Co zwiedzić w Władysławowie w jeden dzień lub weekend

port

Polskie wybrzeże morskie to miejsce najczęściej odwiedzane przez urlopowiczów. Znajduje się tam wiele mniejszych czy większych nadbałtyckich kurortów. Jednym z takich miejsc jest Władysławowo.

Ciekawie położone miasteczko oferujące przybyszom dostęp do otwartego morza jak również do Zatoki Puckiej.

Przez niektórych nazywane jest też bramą na Hel. Dużo w tym prawdy, ponieważ chcąc dotrzeć na półwysep i dalej do Jastarni, Helu trzeba przejechać przez Władysławowo.

Nie są to jedyne atrakcje jakie nadmorskie miasto ma do zaoferowania.
Ciekawe miejsca związane z Władysławowem i okolicą.

1. Port morski

Jedno z ciekawszych miejsc spacerowych. Udając się w kierunku falochronu można przyjrzeć się pracom portowym. Port to nie tylko miejsce dla kutrów rybackich to także przystań żeglarska i pasażerska.

2. Dom Rybaka

Budowla wzniesione na przełomie lat 40 i 50 XX wieku. Według początkowych założeń miało to być miejsce odpoczynku rybaków. Jednakże w dniu dzisiejszym pełni zupełnie inną rolę. Znajdują się tu biura samorządu terytorialnego. Wraz z budynkiem powstała wysoka wieża. Dziś wieża spełnia rolę punktu widokowego, z którego rozpościera się widok na Półwysep Helski, Zatokę Pucką, otwarte morze. Na wieży znajdują się dwa tarasy widokowe przeznaczone dla turystów.

3. Muzeum Motyli

Wchodząc na wierzę można odwiedzić znajdujące się tam Muzeum Motyli. Muzeum znajduje się na 3 piętrze wieży.

4. Aleja Gwiazd Sportu

Ciekawe miejsce w którym uhonorowano największe sławy polskiego sportu. Odlane w brązie gwiazdy umieszczane są w płytach chodnikowych. Na każdej gwieździe znajduje się imię i nazwisko sportowca oraz dyscyplina sportu jaką uprawiał. Pośród sportowych nazwisk znaleźć można również nazwiska sławnych trenerów.

5. Tor gokartowy

Miejsce w którym miłośnicy szybkiej jazdy małymi bolidami mogą „poszaleć” Tor dysponuje ponad 50 pojazdami o rożnej wielkości i mocy silników. Niektóre „bolidy”są dwuosobowe co sprzyja przejażdżką z dziećmi oraz osobami niepełnosprawnymi. Tor jest całoroczny, oferuje również zimowe „szaleństwa” na lodzie.

6. Labirynt Kukurydziany

W bliskiej odległości od miasta spróbować można swoich umiejętności poruszania się po labiryncie wyciętym w gęsto obsianym kukurydzą polu. Labirynt zajmuje powierzchnię 2,5 hektara, a ścieżka od wejścia do wyjścia liczy ponad 3,5 kilometra. Po drodze przedzierając się przez korytarze labiryntu czeka wiele niespodzianek.

7. Sowiński Lunapark

Doskonałe miejsce dla osób lubiących buzująca w żyłach adrenalinę. Duży park rozrywki z licznymi atrakcjami dla różnych grup wiekowych. Dorośli jak i dzieci zaznają tutaj wielu przeżyć, korzystając między innymi z atrakcji takich jak: zamek grozy, zamek Azteków, górska kolejka długości pół kilometra, park linowy i wiele innych.

8. Latarnia Rozewie

Parę kilometrów na północ od miasta na Przylądku Rozewie znajduje się latarnia morska. Ciekawy obiekt do zwiedzania. Ze względu na strome podejście nie wpuszczane są dzieci poniżej 4 roku życia. Jest to doskonały punk widokowy na szeroką okolicę.

9. Ocean Park

Miejsce w którym spotkać można przedziwne stwory mieszkające w morskich głębiach. Wszystkie okazy odtworzone są w skali 1:1 stąd też bierze się niezwykłość tego miejsca. Cały teren to 12 hektarów niesamowitych atrakcji. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przewodnika, który w sposób bardzo ciekawy i niesztampowy oprowadzając po parku, snuje opowieści o znajdujących się tu eksponatach.

10. Muzeum Figur Woskowych

Każdy kto chce spotkać się „oko w oko” z gwiazdami kina, sportu, polityki, postaciami z bajek czy estrad piosenkarskich, może to uczynić odwiedzając to miejsce.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.