Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji na wieczór panieński

kobiety

Wieczór panieński jest jednym z wydarzeń poprzedzających dzień ślubu. Organizowany jest on zwykle dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, z pomocą pozostałych dziewczyn zaproszonych do uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu.

Jeśli planujesz zorganizowanie niezapomnianego wieczoru panieńskiego trafiłaś w dobre miejsce, ponieważ poniżej znajdziesz 10 ciekawych i niekoniecznie oczywistych atrakcji, które mogą sprawić, że będzie to dzień, którego żadna z was – z panną młodą na czele długo nie zapomni.

1. Zacznijmy klasycznie – Ponieważ tego dnia przyszła panna młoda poniekąd „żegna się ze swoją wolnością” bardzo często dziewczyny zabierają ją po prostu do jej ulubionego / modnego klubu (lub klubów), aby tam wyszaleć się na parkiecie do białego rana. To, o czym koniecznie trzeba pamiętać to zarezerwowanie odpowiednio dużego stolika, tak aby wszystkie dziewczyny wygodnie się przy nim zmieściły, kiedy przyjdzie pora odpocząć i porozmawiać.

2. Jeśli pragniecie zaszaleć nic nie stoi na przeszkodzie, aby po mieście poruszać się limuzyną albo „imprezowym autobusem”. Koszt takiej przyjemności uzależniony jest między innymi od miasta, ilości osób, które z atrakcji skorzystają i godzin, na ile ten nietypowy środek transportu zostanie wynajęty. Być może dla niektórych będzie to zbyt duża ekstrawagancja, ale znajdą się też takie dziewczyny, które chętnie pożegnają swoje panieństwo z hukiem – i klasą.

3. Jedną z atrakcji, która zyskuje w ostatnim czasie na popularności jest uczestnictwo w przyspieszonym kursie nauki tańca na rurze – „pole dancing”. Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy taniec na rurze kojarzył się wyłącznie z wątpliwej jakości lokalami. Obecnie traktowany jest jak pełnoprawna dyscyplina sportu, a jednocześnie – nauka kobiecości. Należy pamiętać, aby każda z uczestniczek wieczoru panieńskiego (w szczególności przyszła panna młoda) miała ze sobą wygodny, sportowy strój (np. t-shirt i krótkie spodenki) i można podjąć wyzwanie.

4. Ciekawym pomysłem – o ile przyszła żona pija alkohol i lubi wino – jest udział w degustacji właśnie tego trunku. Przystanek w winiarni na szybkie szkolenie i degustację kilku rodzajów win, do tego przekąski – np. deska serów, wędlin, bakalie i bagietki gwarantuje cudowną atmosferę i niezapomniane wrażenia.

5. Jeśli dysponujecie większą ilością czasu można na świętowanie poświęcić nie jeden wieczór a cały weekend. Wówczas ciekawym rozwiązaniem może być wynajęcie ładnego domku w pięknej okolicy – w górach, nad morzem albo nad jeziorem. Ważne, aby dziewczyny nie miały problemu, by się tam dostać. Najlepiej przyjechać do domku odpowiednio wcześnie i przygotować wszystko na przybycie waszego gościa honorowego.

6. Dosyć kosztownym, lecz z pewnością niezapomnianym pomysłem jest weekendowy wyjazd do jednego z popularnych miejsc w Europie – na przykład Mediolanu, Barcelony, Paryża czy Pragi. Połączenie świętowania ze zwiedzaniem nie może się nie udać, o ile zostanie dobrze przygotowane – zadbać trzeba o bilety lotnicze, noclegi itd.

7. Jeśli przyszła panna młoda jest wulkanem energii i najbardziej lubi spędzać czas aktywnie można pokusić się na przykład o wyjazd w góry. Kilka godzin na szlaku plus wieczorne świętowanie na pewno sprawi jej przyjemność. Równie ciekawym pomysłem jest czas spędzony na torze gocartowym. Miłośniczki adrenaliny i mocnych wrażeń ucieszy też z pewnością skok na spadochronie czy jazda testowa szybkim samochodem po torze wyścigowym – nie zapominajmy, że nie są to atrakcje przeznaczone tylko dla facetów.

8. Oczywiście wieczór panieński można też zorganizować w domu. Kupić jedzenie i picie, ubrać nawet pidżamy damskie oraz przygotować odpowiednie dekoracje i atrakcje. Pomysłów na domówkę może być mnóstwo – impreza w stylu lat 60, piżama party, wieczór filmowy, domowe SPA czy impreza tematyczna związana z ulubionym filmem, książką bądź zespołem muzycznym waszej panny młodej – ogranicza was tylko wyobraźnia.

9. Kwestie finansowe. Pamiętajcie, że wieczór panieński jest imprezą organizowaną dla przyszłej panny młodej, nie wypada więc tego dnia obarczać ją żadnymi kosztami. Choć organizacja imprezy leży po stronie starszej druhny, ciężko również oczekiwać, że to ona pokryje większość wydatków. Najlepiej wspólnie z uczestniczkami tego wydarzenia ustalić budżet i podzielić go po równo na wszystkie osoby. Pieniądze pokryć powinny wszelkie atrakcje przygotowane dla panny młodej (w tym wejścia do wszystkim miejsc oraz jej jedzenie i picie) jak i koszt prezentu. Skoro o nim mowa…

10. Nie zapomnijcie o prezencie! Z pewnością bardzo ucieszy on przyszłą pannę młodą i będzie przez długi czas przypominać jej o miło spędzonym wspólnie czasie. To, jaki to będzie prezent zależy od was, uzbieranych w tym celu pieniędzy oraz indywidualnego gustu panny młodej. Do najpopularniejszych wyborów należy między innymi komplet bielizny, biżuteria czy voucher upoważniający do wejścia do salonu SPA czy skorzystanie z różnych zabiegów kosmetycznych, ale ostatecznie wybór należy do was.