winda, dzięki której bez problemu dostaniemy się na taras.

3. Muzeum Motyli

Muzeum w którym możemy w ponad 400 gablotach obejrzeć około 5 tysięcy sztuk motyli i innych owadów. Jest to wystawa osoby prywatnej, której pasją były owady, w szczególności motyle od 1937 roku. Miejsce ciekawe dla rodzin z dziećmi, gdyż mogą one zobaczyć jak różnorodny jest świat motyli i owadów. Miejsce mieści się to w Domu Rybaka więc można połączyć dwie wycieczki w jedno.

4. Ocean Park

Duży, ciekawy park tematyczny w którym można spotkać figury i rzeźby stworzeń i zwierząt mieszkających w oceanie. Zwierzęta swą atrakcyjność zyskują tym, że są zbudowane w skali 1:1 co zwiększa wyobraźnie dzieci. Można zobaczyć tu replikę największego zwierzaka na świecie- płetwala błękitnego o wielkości 34 metrów. Oprócz rzeźb można podziwiać prawdziwe duże akwaria z kolorowymi rybkami, zwierzątkami morskimi, wodospad. Bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez dzieci jest wioska rybacka, mini plaża, plac zabaw oraz ryby rzeźbione w drewnie. Żadne dziecko nie będzie się tu nudziło, gdyż atrakcji starcza na kilka godzin.

5. Lunapark Sowiński

Duże wesołe miasteczko w którym nie będą nudzić się dzieci i ich rodzice. Jest ono w centrum miasta, obok domu rybaka. Każdy znajdzie coś dla siebie. Park może pochwalić się najwyższą kolejką górską w naszym kraju, jest wiele karuzeli np. space loop, splash shake. Są gokarty, park linowy, pływające łabędzie, pałac śmiechu lub dom strachu. Ciekawą atrakcją jest również dom do góry nogami. Można spotkać bohaterów z najbardziej znanych bajek, pobawić się na dużym placu zabaw lub poskakać na dmuchańcach i trampolinach. Powierzchnia parku to około 4 hektary.

6. Port Władysławowo

Jeden z największych na Bałtyku, zbudowany w latach 1935-1938. W sezonie od maja do października można tu zobaczyć cumujące żaglowce i jachty sportowe. Zaopatrują się tu w wodę, jedzenie, paliwo, naprawiają drobne usterki. Z portu tego można wypłynąć w rejs po Bałtyku. Ciekawostką jest to, że w tym miejscu jest przejście graniczne dla osób płynących do portu na Litwie, Łotwie czy Skandynawii. Jest to również ciekawe miejsce dla spacerowiczów, gdyż falochron znajdujący się obok portu pełni funkcję mola.

7. Rejs widokowy jachtem ARKUN

Przygoda dla całej rodziny. Rejs trwa około 45 minut więc dzieci chętnie wytrzymają taką ilość czasu zaciekawione morską przygodą. Wielką atrakcją dla dzieci jest możliwość zasiedzenia za sterami jachtu przez dzieci. Poczują się jak prawdziwi kapitanowie i przeżyją wielką przygodę. Z atrakcji można korzystać w maju, lipcu i sierpniu.

8. Aleja Gwiazd Sportu

Jedna z największych atrakcji w mieście, w którym w każdym roku honoruje się ludzi sportu nie tylko z Polski ale z całego świata. Na pięknej alei można podziwiać i poczytać o największych sportowcach świata. Aleja zlokalizowana jest obok Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, gdzie szkoli się najlepszych sportowców.

9. Hallerówka

Dom przy ulicy Morskiej 6. Jest to zabytkowy obiekt-willa zbudowana w 1922 roku. Mieszkał w nim Józef Haller z najbliższymi. Od 2013 roku to jeden z oddziałów Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku. Można tam zobaczyć wiele ciekawych wystaw. Niedaleko willi od 1995 roku można zobaczyć pomnik generała Józefa Hallera.

10. Plac zabaw przy ul. Jachtowej

Każde dziecko będzie szczęśliwe odwiedzając te miejsce. Jest tam mnóstwo atrakcji dostosowanych do wieku dziecka. Jest boisko, miejsce na ognisko oraz mini skate park.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *