Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Wieżycy

Wieżyca

Pojezierze Pomorskie jest terenem często wybieranym na miejsce odpoczynku przez rodziny z dziećmi. Jest to piękny zakątek Polski północnej, ciekawy a zarazem spokojny. Nie ma tu tłumów turystów tak jak w nadmorskich kurortach, więc osoby ceniące spokój chętnie tu przyjeżdżają. Wiadomo, że dzieci są bardzo wymagającymi turystami i szybko się nudzą. Przygotowanie listy atrakcji dla najmłodszych to spore wyzwanie. Przedstawiamy najlepsze atrakcje dla dzieci w Wieżycy.

1. Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo

W okresie zimowym dzieci mogą pojeździć na nartach po specjalnie dla nich przygotowanych trasach dziecięcych albo pozjeżdżać na dętkach z niewielkich górek. Również latem można pojeździć wprawdzie nie na nartach ale na trójkołowcach. Są tu ciekawe place zabaw ze zjeżdżalniami, karuzelami i mnóstwem innych atrakcji.

2. Wycieczka rowerowa po Wieżycy

Wypożyczenie rowerów dla całej rodziny i wycieczka po malowniczych terenach to na pewno fajna przygoda dla dzieciaków.

3. Mini zoo

Nawet najbardziej marudne dziecko chętnie zobaczy zwierzaki. Na niewielkim terenie można spotkać króliki, kozy, owieczki, bażanty i inne zwierzątka, które można nawet nakarmić i pogłaskać. Dla dzieci wychowywanych w mieście to świetna lekcja.

4. Wieża widokowa Wieżyca

Dzieci lubią się wspinać, więc pokonanie sporej ilości schodów aby dostać się na szczyt wieży nie będzie problemem. Widok z góry wynagrodzi cały wysiłek włożony w wejście.

5. Jezioro Ostrzyckie

Rejs po tafli jeziora statkiem wycieczkowym albo rowerkiem wodnym to niezapomniane przeżycie dla każdego dziecka

6. Spływy kajakowe rzeką Radunią

Starsze dzieci, pod opieką rodziców mogą przeżyć prawdziwą przygodę płynąc kajakiem po wodach Raduni.

7. Dom Do Góry Nogami W Szymbarku

Obowiązkowy punkt na liście do zwiedzenia. Dla dzieci to miejsce naprawdę wyjątkowe.

8. Kąpielisko i plaża w Wieżycy

Każde dziecko uwielbia zabawy we wodzie. Łagodne zejścia, piaszczysta plaża i ciepła woda to raj dla każdego malucha i chwila wytchnienia dla rodziców.

9. Park Linowy Stolem

Tutaj dzieci, które maja 140 cm wzrostu mogą spróbować swoich sił. Spacer po podwieszonych wysoko platformach na pewno pozwoli wykorzystać nadmiar energii.

10. Stajnia pod Klonem

Stadnina koni, w której dzieciaki mogą poznać tajniki jazdy konnej i zaprzyjaźnić się z tymi pięknymi zwierzętami. Po czujnym okiem instruktora można dziecko będzie zupełnie bezpieczne.