Porady

Większe możliwości robienia zdjęć smartfonem podczas podróży

Podczas gdy niektórzy ludzie mogą uważać fotografię z telefonu komórkowego za gorszą od korzystania z „prawdziwego” aparatu fotograficznego, jest wielu, którzy mocno wierzą, że, najlepszym aparatem jest ten, który masz przy sobie.

Nadeszły dni, kiedy aparat fotograficzny jest zazwyczaj telefonem. Mając to na uwadze, co powiecie na zwiększenie elastyczność wymiennych obiektywów do telefonu i jego aparatu fotograficznego? To jest dokładnie to, co obiektyw Clippo do telefonów komórkowych zrobić.

Pudełko ma czysty, wyrafinowany wygląd, który sprawia wrażenie produktu wysokiej jakości.

Klips mocujący obiektyw do aparatu jest bardzo mocny i wydaje się być dobrze wykonany.

Clippo to soczewka szerokokątna i makro połączone w jeden obiektyw.

Obiektyw szerokokątny podłącza się do smartfona za pomocą klipsa, co daje smartfonowi elastyczność w przełączaniu między wieloma obiektywami. Ale jak dobrze działa ten obiektyw i klip?

Co znajdziemy w zestawie

Poza samym Clippo dostaniemy zaślepkę na obiektyw. Jest to bardzo pomocne ponieważ obiektyw łatwo się kurzy. Do tego jeszcze elegancki woreczek w którym możemy przechowywać obiektyw.

Aby korzystać z Clippo najlepiej jest zdjąć euti lub inne ochronne case’y. Soczewka powinna przylegać mocno do obiektywu naszego smartphona.
Sam obiektyw Clippo najlepiej zakłada się na lekko wypukłe aparaty. Nakładanie klipsa oraz obiektywu jest szybkie i wygodne.

Obiektyw szerokokątny w Clippo jest dobry. Ocena 9 na 10. Nasze zdjęcia wykonane przy wykorzystaniu dodatkowego obiektywu wyglądają zauważalnie lepiej niż w przypadku chińskich obiektywów typu „no name”.

Rozmycie w rogach może być dla jednych wadą, adla innych zaletą. Jeśli chcesz uzyskać odpowieni efekt to musisz użyć odpowiedniego aparatu.

Przed zakupem warto upewnić się, czy Twój telefon będzie współgrał z obiektywem. Niektóre telefony są zbyt duże, lub aparat jest za daleko by obsłużyć Clippo.

Jak za tą cenę to muszę powiedzieć, że opłaca się go kupić. Będzie to dobre urozmaicenie do zdjęć które robimy na wakacjach. Dobrze jest być oryginalnym i kreatywnym.