Najlepsze atrakcje dla dzieci w Radomiu – Co warto zobaczyć

airshow
airshow w Radomiu

Wakacje to szczególny czas dla dzieci, mogą wtedy odpocząć od szkoły i zrelaksować się. Warto jednak aby spędziły ten czas aktywnie w otoczeniu rodziny, nie korzystając przy tym z laptopa czy telefonu komórkowego. Doskonałe propozycje rozrywki dla dzieci oferuje miasto Radom. Można wybrać się tam zarówno na wycieczkę jednodniową, weekendową jak i wczasy. Bogata oferta hoteli i pensjonatów sprawia, że bardzo łatwo znaleźć tam nocleg, a ceny przy tym są bardzo wysokie.

Rozrywki dla dużych i małych

Doskonałym pomysłem jest pójście do centrum zabaw Hula Park, gdzie dzieci mogą spędzić czas bawiąc się w basenie z piłkami. Ponadto znajdują się tam trzy poziomowe konstrukcje, mini zjeżdżalnie, duże miękkie klocki, piłki do skakania. Rodzice mogą zostawić dzieci pod opieką doświadczonych animatorów z dużą wiedzą. Sami w tym czasie mogą pójść np. na obiad i odpocząć.

Warto również wybrać się do Krainy Marzeń, gdzie znajduje się np. ścianka wspinaczkowa, która wzmocni mięśnie dzieci, a także pozwoli im rozładować nadmiar energii. Znajduje się tam również dmuchany zamek do skakania, na pewno zachwyca małe księżniczki i wywoła uśmiech na ich twarzach. Są tam także wolno stojące małe tory przeszkód z mini zjeżdżalniami, które są absolutnie bezpieczne. Wszystkie konstrukcje nie posiadają ostrych krawędzi. Dla starszych dzieci idealną opcją będzie wybranie się do parku trampolin Skyjump, gdzie można skakać z trampolin do basenów z gąbkami. To świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

Będąc w Radomiu nie można nie odwiedzić Muzeum Wsi Radomskiej. To skansen, który mieści się na obszarze 32 hektarów. Znajdują się tam liczne obiekty sztuki ludowej. Można zobaczyć jak żyli dawni mieszkańcy tych terenów, czym się zajmowali i jakie były ich zainteresowania. Najstarszym obiektem, który znajduje się tam jest kościół pod wezwaniem św. Doroty z Wolanowa. warto zobaczyć ten kościół, gdyż znajduje się tam idealnie zachowane wnętrze barokowe. Dzięki tej wizycie dzieci będą mogły poznać ten styl architektoniczny.

Rozrywką, której w Radomiu nie może zabraknąć jest żegluga po zalewie na rzece Radomce. To świetny odpoczynek po całym dniu zwiedzania. Jeśli zgłodniejemy po dniu wrażeń, warto zabrać dzieci do lokalnej restauracji i spróbować regionalnych przysmaków.

Warto także wybrać się na basen. Można uczestniczyć tam w licznych zajęciach, pod okiem instruktora, jak i skorzystać z lekcji pływania. To doskonała opcja aktywnego spędzania wolnego czasu.

4.8/5 - (liczba ocen: 64)

Liczba komentarzy: 3

  • Hej! Radom właśnie wzbogacił się o nową superatrakcję! To Trickorama – największe w Polsce i jedno z największych na świecie centrum iluzji i trickartu. Rozrywka, sztuka i edukacja w jednym miejscu! Rewelacja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.